+A A
Svētdiena, 28. Maijs, 2017
Vilhelms, Vilis
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Novada ziņas

Piedalies Eiropas pieccīņā jau rīt - 27. maijā!

26.05.2017. 15:34

Jau otro gadu Eiropas Savienības māja aicina uz komandu spēli "Eiropas pieccīņa"!

Spēles ietvaros ar saukli "Apceļo Latviju, iepazīsti Eiropu!" gan virtuāli, gan pilsētas svētkos Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Cēsīs un Valmierā jebkurš interesents tiek aicināts pieteikties un pārbaudīt savas zināšanas par Eiropu, vienlaicīgi cīnoties par balvu fondu EUR 10 000 vērtībā!

Elejas muižas pēdējā īpašnieka – Grāfa Paula fon Mēdema mazmeita viesojas Elejas Tējas namiņā

26.05.2017. 09:46

25.maijā, apmeklējot Elejas Tējas namiņu, Jelgavas novadā viesojās Elejas muižas pēdējā īpašnieka – Grāfa Paula fon Mēdema (Paul Heinrich Peter Theodor Graf von Medem) mazmeita no Vācijas- Gerharda fon Hoiningena-Hīne (Gerharda v. Hoyningen-Huene ) kopā ar savu vīru un meitu. Viņi ik gadu ir ielūgti svinēt Rundāles pils jubileju un arī šogad apmeklē Latviju – it īpaši tāpēc, ka ir informēti par restaurēto Elejas Tējas namiņu. Kādreizējo dzimtas īpašumu pēdējo reizi viņi bija apmeklējuši 1989.gadā, kad Rundāles pilī tika atklāta izstāde “Elejas pils”.

Vilces skola aicina uz salidojumu

23.05.2017. 16:19

Pirms 180 gadiem dibinātā Vilces skola sestdien – 27. maijā atzīmēs skolas apaļo jubileju. Oficiālā pasākuma atklāšana, uz kuru aicināti kā pašreizējie skolēni un pedagogi, tā arī absolventi un kādreizējie darbinieki, sāksies plkst. 18.00 Vilces tautas namā.

Jelgavas novads pārstāvēts Polijas NVO festivālā

23.05.2017. 13:47

Ar plašu kultūras programmu, NVO festivālu un Ģildes 60.gadadienas svinībām noritējis Wodzislawas rajona (Polija) maija vidū rīkotais pasākums “Amatniecības tradīcijas Eiropā”, uz kuru bija aicināti apmēram 30 starptautiskie sadarbības partneri no Zviedrijas, Vācijas un Latvijas. Jelgavas novadu līdztekus oficiālajai delegācijai pārstāvēja Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas pasniedzēja Liene Āboma un Sesavas pagasta pārvaldes vadītājs Staņislavs Matuss, kuru gleznas tika izstādītas NVO festivālā. Lielu festivāla apmeklētāju atzinību izpelnījās arī tradicionālajos rakstos un krāsās izadītie dūraiņi un vilnas zeķes, kuras darinājusi TLMS “Staļģene” dalībniece Rita Indrikova.

Interesenti aicināti apmeklēt Jelgavas novada sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrus

18.05.2017. 09:27

Aicinām Jūs uz viesu dienām Jelgavas novada sociālās aprūpes un rehabilitācijas centros 22., 24. un 26. maijā.

Rīgā notiks ikgadējās CSDD jauno velosipēdistu sacensības. Labākās komandas cīnīsies par vietu finālā

18.05.2017. 08:42

Lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, jau 24. gadu pēc kārtas Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2017”. Labākie tiks uz Eiropas mēroga sacensībām, kur aizstāvēs pērn iegūto čempiona titulu.

Maratonā piedalījās arī novada jaunsargi

17.05.2017. 17:06

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika viens no sportistu gaidītākajiem pasākumiem – Lattelecom Rīgas maratons. Tāpat kā pērn arī šogad dalībnieku skaits pārsniedza 30 000 dalībnieku. Maratona pulku šogad papildināja arī Jelgavas novada jaunsargi kopā ar saviem instruktoriem. Jauniešu izvēlētās distances garumi bija ļoti dažādi, bet visgarāko distanci izvēlējās skriet divi jaunsargi – Artūrs Vaselis un Gatis Beļskis. Abiem puišiem arī izdevās sasniegt finiša taisni.

