+A A
Sestdiena, 24. Februāris, 2018
Diāna, Dina, Dins
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Novada ziņas

Aicina pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2018”

22.02.2018. 08:39

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2018”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs septiņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Iemūžini novada upes un piedalies fotokonkursā!

19.02.2018. 14:28

Augustā novada iedzīvotāji pulcēsies Lielupes krasta svētkos Kalnciemā, kas būs viens no Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem. Bet šobrīd, gatavojoties svētkiem, līdz 1. maijam ikviens aicināts piedalīties fotokonkursā «Jelgavas novada upes», iesūtot fotogrāfijas, kurās redzams Jelgavas novadā esošo upju skaistums dažādos gadalaikos. Labākās fotogrāfijas noteiks skatītāji ar facebook.com starpniecību, noskaidrojot tās, kas tiks eksponētas īpašā fotoizstādē Lielupes krasta svētkos un vēlāk ceļos pa visu novadu.

Aizvadīta pirmā “Zemgales biznesa kluba” tikšanās

16.02.2018. 09:38

Vakar, 15. februārī Jelgavas novada pašvaldības Vilces pagasta Berķenes muižā aizvadīta pirmā “Zemgales biznesa kluba” tikšanās. Neformālās diskusijas vakaru sadarbībā ar pašvaldību rīkoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un LIAA Jelgavas Biznesa inkubators. Kopā sanākušie diskutēja par uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem un veidoja savstarpējus kontaktus.

Tautas Saimes grāmata ceļo pa novada bibliotēkām

15.02.2018. 15:32

Gaidot Latvijas simtgadi, novadus sāk apceļot “Tautas saimes grāmata”. Tā ir unikāla ar to, ka visas lapas tajā aizpilda iedzīvotāji, ierakstot savas pārdomas, vēstījumus vai novēlējumus Latvijai. No 14.februāra grāmata uzsāk savu ceļu pa Jelgavas novada bibliotēkām - ikviens interesents ir aicināts piedalīties projektā un izveidot savu ierakstu grāmatā.

Sveic svētkos simtgadnieci

15.02.2018. 13:56

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune kopā ar Labklājības pārvaldes vadītāju Ilzi Brakmani šodien, 15. februārī devās uz Babīti, lai pašvaldības vārdā sveiktu novadnieci Mirdzu Kreicbergu, kura atzīmē savu simto jubileju. Lai gan Mirdzas kundze šobrīd dzīvo Babītes novada pašvaldībā, viņas aktīvākie dzīves gadi aizritēja Kalnciema pagastā, kur sieviete aizvien vēl oficiāli deklarēta.

“Ēnu diena” Jelgavas novada pašvaldības administrācijā

13.02.2018. 10:13

Šodien, 14.februārī visā Latvijā norisinās Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija organizētā “Ēnu diena”, kurā kā "ēnu" devējs, kā ik gadu, piedalās arī Jelgavas novada pašvaldība. Šoreiz skolēni varēja pieteikties 9 dažādām vakancēm. Iespēju “ēnot” Jelgavas novada pašvaldības vadību, speciālistus un nodaļu vadītājus šogad izmantoja 34 skolēni.

Noskaidroti novada labākie skolēni “skatuves runas” konkursā

13.02.2018. 09:50

Izmantojot vārda mākslas spēku, lai izkoptu skolēnos nacionālo identitāti, emocionālo un radošo pašizpausmi, noslēgusies Valsts izglītības satura centra organizētā skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta. Tajā piedalījās 60 skolēni no pirmās līdz divpadsmitajai klasei, pārstāvot 13 skolas no Jelgavas novada un Ozolnieku novada.

Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehnisko apskašu grafiks Jelgavas novadā

12.02.2018. 16:02

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina, lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Zemāk atrodams grafiks ar vietām un laikiem, kur būs iespēja veikt apskati Jelgavas novada teritorijā.

Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskolas attīstās, piedaloties projektos

08.02.2018. 14:05

Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola (ZKAV) ir vienīgā mācību iestāde Jelgavas novadā, kur vienuviet tiek īstenotas pirmsskolas, pamatizglītības un  profesionālās izglītības programmas. Tādēļ svarīgs ir skolas devums,  piedaloties valsts un starptautiska mēroga projektos, konkursos, profesionālās meistarības un interešu izglītības skatēs.

Nekustamā īpašuma īpašniekiem pieejams jauns Zemesgrāmatu bezmaksas pakalpojums

07.02.2018. 14:54

Pēc Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājuma, Tiesu aģentūra, kas nodrošina Zemesgrāmatu elektronisko funkcionalitāti, ir izveidojusi jaunu, turklāt bezmaksas, pakalpojumu visiem nekustamo īpašumu īpašniekiem – iespēju klātienē uzrakstot iesniegumu vai elektroniski portālā www.zemesgamata.lv piereģistrēt savu e-pasta adresi, uz kuru, iesniegšanas brīdī, tiks nosūtīta informācija par katru iesniegtu nostiprinājuma lūgumu uz īpašumā esošu nekustamo īpašumu.

Aicina piedalīties aptaujā par pašvaldību saistošo noteikumu pieejamību

05.02.2018. 16:16

Tieslietu ministrija kā vadošā valsts pārvaldes iestāde tiesību sistēmas politikas jomā šobrīd vērtē ārējo normatīvo aktu pieejamību Latvijā. Likums "Par pašvaldībām" paredz atšķirīgas prasības saistošo noteikumu pieejamībai atkarībā no tā, vai saistošos noteikumus izdevusi republikas pilsētas dome vai novada dome. Ņemot vērā, ka pašvaldību saistošie noteikumi veido daļu no Latvijas tiesību sistēmas, ikviens tiek aicināts piedalīties aptaujā par pašvaldību saistošo noteikumu pieejamību, kuras mērķis ir noskaidrot, vai esošās pašvaldību saistošo noteikumu pieejamības prasības ir jāmaina.

