+A A
Trešdiena, 29. Marts, 2017
Agija, Aldonis
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Novada ziņas

Atklāta oficiālā Lielās talkas karte

29.03.2017. 10:46

22. aprīlī ar saukli «Latvijai būt zaļai!» jau devīto gadu pēc kārtas Vislatvijas mērogā tiek organizēta Lielā talka. Šajā dienā tradicionāli arī Jelgavas novada pagastos notiks apkārtnes sakopšanas darbi, un šobrīd tiek apzinātas vietas, kuras kopīgiem spēkiem nepieciešams sakopt. Lielās talkas mājas lapā ir atklāta jau talkošanas karte, kurā iespējams pieteikties ikvienam talciniekam. Savāktos atkritumus pēc Lielās talkas izvedīs tikai no oficiāli reģistrētiem talkošanas punktiem, tādēļ, lai nerastos pārpratumi, iedzīvotāji jau laicīgi aicināti informēt, kur viņi plāno kopdarboties talkas dienā.

Zemgales pašvaldības lūdz atjaunot valsts autoceļu fondu

29.03.2017. 09:34

Ņemot vērā dramatisko valsts un reģionālās nozīmes autoceļu stāvokli, kā dēļ Zemgales reģiona iedzīvotājiem nereti liegtas tiesības saņemt pamatpakalpojumus dažādās jomās, Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības padome nolēmusi aicināt Satiksmes ministriju atjaunot valsts autoceļu fondu.

Putnu dienas

28.03.2017. 16:39

8. un 9. aprīlī Jelgavā un apkārtnē norisināsies tradicionālās pavasara Putnu dienas. Šogad Putnu dienu ietvaros nometnes vietā “Lediņi” norisināsies putnu būrīšu darbnīca, Svētes palienē varēs vērot putnus kopā ar putnu vērošanas ekspertu, kā arī doties Pepijas Velomānijas organizētajā velopastaigā "Braucam vērot putnus!".

Swedbank uzrunā Nākotnes ciema uzņēmējus

28.03.2017. 15:56

Jelgavas novada Glūdas pagasta uzņēmēji uzrunāti iesaistīties Swedbank reklāmas kampaņā, lai popularizētu biznesam atbilstošus digitālos risinājumus. Patiecoties tam, ka kampaņas nosaukums ir “Nākotnes uzņēmējs”, tieši Nākotnes ciema uzņēmēji izvēlēti kā mērķgrupa jeb  iesaistes “labuma guvēji”. 

Izsludina pieteikšanos Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2017”

28.03.2017. 11:41

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2017”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

 

Sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”

23.03.2017. 15:43

Pavasara sākumā, 10. martā Jelgavas 4. vidusskola sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas pilsētu pirmo reizi izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, jauniešiem un par dzīvi mākslā. Pieteikšanās līdz 10. aprīlim, taču laureāti tiks paziņoti krāšņā ceremonijā Jelgavas 4. vidusskolas koncertzālē 2.jūnijā. 

Skolniece no Zaļeniekiem uzvar Valsts izglītības satura centra rīkotā konkursā

23.03.2017. 08:37

Pirms mēneša, 24.februārī noslēdzās Valsts izglītības satura centra organizētais konkurss "XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo zīme". Konkursam kopā tika iesniegti 123 darbi. Par interesantu idejas risinājumu un atbilstošāko logo zīmes motīvu XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020.gadā, tika atzīts Jelgavas novada skolnieces - Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas IP "Restaurācija" 1. kursa audzēknes Solvitas Vāceres darbs. 

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Latvijas toņi un pustoņi”

21.03.2017. 16:50

Valsts izglītības satura centrs šajā mācību gadā organizē vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursu un tērpu skati “Latvijas toņi un pustoņi”.  Pirmajā kārtā – Jelgavas un Ozolnieku novadu konkursā-  piedalījās 86 vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieku darbi no 12 skolām.  No 13.līdz 21.martam darbi bija apskatāmi izstādē „Pilsētas Pasāžā” Jelgavā, tos izvērtēja Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas pedagogi-  Ingrīda Arone un Ilvija Dambrauska.

E-prasmju nedēļas pasākumi Jelgavas novadā

21.03.2017. 13:08

No 27.marta līdz 2.aprīlim Latvijā notiks jau 8. Eiropas e-prasmju nedēļa, kurā aicināti piedalīties Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji ar mērķi pilnveidot savas digitālās prasmes. Šogad e-prasmju nedēļas galvenās tēmas ir kiberdrošība un digitālā drošība, e-pakalpojumi, tāpat arī e-prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai. Tāpat nedēļas laikā vairāki pasākumi tiks veltīti digitālajām prasmēm un tehnoloģiju lomai izglītībā. E-prasmju nedēļas pasākumi notiek visā Latvijā.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres pasākumi

21.03.2017. 12:34

24. un 25. martā, pieminot 1949. gada deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, noritēs piemiņas pasākumi. Pirms 68 gadiem deportāciju rezultātā cieta 42 125 Latvijas iedzīvotāju, un tā bijusi lielākā izsūtīšana Latvijas vēsturē.

Joku dienā – vokālo ansambļu atskaites koncerts

21.03.2017. 11:20

Jelgavas apriņķa vokālie ansambļi 1. aprīlī plkst. 17.00 Zaļenieku kultūras namā ielūdz uz atskaites koncertu. Kolektīvi izvēlējušies jautras un pozitīvas dziesmas, kas piestāv Joku dienai. 

