+A A
Piektdiena, 6. Decembris, 2019
Niklāvs, Niks, Nikolajs
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Konkursa "Zemgales laiks Ziedonim" laureātu apbalvošana

31.maijā Līvbērzes kultūras namā norisinājās konkursa "Zemgales laiks Ziedonim" apbalvošanas ceremonija. Konkursu rīko biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību. Konkursa mērķis ir apzināt un godināt personības no Zemgales novada, kas dzīvo ar mīlestību pret savu zemi, darbu un cilvēkiem, kā arī atbilst konkursa vērtībām – izcilībai, degsmei, sūtībai, stājai, veiksmei un savpatnībai, kā arī iedvesmo citus, mudinot līdzdarboties, sekot viņu idejām.

Apbalvojums tika pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā.

Konkura nominantu vidū bija arī divi novadnieki: vēsturnieks un pētnieks Dāvis Beitlers un Jelgavas novada Ūziņu bibliotēkas vadītāja Gunita Kulmane.

Gunita Kulmane kļuva par konkursa laurēti, saņemot apbalvojumu nominācijā "Zemgales kedas". Apbalvojums pasniegts par aizrautīgu un radošu darbu lokālu teritoriju un to kultūras tradīciju izpētē un attīstībā, tādējādi veicinot latviskumu. Ūziņu bibliotēkas vadītājas Gunitas aizraušanās, pat dzīvesveids,  ir novadpētniecība. Neskaitāmas stundas pavadītas Latvijas Valsts arhīvā pētot, lasot dokumentus par Ūziņu dzimtām, vietām  un notikumiem, atklājot arvien jaunus pavedienus laikmeta pārrautajos cilvēku un dzimtu likteņos. Šis darbs nepaliek nepamanīts un pamazām uz Ūziņiem sāk doties ļaudis, kuru vecāki un vecvecāki ir dzīvojuši Ūziņos vai kā citādi bijuši saistīti ar šo pusi. Ūziņu pievilcība lielā mērā ir Gunitas prāta un  rokām radīta. Lai arī Ūziņos pašlaik ir palikusi tikai bibliotēka, Gunita to ir padarījusi par Ūziņu sirdi.  Pati Gunita saka: “Jā, novadpētniecība ir viss mans laiks - un savus mazos Ūziņus mīlu no visas sirds!”