Mazpulcēni - Jelgavas novada saimnieki

05.02.2018. 13:05

Ceturtdien, 01.02.18., Jelgavas novada domē tikās mazpulcēni, lēmumu pieņēmēji un atbildīgie jaunatnes jomā novadā, lai diskutētu par uzņēmējdarbību un jauniešiem Jelgavas novadā projektā “Sava novada saimnieki”.

Jelgavas novads startē “Balttour 2018”

02.02.2018. 09:51

No 2. līdz 4. februārim Rīgā izstāžu centrā “Ķīpsala” norisinās 25. starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “Balttour 2018”. Arī Jelgavas novads, startējot kopējā Zemgales stendā, apmeklētājus iepazīstina ar šī gada jaunumiem tūrismā.

Mazie deju svētki Staļģenē

02.02.2018. 08:54

10. februārī pulksten 17 Staļģenes sporta hallē uz tradicionālo ziemas sadanci aicina Jelgavas novada tautas deju kolektīvi. Šogad sadancis īpašs ar to, ka ir viens no Latvijas simtgadei veltītā festivāla «Latvijas goda aplis» pasākumiem – tajā tiks cildināti novada ļaudis, kuri paralēli saviem ikdienas darbiem atrod laiku un iespēju dot ieguldījumu arī nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā caur tautas deju. Savukārt no pl.19 līdz 21 ikviens interesents aicināts vērot unikālu Staro Rīga gaismas un mūzikas projekciju uz Staļģenes skolas ēkas sienas.

Jelgavas novada mazpulcēni, domes pārstāvji un uzņēmēji tiksies projekta „Jaunie novada saimnieki” ietvaros!

29.01.2018. 13:46

Ceturtdien, 1.februārī Jelgavā tiksies Jelgavas novada mazpulcēni, domes pārstāvji un uzņēmēji projekta „Jaunie novada saimnieki” ietvaros. Tikšanās mērķis ir veicināt strukturētu dialogu starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem, kā arī uzņēmējiem un atbildīgajiem par jaunatnes jomu, lai jaunieši labāk izprastu uzņēmējdarbības nozīmi novadu izaugsmē, kopīgās diskusijās domātu, kā mērķtiecīgi audzināt jaunos uzņēmējus savā novadā, iedvesmotu jauniešus dzīvot savā novadā un pievērsties uzņēmējdarbībai. Kā arī šīs sarunas ir svarīgas, lai mudinātu jauniešus darīt vairāk savam novadam vajadzīgus darbus un kopīgiem spēkiem uzlabotu sava novada iedzīvotāju dzīves.

Aicina apgūt PIRTNIEKA un PIRTS MEISTARA profesijas

29.01.2018. 10:15

Akreditētā profesionālās izglītības mācību iestāde "Pirts skola" izsuldina ziemas uzņemšanu. Jaunas grupas tiek uzņemtas: Rīgā, Jelgavā, Saldū, Liepājā, Jēkabpilī, Talsos, Aizputē, Liepājā, Cēsīs, Smiltenē, Aglonā, Daugavpilī, Rēzeknē.

Vairāk informācijas:
Tel. 25447393,26335578
info@pirtsskola.lv
nauris@pirtsskola.lv
 

Ēnu diena Jelgavas novada pašvaldībā

25.01.2018. 15:33

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistrēta preču zīme. Šobrīd jau ir atvērta skolēnu pieteikšanās vakancēm ēnu dienā, kas šogad norisināsies 14. februārī.

Europe Direct informācijas centrs Jelgavas novada pašvaldībā uzsācis jaunu projekta periodu

24.01.2018. 16:14

Europe Direct informācijas centrs (EDIC) Jelgavas novada pašvaldībā saņēmis apstiprinājumu darbībai turpmākajiem trīs gadiem (līdz 2020. gadam). Šis ir jau ceturtais sasaukums, kam saņemts EDIC projekta apstiprinājums. Centrs darbojas kopš 2005. gada.

Jelgavas novads tūrisma izstādē "Balttour" startēs kopējā Zemgales stendā

24.01.2018. 15:47

Zemgali ir jāiepazīst, jāizgaršo, jāiemīl un jāsajūt! Gaidāmajā starptautiskajā izstādē – gadatirgū “Balttour 2018” par to varēs pārliecināties ikviens apmeklētājs, kurš nepaies garām plašajam Zemgales Plānošanas reģiona, ar pašvaldību finansiālu atbalstu iekārtotajam stendam.

Līvbērzē ierīkots āra hokeja laukums – slidotava

18.01.2018. 16:14

Līdz ar temperatūras pazemināšanos gan lieli, gan mazi šonedēļ Līvbērzes pagastā izmanto iespēju baudīt ziemas priekus. Vietējā pagasta pārvalde ar Jelgavas novada pašvaldības atbalstu saviem iedzīvotājiem šogad izveidojusi āra hokeja laukumu un slidotavu. Slidošanas laukums ikvienam interesentam ar savu personīgo inventāru pieejams bez maksas visu diennakti. Prieks par jauno slidotavu ir gan bērniem un jauniešiem, kā arī pieaugušajiem, kas paspējuši jau noorganizēt pirmos hokeja mačus.