Otrdiena, 22. Oktobris, 2019
Irīda, Īrisa

Jelgavas novadā Lielupē ielaiž tūkstošiem zandartu mazuļu

Zivju fonda projekta “Zandartu resursu palielināšana Lielupē - Jelgavas novada un Ozolnieku novada administratīvajā teritorijā”​ ietvaros Jelgavas novada pašvaldība šonedēļ ar zivju resursiem papildinājusi savā teritorijā otro ūdeņiem bagātāko upi – Lielupi. "Lielupē - Vītoliņos (Valgundes pagastā) un Kalnciemā (Kalnciema pagastā) tika ielaisti 35 000 zandartu mazuļu", ziņo pašvaldības vides aizsardzības speciāliste Dace Gražule. Saskaņā ar Jelgavas novada saistošajiem noteikumiem par zemūdens medībām un licencēto makšķerēšanu Jelgavas novada pašvaldības pienākums ir veikt zivju resursu atjaunošanu. Šogad ielaisti zandartu mazuļi, nākošo gadu iespējams tiks veikta papildināšanai citu zivju sugu mazuļiem. Šādā veidā Jelgavas novads vēlas  saglabāt zivju resursus, kas dabiskā veidā tik ātri neatjaunojas. “Jāņem gan vērā, ka dabiskā atlase dara savu, tomēr ceram, ka 50% ielaisto zivju mazuļu reāli izdzīvos un pieaugs” papildina D.Gražule.