+A A
Piektdiena, 14. Augusts, 2020
Zelma, Zemgus, Virma

Novada ziņas

Atkārtoti sākusies pretendentu pieteikšana apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim” 2020

13.08.2020. 08:40

13. augustā biedrība “Zemgales Laiks Ziedonim” sadarbībā ar Imanta Ziedoņa fondu “Viegli” un Jelgavas novada pašvaldību atkārtoti izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Zemgales Laiks Ziedonim”. Apbalvojums jau ceturto gadu tiks pasniegts piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, tautsaimniecībā, bērniem un jauniešiem, par dzīvi mākslā. Lai arī ierasts, ka Zemgales novadnieki tiek cildināti maija beigās, šogad ceremonija noritēs septembra nogalē. Pieteikšanās no 13. augusta līdz 1. septembrim, taču laureātu paziņošana notiks apbalvošanas ceremonijā Jēkabnieku  kultūras namā 25. septembrī.

Eiropas Sporta nedēļa 2020 – bezmaksas sportošanas iespējas

13.08.2020. 08:31

Ar plašu un daudzveidīgu bezmaksas sporta pasākumu programmu visā Latvijā arī šogad no 23. līdz 30. septembrim jau sesto reizi notiks Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā visā Latvijā būs pieejami sportiski pasākumi, kuros aktīvi pavadīt laiku varēs ikviens – neatkarīgi no vecuma, fiziskajām spējām, interesēm un citām iespējām. Sporta nedēļas centrālais notikums gaidāms 26. septembrī – vērienīgs ainavisks pārgājiens ar dažāda garuma distancēm un izaicinājuma punktiem Līgatnē un tās gleznainajā apkārtnē.

Nāc un iepērcies pie vietējiem pārtikas ražotājiem un amatniekiem "Līču tirdziņā"!

12.08.2020. 12:50

"Līču tirdziņš" notiks 22.augustā, no plkst.11:00-16:00, pie restorāna "Zemnieka cienasts", Rīgas-Šauļu šosejas (A8) 43 km, Jaunsvirlaukas pagastā, Jelgavas novadā.

Jelgavas novada uzņēmēji aicināti pieteikties dalībai Kalnciema kvartāla tirdziņā

12.08.2020. 10:03

Jelgavas novada pašvaldība uzņēmējdarbības mēneša ietvaros aicina Jelgavas novada amatniekus un mājražotājus kopīgi radīt “Jelgavas novada diena 2020” satikšanās un tirgošanās svētkus vienā no Rīgas dzīvīgākajiem kultūras un tirgus centriem – Kalnciema kvartālā, Rīgā.

Vēja enerģijas parki: mīti un pārbaudīta pieredze

12.08.2020. 09:33

Turpinot sabiedrību izglītojošo pasākumu ciklu par Eiropas Zaļo kursu, biedrība “Baltijas Starptautiskā atjaunojamās enerģijas asociācija”, stingri ievērojot šobrīd spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus telpās, šā gada 19.augustā Jelgavas novada Līvbērzē organizē semināru „VĒJA ENERĢIJA LATVIJĀ: POTENCIĀLS UN REALITĀTE”.

Iedzīvotājus aicina pieteikties biznesa ideju konkursam “Ideju kauss”

11.08.2020. 15:46

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) izsludina pieteikšanos inovatīvo biznesa ideju konkursam “Ideju kauss” un aicina piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir gatavs uzsākt uzņēmējdarbību, realizējot savu biznesa ideju.

Apciemo dzērienu ražotni "Tīreļu dzītuve"

11.08.2020. 14:08

Svētdien, 16. augustā, interesenti aicināti apciemot stiprināto dzērienu ražotni "Tīreļu dzītuve". Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ražotāja ekskursijās un uzzināt vairāk par SIA "LV-Destilāti" produktiem, pieaugušie -  varēs degustēt dzērienus. Viesojoties Tīreļos, ikviens būs laipni aicināts apskatīt lauku sētas dzīvniekus un zirgu stalli.

Nav divu vienādu mežu un divu vienādu meža saimnieku

11.08.2020. 11:04

Aizvadīts konkursa „Sakoptākais mežs” žūrijas pirmais meža īpašumu vērtēšanas izbraukums, kurā apciemoti pirmie trīs otrās kārtas dalībnieki. Visus apskatītos īpašumus vieno tas, ka tajos ir salīdzinoši jauni meži. Taču katrs no saimniekiem mežu ir apsaimniekojis nedaudz citādāk. Nākamais žūrijas izbraukums plānots 13. augustā, kad tiks apskatīti divi īpašumi Kurzemē.

Aicina pieteikties biznesa ideju konkursam “Esi sociālais uzņēmējs Jelgavas novadā”

11.08.2020. 10:30

Aizsācies Jelgavas novada pašvaldības biznesa ideju konkurss ”Esi sociālais uzņēmējs Jelgavas novadā”, biznesa idejas iesniedzot līdz 2.oktobrim, ieskaitot. Ar labākās idejas autoru tiks noslēgts līgums bezatlīdzības lietošanā telpām, nododot tās uz laiku, kamēr uzņēmumam ir spēkā attiecīgais statuss, bet ne ilgāku par 10 gadiem. Konkursā var piedalīties sociālais uzņēmums, kas ir ieguvis sociālā uzņēmuma statusu saskaņā ar Sociālā uzņēmuma likumu, un plāno veikt sociālo uzņēmējdarbību Jelgavas novada administratīvajā teritorijā - Draudzības ielā 3, Kalnciemā, Jelgavas novadā.

