Sestdiena, 24. Augusts, 2019
Boļeslavs, Bērtulis

Senioru 3 dienu apmācības “Mani gadi, mana bagātība”

No 10. līdz 12.jūlijam Jelgavas novada senioru biedrība Zaļenieku pagastā rīkoja projektu – apmācības senioriem “Mani gadi, mana bagātība”. Apmācību uzdevums bija sniegt pagastu senioru koordinatoriem zināšanas, kā iedrošināt pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus iesaistīties aktivitātēs un veicināt aktīvu dzīvesveidu pēc darba gaitu izbeigšanas.

Apmācību dalībnieki apguva, kā motivēt seniorus nepalikt mājās, bet iesaistīties dažāda mēroga norisēs, lai justos līdzvērtīgs un noderīgs ģimenei un sabiedrībai. Apmācību ietvaros norisinājās teorētiskās lekcijas un praktiskās nodarbības, kā arī viena diena tika veltīta pieredzes apmaiņas braucienam uz Madonas novada pašvaldību.

Ikviens apmācību dalībnieks varēja novērtēt arī novadnieku - Agras un Gunāra Straumaņu no Elejas pagasta - dažādu šķirņu liliju izstādi.

Pēc apmācību noslēguma koordinatori  organizēs ikmēneša senioru tikšanās pagasta aktivitāšu centros, lai iegūtās zināšanas nodotu tālāk sava pagasta senioriem un rosinātu viņos vēlmi iesaistīties aktivitātēs.

Apmācībās piedalījās 2 seniori no katra Jelgavas novada pagasta, kopā 26 seniori.

Apmācības atbalstīja a/s "Latvijas valsts meži" un ziedot.lv, līdzfinansēja - Jelgavas novada pašvaldība.