+A A
Trešdiena, 19. Decembris, 2018
Sarmis, Lelde
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Novada ziņas

Svētes pils dārzā ierīkos vietu brīvdabas konferencēm

17.12.2018. 09:50

Svētes (Lielsvētes) muižas kungu māju jeb Svētes pili šā gada sākumā savā īpašumā iegādājās vietējā ģimene Artūrs Blumfelds un Mārīte Bahromkina, kas sākuši sakopt un atjaunot pili un tai piegulošo aptuveni trīs hektāru lielo teritoriju. Saimnieki nepilna gada laikā kultūrvēsturiskajā objektā jau paspējuši realizēt vairākus projektus – pirmie vairāk saistīti ar pils apkārtnes sakārtošanu, un arī nesen apstiprinātais Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projekts pils dārzā paredz izveidot jaunu objektu – brīvdabas konferenču vietu.

Veic Lielplatones muižas dārznieka namiņa izpēti

17.12.2018. 09:45

Jelgavas novada vēsturiskajam objektam – Lielplatones muižas ansambļa ēkai «Dārznieka namiņš» – ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu šomēnes uzsākta arhitektoniski mākslinieciskā izpēte. Arhitekti, mākslas vēsturnieki un restauratori līdz pat vasarai strādās ar vēstures materiāliem, veiks ēkas uzmērīšanu un būvdetaļu un interjera apdares izpēti.

Pieminēs Ziemassvētku kaujas

14.12.2018. 11:28

12. janvārī notiks Ziemassvētku kauju 102. gadadienai veltīti atceres pasākumi. Iedzīvotāji aicināti uz piemiņas aizlūgumu Kalnciema-Klīves baznīcā, «Mangaļos» vērot strēlnieku sadzīvi pirms 102 gadiem, doties lāpu gājienā no Ziemassvētku kauju muzeja līdz Ložmetējkalnam, kur atceres pasākums noslēgsies ar svinīgu piemiņas brīdi. Uz pasākumiem tiks organizēts bezmaksas transports.

Pirmajā Latvijas muižu enciklopēdijas sējumā apzinātas sešas Jelgavas novada muižas

14.12.2018. 11:17

Šonedēļ Latvijas Zinātņu akadēmijā notika visam Latvijas vēstures izzināšanas procesam nozīmīgs pasākums – pirmās enciklopēdijas par Latvijas muižām – „Muižas Latvijā” 1. sējuma izdošanas svinīgais atklāšanas pasākums. Fotogrāfs un kultūras pieminekļu pētnieks Vitolds Mašnovskis veicis ap 1200 Latvijas muižu kompleksu dokumentālu fotofiksāciju un izpēti. Pirmajā sējumā, kas apkopo muižas alfabētiskā secībā no A līdz H, iekļautas arī sešas Jelgavas novada muižas.

Dabaszinātnes nākotnes karjerai

14.12.2018. 10:48

Karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Zinātniskais teātris” š.g. 21. novembrī Aizupes pamatskolas 5. – 7. klašu skolēniem aizraujošā veidā bija iespēja uzzināt ķīmijas un fizikas nozīmi nākotnes profesiju izvēlē.

Dabas gardumu meistarklasē skolēni iepazīst dārzeņu, augļu un ogu pārstrādes nozari

14.12.2018. 10:44

Karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Dabas gardumi” š.g. 5. novembrī Aizupes pamatskolas 1. – 4. klašu skolēniem bija iespēja iepazīties ar SIA “Positive Foods”  uzņēmuma darbību dārzeņu, augļu un ogu pārstrādē.

Projekta "Lauku māksla" koordinatori gūst pieredzi Itālijā

14.12.2018. 10:08

Novembra beigās Lauku partnerības “Lielupe” pārstāvji devās pieredzes apmaiņā uz Friuli Venezia Giulia reģionu Itālijā, kura laikā iepazinās ar vietējiem labās prakses piemēriem uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībai, kā arī mākslas jomā.

Četri novada amatierkolektīvi aicina uz jubilejas koncertiem

12.12.2018. 15:44

Dienu pirms trešās adventes 15. decembrī trīs Jelgavas novada pagastos – Zaļeniekos, Jaunsvirlaukā un Sesavā – notiks amatierkolektīvu jubilejas koncerti. Zaļenieku kultūras namā plkst. 19.00  piecu gadu pastāvēšanu atzīmēs senioru deju kolektīvs “Zaļais dancis” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Lustīgais”. Jaunsvirlaukā plkst. 17.00 aktivitāšu centrā “Dzirnieki” uz 10 gadu jubilejas koncertu aicina sadzīves tradīciju ansamblis "Raduga", savukārt plkst. 19.00 teātra cienītājiem iespējams apmeklēt Bērvircavas tautas namu, kur Elejas amatierteātris piecu gadu jubileju atzīmēs ar Monikas Zīles lugu “Savedējs”.

Suminās projekta konkursa “Mēs savai videi – 2018” laureātus

10.12.2018. 15:34

Vēloties pateikties par aktīvo līdzdarbošanos un iesaistīšanos pašvaldības finansētā projektu konkursā “Mēs savai videi - 2018”, Jelgavas novada pašvaldība 14.decembrī plkst. 18.00 pašvaldības ēkā, Pasta ielā 37, konkursa dalībniekiem rīkos rezultātu prezentēšanas un apbalvojuma pasniegšanas pasākumu. Šogad konkursā bija saņemti 46 projektu pieteikumi, bet atbalstītas 33 iedzīvotāju idejas. Pasākumā piedalīsies visi šī gada finansētie projekti, savukārt īpašu veicināšanas balvu saņems deviņi veiksmīgāk realizētie projekti.