ZRKAC aicina uz latviešu valodas bezmaksas kursiem

21.03.2017. 09:49

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs 2017. gada 3. aprīlī uzsāk kursantu reģistrāciju projektā "Latviešu valodas apguves un pilnveides kursi pieaugušajiem Jelgavā" (Nr. 2017.LV/LV/8). Kursos tiks reģistrēti 60 Jelgavas pilsētas un Zemgales reģiona mazakumtautību iedzīvotāji, tai skaitā prioritāri jaunieši vecumā līdz 25 gadiem. Mācībām nevar pieteikties bezdarbnieki, darba meklētāji un skolēni. 

Mobilā mamogrāfa diagnostika Staļģenē

21.03.2017. 08:30

Sniedzot iedzīvotājiem iespēju veikt medicīniskos izmeklējumus Staļģenē būs pieejams mobilās diagnostikas izbraukuma autobuss. Pacientu pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta pa tālruni - 25431313.

Zemes stunda 2017 - šogad 25.martā

20.03.2017. 17:06

Kā katru gadu arī šogad pasaulē tiek atzīmēta “Zemes stunda”, kas aicina iedzīvotājus, uzņēmumus un pašvaldības izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, simboliski apliecinot rūpes par klimata pārmaiņām un videi draudzīgāku rīcību ikdienā. Šogad Zemes stunda tiks atzīmēta 25.martā laikā no plkst. 20.30-21.30.

Jaunatnes darbinieki no dažādām Eiropas valstīm tiekas mācību seminārā par neformālo izglītību projekta “Pirmsākums” ietvaros

20.03.2017. 13:57

Jelgavas novadā no 23. līdz 30. martam  norisināsies starptautisks mācību seminārs par neformālo izglītību, pulcējot kopā 30 jaunatnes darbiniekus no 8 dažādām Eiropas valstīm – Latvijas, Slovēnijas, Slovākijas, Horvātijas, Polijas, Turcijas, Igaunijas un Lietuvas. Astoņas dienas Zaļenieku muižas pilī dalībnieki apgūs un radīs metodes, kā pamatā ir neformālā izglītība. Seminārs notiek projekta “Pirmsākums” (angļu val. “Inception”) ietvaros, tā galvenais mērķis ir kapacitātes celšana personām, kas strādā ar NEET jauniešiem (jaunieši, kas nestrādā, nemācās un ir ārpus apmācību procesa), sociālā riska jauniešiem, tādējādi veicinot jauniešu iekļaušanos sabiedrībā. Projektā iesaistītā mērķauditorija ir jaunatnes darbinieki, tajā skaitā pedagogi, jaunatnes līderi, izglītotāji, psihologi, kas pārstāv formālo un neformālo izglītības sistēmu un kuru ikdiena darba mērķauditorija ir jaunieši. No Jelgavas novada projektā iesaistīti 6 dalībnieki, formālās un neformālās izglītības pārstāvji.

Zaļeniekos norit meistarklases konkurss krāsošanā

17.03.2017. 08:35

Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas telpās 16. un 17. martā norisinās konkurss “Krāsošanas un dekoratīvās apdares darbi”. Konkursā piedalās profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kuri ar konkursa starpniecību praktizē iepriekš gūtās zināšanas sienu krāsošanā. Šogad konkursā piedalījušās 16 profesionālās izglītības iestādes.

Fotokonkurss “Iedvesmojošais ceļojums – Jelgava, Jelgavas novads un Ozolnieku novads”

15.03.2017. 16:59

"Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" rīko fotokonkursu “Iedvesmojošais ceļojums – Jelgava, Jelgavas novads un Ozolnieku novads”, kurā aicina pieteikties ikvienu kurš nodarbojās ar fotografēšanu.

LLKC Jelgavas nodaļa aicina lauku uzņēmējus uz informatīvajiem semināriem

14.03.2017. 12:11

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), Jelgavas nodaļa aicina lauku uzņēmējus uz informatīvajiem semināriem, kuros saņemsiet aktuālo informāciju par:

  • 2017.gada platību maksājumu saņemšanas kārtību
  • augu aizsardzības jautājumiem un dažādām atbalsta un izglītības iespējām, savas saimniecības un uzņēmuma attīstībai

Pirmo reizi aicina izvirzīt pretendentus apbalvojumam "Zemgales Laiks Ziedonim"

10.03.2017. 13:54

Pavasara sākumā, 10. martā Jelgavas 4. vidusskola sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas pilsētu pirmo reizi izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, jauniešiem un par dzīvi mākslā. Pieteikšanās līdz 10. aprīlim, taču laureāti tiks paziņot krāšņā ceremonijā Jelgavas 4. vidusskolas koncertzālē 2.jūnijā. 

Aicina uz informatīviem semināriem “Finansējums un atbalsts uzņēmējdarbībai Jelgavas un Ozolnieku novados”

10.03.2017. 08:34

Lauku partnerība “Lielupe” sadarbībā ar Jelgavas biznesa inkubatoru, LLKC un novadu pašvaldībām organizē divus informatīvos seminārus, kuros tiks sniegta informācija par partnerības izsludināto projektu konkursu, kā arī par citām atbalsta iespējām uzņēmējdarbībai Jelgavas un Ozolnieku novados – LIAA Jelgavas biznesa inkubatora atbalsts, pašvaldību un LLKC atbalsts, kā arī citi Lauku attīstības plāna pasākumi, kas šajā gadā būs aktuāli.