Līdz 1. jūnijam vēl var pieteikties gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2017”

17.05.2017. 17:00

Zemkopības ministrija (ZM) aicina zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus pieteikties balvai “Lielais loms 2017”. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus konkursam aicināti ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, bet arī pašvaldības.

Maija beigās uzsāks Latvijas dabas vērtību apzināšanu

16.05.2017. 16:39

Lai gan Latvija tiek uzskatīta par vienu no zaļākajām valstīm pasaulē, arī mūsu valsts dabas bagātības ir ierobežotā daudzumā. Lai šos resursus efektīvi pārvaldītu kā arī, lai plānotu teritoriju saimniecisko darbību, maija beigās plānots uzsākt Latvijas dabas vērtību apzināšanas projektu.

Aicina mazus un lielus aktīvāk šķirot atkritumus Jelgavas, Olaines un Ozolnieku novados

11.05.2017. 11:04

 Jelgavas novada pašvaldība kopā ar Ozolnieku novadu un  biedrību “Jāņupes iedzīvotāji” no Olaines novada šī gada maijā ir uzsākusi īstenot Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstīto projektu “Šķiro mazs un liels”. Projekta īstenošanas laikā visi iesaistītie partneri strādās, lai veicinātu atkritumu šķirošanu, uzlabotu to apsaimniekošanu un iesaistītu dažādu paaudžu novadu iedzīvotājus. 

Atgriežas ar izciliem sasniegumiem no starptautiska konkursa Beļģijā

09.05.2017. 15:23

Ar izciliem sasniegumiem no 65. starptautiskā Eiropas jauniešu mūzikas konkursa Beļģijā – “Neerpelt” nupat - maija sākumā atgriezies Jelgavas novada un pilsētas jauniešu bigbends Raita Ašmaņa vadībā. Konkurss norisinājās no 29. aprīļa līdz 1. maijam septiņās dažādās kategorijās. Jauniešu bigbends startēja džeza ansambļu un bigbendu kategorijā, piedaloties ar abiem sastāviem - gan lielo, gan mazo “combo”.  Abi sastāvi izpelnījās augstāko žūrijas novērtējumu. Mazais sastāvs ieguva 1. vietas Augstāko pakāpi, savukārt lielais sastāvs izcīnīja augstāko punktu skaitu starp visiem festivāla dalībniekiem, iegūstot tiesības uzstāties festivāla laureātu koncertā.

Pārbaudi savas zināšanas Eiropas Savienības jautājumos

09.05.2017. 13:29

Europe Direct Informācijas centrs sveic visus Eiropas dienā, kas ir īpaši nozīmīga diena Eiropas Savienības 60. jubilejas gadā, un aicina pārbaudīt savas zināšanas Eiropas jautājumos, piedaloties Eiropas eksāmenā tiešsaistē no plkst. 8:00 līdz 21:00.

Eksāmenu vari aizpildīt: šeit

PIRMO REIZI LIELVIRCAVAS MUIŽĀ SKATĀMA LIELFORMĀTA FOTOIZSTĀDE

08.05.2017. 15:26

Diena, kad atzīmējam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu, Lielvircavas muižā ir īsti svētki! No 4. maija pirmo reizi tajā skatāma lielformāta fotogrāfiju izstāde. „MĒS JELGAVĀ UN PASAULĒ” ir patriotiska, latviska un iedvesmojoša 12 fotogrāfiju izstāde, kas stāsta par izcilām kultūras un mākslas personībām, kas ar savu talantu un profesionalitāti bagātinājuši kultūrtelpu Latvijā un ārpus tās. Izstādi organizē biedrības „Kultūras un mākslas centra „Nātre””.

Elejas regbisti Latvijas jaunatnes čempionāta tabulā 1. un 2. vietā !

