19.05.2012 - Sestdiena    Vārda dienu svin: Lita, Sibilla, Teika
RSS




















» IAC „Līdumi” ir jauns nosaukums
» Ceļamaize nākošajai sezonai
» Latvijas mazpulku mazpulcēnu Tirgus placis un Projektu forums 2010
» kora "Svīri" jubilejas koncerts
» Vakarēšana IKSC "Līdumi"
» Atpūtas vakars ar Pop-ielas priekšnesumiem sit augstu vilni
» Politiski represēto piemiņas diena Jaunsvirlaukas pagastā

Latvijas mazpulku mazpulcēnu Tirgus placis un Projektu forums 2010

Latvijas mazpulku mazpulcēnu

Tirgus placis un Projektu forums-2010

   

    Šoruden visi Zemgales mazpulcēnu ceļi veda uz Staļģeni, kur 16.oktobrī visi varējām iepirkties Mazpulcēnu Tirgus placī, vētījām vasarā padarīto, darbojāmies radošajās darbnīcās un kopīgi izbaudījām Jauniešu kluba „Klikšķis” veidoto vakara pasākumu.

    Mazpulcēni Staļģenē sāka ierasties jau laicīgi, lai jau 10.30 ietu vaļā lielā tirgošanās. Ko tik nevarēja šai tirdziņā redzēt un pirkt- sīpoli, ķiploki, bietes, paprika, bumbieri, kabači, biezpiens, krējums, rotas lietas, tējas, u.c. Tur pat pret āboliem un bietēm varēja iemainīt 2mēnešus vecus broileru cāļus. Bārbeles mazpulks piedāvāja zīlēšanas salonu, kur par nieka 10 santīmiem varēja pareģot savu nākotni. Paldies arī Staļģenes mazpulcēniem Elīnai Lielmanei un Ivetai Zemrūķei par pašu veidoto rotu darināšanu. Pašu? Pašu! Tik tiešām mazpulcēni tirgojās ar pašu audzētām, vāktām vai darinātām lietām. Pusotra stunda paskrēja nemanot.

    Pēc pusdienām sekoja nopietnākā daļa – mazpulcēnu projektu izvērtēšana. Sadalījušies 7 darba grupās, zinošu vērtētāju mudināti, mazpulcēni stāstīja par vasaras mēnešos padarīto, par veiksmēm audzējot dārzājus, kopjot augļu dārzus, aprūpējot mājdzīvniekus, putnus un lopiņus. Dažs vasarā pētīja muižu parkus, cits vēroja dabu, vēl kāds organizēja nometnes un citas aktivitātes. Tik daudzpusīgi ir mazpulki. Staļģenes mazpulcēns Elīna Grīnvalde savā grupā ieguva augstāko novērtējumu par galda biešu audzēšanu. Liels paldies Elīnas ģimenei par padomiem un palīdzību dārzā šajā vasarā! Novada forumā vēl piedalījās Sanita Ruska, Alīna Ivanovska un Marianna Stasiva, kuras arī audzēja bietes.

    Pateicoties Jelgavas lauku partnerības „Lielupe” finansiālajam atbalstam visi dalībnieki varēja izpausties arī radoši. Kā izteicās Latvijas mazpulku sekretāre Ilze Jukņēviča , tikai pateicoties šim atbalstam Staļģenes forumā bija tik izcilas radošās darbnīcas. Paldies brīvprātīgajiem darbnīcu vadītājiem par ieguldīto darbu ļaujot bērniem izpausties veidojot Rudens lapu pušķi, vecinot puķu podus, dekorējot salvetes, zīmējot, apgleznojot stiklu, ādas apstrādē, folklorā, aerobikā.

    Par darbnīcu jaunie pavāri gribu pastāstīt īpaši. No rīta ierodoties Staļģenē katrs mazpulks atveda nedaudz dārzeņus, lai jaunajiem pavāriem būtu darbs. SIA „Satevi” ēdnīcas kolektīvs nedaudz atviegloja šo darbu, kad ar z/s „Zūmaņi” piešķirtajiem dārzeņiem jau laikus pagatavoja sautējumu. Tā jaunie pavāri pasniedza launagu ar pašu gatavotām zaļumu sviestmaizēm Visiem garšoja, paldies!

    Pēc sātīgā launaga lielākie bērni piedalījās Rīgas klubiņa rīkotajā seminārā par brīvprātīgo darbu. Jaunākajiem bija ļauta izkustēšanās skolas apkārtnē spēlējot spēli „Ceļojums”, kuru novadīja mūsu aktīvie jaunieši Alīnas Ankudovičas un Martas Drupas vadībā. Mazpulku padomes dāvātajiem saldumiem pievienoju savu ļoti sirsnīgo PALDIES!

    Foruma noslēguma koncertā vērojām Sporta deju kluba „Lielupe” dejotājus (vad. Ilona Freimane).Muzikālo sveicienu sūtīja Staļģenes vidusskolas mazie dziedātāji (vad.N.Cielava)  Mazas pateicības veltes saņēma katrs Projektu foruma dalībnieks – Amerikas latviešu sarūpētās zīmuļkrāsas, bet Jaunsvirlaukas pagasta padome katram piemiņai dāvināja atslēgu piekariņu. Jelgavas novada dome katram mazpulka vadītajam uzdāvināja pildspalvu. Atvadu bučas solīja – uz tikšanos nākamajā gadā!

    Lielu paldies vēlamies teikt mūsu atbalstītājiem – Latvijas mazpulkiem, Zemkopības ministrijai, Jelgavas lauku partnerībai „Lielupe”, Jelgavas novada domei, Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldei, Staļģenes vidusskolai, IKSC „Līdumi”, Jelgavas tūrisma informācijas centram, Europe Direct Informācijas centram Jelgavā, SIA Satevi, Skaistumkopšanas salonam „Kristy”, Jauniešu klubam „Klikšķis”, „Dzintara kapelai”, stādu audzētavai „Ozoli”, z/s „Zūmaņi”, Biedrībai „Attīstības centrs „Iepazīsim sevi””. Pasākumam vienkārši ir jāizdodas, ja ir tik daudz ieinteresētu un atbalstošu cilvēku.

     Katrs mazpulcēns pats ar labu sirdi, asu prātu, labu veselību un čaklām rokām var savu dzīvi veidot Latvijai. Domājam, ka Jelgavas novadā izveidot savās skolās mazpulkus izdosies arī Vircavas vidusskolai un Aizupes pamatskolai, kuras apmeklēja mūsu pasākumu, vēroja un aktīvi līdzdarbojās visās piedāvātajās aktivitātēs, lai uzzinātu un pārliecinātos, ka darbošanās Mazpulku organizācijā sniedz bērniem un jauniešiem iespēju saturīgi pavadīt savu brīvo laiku pilnveidojot sevi radošā, mērķtiecīgā un sadarbību veicinošā vidē. Augsim Latvijai! 

                                                                       Anda Skrupska Staļģenes mazpulka vadītāja




Printēt