Paziņojums par ietekmes uz vidi novērtējuma uzsākšanu un sākotnējo sabiedrisko apspriešanu

11.08.2020. 08:28

Talkā attīrīs Vilces upes straujteci

10.08.2020. 11:02

Vilces pagasta pārvalde piektdien, 14.augustā, rīko straujteces attīrīšanas talku Vilces upē Vilces pagastā, Jelgavas novadā un aicina dabas draugus un čaklās rokas rast iespēju veltīt laiku šīs īpašās dzīvotnes sakopšanai.

Platones pagastā norisināsies Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem

07.08.2020. 09:48

Pirmo reizi Jelgavā - 8. un 9. augustā Zemgales Olimpiskā centra stadionā notiks Latvijas čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem un U-23 grupai, kur čempionāta organizēšanā ir iesaistījies arī Jelgavas novada Platones pagasta sporta centrs. Lai izpildītu disciplīnu, 9. augustā sportisti dosies uz Vircavas vidusskolas Platones filiāles sporta bāzi, kur uzbūvēts jauns vesera mešanas sektors. Vesera mešana sievietēm sāksies plkst. 11.00, bet vīriešiem – plkst. 12.00.

Zemgalē šogad kursēs bezpilota autobuss

06.08.2020. 16:52

Pirmo reizi Latvijā - augustā Jelgavā un septembrī Aizkrauklē kursēs bezpilota autobuss, ko Zemgales Plānošanas reģions atvedis Interreg Baltic Sea Region programmas projekta “Baltijas jūras reģiona sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bez vadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu (SOHJOA Baltic)” ietvaros.

Noslēgušies Lielvircavas muižas kungu nama atsevišķu otrā stāva telpu un būvdetaļu atjaunošanas darbi

05.08.2020. 08:37

Lielvircavas muižas kungu māja ir Valsts vietējās nozīmes kultūras piemineklis Nr. 5240, būvēta klasicisma periodam raksturīgā stilistiskā, laika periodā no 1803.-1808.gadam. Paplašināšanas un pārbūves darbi veikti 1853.gadā. Lai veicinātu Lielvircavas muižas aktīvāku iesaisti tūrisma attīstībā un nodrošinātu pakāpenisku muižas visu telpu pieejamību, tika realizēts projekts “Lielvircavas muižas kungu nama telpu atjaunošana”, kura gaitā tika veikti muižas kreisā spārna atsevišķu telpu atjaunošanas darbi, iekļaujot ieejas parādes durvju, centrālo kāpņu restaurāciju, kā arī veikti citi specializētie montāžas darbi.

Lauksaimniecībā izaugsme turpinās; lauksaimnieku vidū pieaug interese par ALTUM aizdevumiem

04.08.2020. 11:36

Kamēr Covid-19 piesardzības pasākumu dēļ daudzi uzņēmumi tika daļēji vai pilnībā slēgti, lauksaimniecības nozarē ierastais darba ritms un apjomi nav būtiski mainījušies. Turklāt lauksaimnieki Zemgales reģionā jau domā par tālāku attīstību, aktīvi izmantojot Attīstības finanšu institūcijas ALTUM risinājumus zemes pirkšanai un nomāšanai, kā arī investējot jaunā tehnikā, ražošanas ēkās u.c.

Atklāta daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra LAIPA darbības uzsākšana

03.08.2020. 14:14

4. augustā plkst. 15:00 Jelgavas novada pašvaldība Kalnciema pagastā atklāja daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “LAIPA” darbības uzsākšanu. Tas nozīmē, ka dienas aprūpes centru un specializētās darbnīcas iedzīvinās klienti no dažādiem pagastiem, savukārt grupu dzīvokļos iekārtosies cilvēki, cenšoties iedzīvoties un patstāvīgi risināt savas sadzīvei aktuālās lietas. 

Pabeigti labiekārtošanas darbi Elejā, Svētē un Zaļeniekos

31.07.2020. 11:31

Noslēdzoties iepirkumam, Jelgavas novada pašvaldība šajā gadā īstenoja sporta laukumu labiekārtošanu pie izglītības iestādēm divos pagastos – Svētē un Zaļeniekos. Savukārt, noslēdzoties iepirkumam “Teritorijas labiekārtošana pie Jelgavas novada Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra (Eleja)”- šopavasar noritēja labiekārtošanas darbi, kas iepriecinās mazus un lielus. Bērnu rotaļu iekārtas, 14 dažādi āra trenažieri, neliela āra estrāde nu ļauj vietējiem patīkami un aktīvi pavadīt laiku svaigā gaisā.

Iedzīvotāji aicināti piedalīties zibakcijā

31.07.2020. 10:32

Tuvojas Līvbērzes pagasta svētki, kas šogad norisināsies virtuāli 1.augustā, tāpēc iedzīvotāji ir aicināti piedalīties zibakcijā par godu svētkiem.

Svarīga informācija par darījumu ar lauksaimniecības zemi izskatīšanu

29.07.2020. 08:37

Jelgavas novada pašvaldība informē, ka Latvijas zemes fonda pārvaldītājs (ALTUM) laika posmā no šī gada 27.jūlija līdz 7.augustam  nepieņems lēmumus par pirmpirkuma tiesību īstenošanu uz lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Apciemo Jelgavas novada ražotājus, muižas un amatniekus

28.07.2020. 14:20

Sestdien, 8. augustā, ikviens aicināts apciemot biškopības saimniecību "Līgas medus" un Staļģenes muižu. Interesentiem būs iespēja apmeklēt mājražotāja saimniecību, iepazīt produkciju un piedalīties degustācijās. Staļģenes muižā apmeklētāji varēs izzināt muižas vēsturi, izbaudīt muižas parka šarmu un aplūkot parkā izveido Gadskārtu tradīciju apli, kā arī būs iespēja piedalīties ādas apstrādes meistarklasē.