08.05.2017. 13:30

30.aprīlī Jelgavā RAF stadionā norisinājās Latvijas jaunatnes čempionāta pirmā kārta regbijā. Turnīrā regbija klubu „Eleja”pārstāvēja komandas visās vecuma grupās. U15 vecuma grupā tika nospēlētas divas spēles. Pirmajā spēlē pret RK „Eži” nācās piekāpties rīdziniekiem ar rezultātu 10:15, lielākoties savas neuzmanības un pieredzējušu spēlētāju pašpārliecinātības dēļ. Pagājušajā gadā „Ežu” komanda tika pārspēta ar lielu punktu pārsvaru. Šogad mūsu puiši pretinieku nenovērtēja, līdz ar to jāsamierinās ar viena piezemējuma zaudējumu. Otrajā cīņā pret „Miesnieki/Baldone” komandu, uzvarēja ar pārliecinošu rezultātu. U15 komandas sastāvs: Dāvis Horitončuks, Emīls Pipars, Kevins Ribikausks, Mareks Lazdāns, Kirils Ņikifarovs, Artūrs Škutāns, Andis Ruskis, Alvis Gražinskis, Dāvids Čičigovs, Ernests Avdēvičs, Gints Mālkalns, Gvido Šulcs, Sandijs Grandbergs.

Akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”

27.04.2017. 14:30

Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” no 2017.gada 1.maija līdz 28.oktobrim aicina ikvienu piedalīties akcijā “Apceļosim Latvijas pilis un muižas”, viesojoties 69 objektos, lai iepazītu to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi valstiskuma veidošanā.

Novada lauksaimniekam piešķirts augstākais apbalvojums – Atzinības krusta III šķira

27.04.2017. 14:09

Ik gadu, kopš dzimušās Latvijas, valsts godāta tradīcija ir valsts svētku dienā pasniegt augstākos valsts apbalvojumus cilvēkiem, kuri kalpojuši valsts labā. Šogad, 31. martā  Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls lēma par triju Latvijas valsts vēsturisko apbalvojumu  – Triju zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta piešķiršanu, cilvēkiem par dažādiem ieguldījumiem, dažādās sfērās.  Atzinības krusta III šķira piešķirta un par Atzinības krusta komandieri iecelts Zaļenieku pagasta SIA “Mežacīruļi” vadītājs, veterinārārsts Juris Cīrulis.

Deju kolektīvam „Tracis” 20 gadu jubileja

27.04.2017. 10:16

Ar krāšņu uzvedumu Elejas pagasta jauniešu deju kolektīvs „Tracis” atzīmēs savu 20 gadu jubileju svinīgā koncertā „Jauns un Traks” 29.aprīlī plkst. 18:00 Sesavas tautas namā. Saglabājot tautiskos motīvus, koncerta programmā būs vēl nebijuši pārsteigumi, tiecoties padarīt programmu pēc iespējas „trakāku”.

Aizvadīta Jelgavas koru apriņķa skate

27.04.2017. 09:57

Sestdien, 22.aprīlī, Jelgavas 4. vidusskolā  aizvadīta Jelgavas koru apriņķa skate, kurā kopumā piedalījušies 16 kori - tostarp 4 kori no Jelgavas novada. Dziedot divas dziesmas no Dziesmu svētku repertuāra un vienu pašu izvēlēto, kori parādīja savu sagatavotību startēt Dziesmu svētkos un saņēma žūrijas vērtējumu.

Aizvadīta Lielās talkas diena

25.04.2017. 08:58

Šogad Lielās talkas dienā- 22. aprīlī katra sēta, pagasts un pilsēta kļuva tīrāka, pateicoties iedzīvotāju čaklumam un vēlmei padarīt Latviju par zaļāko zemi pasaulē. Talkojot kopā, katram Latvijas iedzīvotājam ir iespēja dot savu ieguldījumu un veidot apkārtni sakoptāku, drošāku un krāšņāku.  

“Zaļā brīvība” aicina uz “EkoFilmu dienu” Jelgavā

20.04.2017. 14:59

24. aprīlī plkst. 16.00 Jelgavas novada domē notiks otrais no biedrības “Zaļā brīvība” rīkotajiem “EkoFilmu dienu” pasākumiem. Pasākumu ietvaros tiks demonstrētas filmas, kas paver plašāku skatījumu uz ekoloģijas, “zaļā dzīvesveida” un ilgtspējīgas ekonomikas izpratni, kā arī notiks diskusija ar Ilonu Indriksoni, kas ir direktore vecāku dibinātajai skolai Preiļos, novada vietējo uzņēmēju un Zaļās brīvības pārstāvi Zandu Skuju. “EkoFilmu dienas” turpināsies apmēram mēnesi, pēc reģionālās tūres, kuras ietvaros notiek pasākumi Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā un Liepājā, maija otrajā pusē noslēdzoties Rīgā ar “EkoFilmu nedēļu”.