Novada kori koncertēs baznīcā

10.12.2018. 14:18

15. decembrī uz Ziemassvētku koncertu Zaļās draudzes evaņģēliski luteriskajā baznīcā Zaļeniekos pulksten 16 ielūdz Jelgavas novada kori.

Sveikti seniori par aktīvu kultūras mantojuma glabāšanu un popularizēšanu

07.12.2018. 13:51

Jelgavas novads var lepoties ar izciliem cilvēkiem, kuri ar savu degsmi, aizrautību un zinātkāri spēj iedvesmot un ieinteresēt. To ik gadu apliecina tradicionālais pašvaldības konkurss senioriem, kas šogad tika izsludināts Eiropas kultūras mantojuma gada kontekstā, uzsverot personības nozīmi kultūras mantojuma izpētē, saglabāšanā un popularizēšanā. Titulam “Kultūras mantojuma glabātājs un popularizētājs Jelgavas novadā 2018” pieteiktie 13 kandidāti ir cits par citu pārsteidzošāki. Turklāt viņu mūža veikums, kas sācies vien kā hobijs un sirdij patīkama nodarbe, ir īsta vērtība ne vien sava pagasta un novada, bet pat visas Latvijas mērogā.

Pa Latviju savu ceļu sāk dokumentālā filma un izstāde “Izgaismot Latviju”

06.12.2018. 15:30

5.decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” pirmizrādi piedzīvojusi dokumentālā filma “Izgaismot Latviju”. Filma ir režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas studentu un mācībspēku “RISEBA” veidots atskats uz trīs ar pusi gadus ilgajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā, un kulminēja ar 21.jūnijā notikušo Vislatvijas simtgades akciju “Izgaismo Latviju”. Akcijas laikā katrs valsts simtgadei par godu bija aicināts noiet vienu sirdskilometru paša izvēlētā vietā Latvijas pierobežā. Ekspedīciju gājienu rezultātā iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu. Kā pierobežas pašvaldība, arī Jelgavas novads piedalījies akcijas aktivitātēs.

Vilces Tautas namā būs skatāma izstāde “Mans tautastērps”

05.12.2018. 08:54

No 5.decembra līdz 2019.gada 5.janvārim Vilces Tautas namā ,būs skatāma izstāde “Mans tautastērps”. Izstāde ir brīvprātīgā darba projekts, kurš aizsākās 2015. gada rudenī ar mērķi izveidot gada kalendāru ar 12 tautastērpu stāstiem un fotogrāfijām, bet šobrīd stāstu jau ir vairāk kā desmit reizes vairāk. Projekta moto – pašas radīts vai mantots, bet mans tautastērps.

Pateicības pasākums jauniešiem par brīvprātīgā darba veikšanu 2018.gadā

04.12.2018. 15:23

7.decembrī Jelgavas novada Vircavas Tautas namā notika pasākums “Pateicība Jelgavas novada jauniešiem par brīvprātīgā darba veikšanu 2018.gadā”. Tās ietvaros 42 Jelgavas novada jauniešiem tika izteikta publiska pateicība par brīvprātīgā darba veikšanu individuāli vai komandā 2018.gada ietvaros Jelgavas novadā.

Starp gada uzņēmējiem Zemgalē arī novadnieki

03.12.2018. 11:39

Teju gada izskaņā – 30. novembrī Zemgales Plānošanas reģions sadarbībā ar reģiona 22 pašvaldībām šogad jau trešo reizi Rundāles pilī organizēja krietnāko uzņēmēju godināšanu. No Jelgavas novada konkursam tika izvirzīta un nomināciju “Gada uzņēmējs Zemgalē 2018” saņēma zemnieku saimniecība “Ziemeļi” no Glūdas pagasta.

Amatniece Inta Bendrupa saņem kultūras zīmi „Latviskais mantojums”

30.11.2018. 14:00

29. novembrī  Latvijas Lauku tūrisma asociācija 18 lauku tūrisma uzņēmējiem pasniedza kultūras zīmi „Latviskais mantojums” kā pateicību par līdz šim paveikto kultūras mantojuma kopšanā un daudzināšanā.  Par skalu grozu pinumu turēšanu godā  apbalvojumu saņēma arī Jelgavas novada Sesavas pagasta amatniece Inta Bendrupa.

Noslēgušās pirmās Pierīgas gidu apmācības

30.11.2018. 12:12

Projekta  “Tūrisms kopā” ietvaros notikušajās Pierīgas gidu apmācībās tika aicināti piedalīties esošie un topošie gidi,  kuri ikdienā vēlas strādāt Babītes, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Ozolnieku un Jelgavas novadu teritorijās. Apmācību mērķis bija iepazīstināt gidus ar tuvumā esošajiem tūrisma un apskates objektiem, veicināt to savstarpējo sadarbību, lai Pierīgas iedzīvotājiem un viesiem tiktu nodrošināts kvalitatīvs tūrisma pakalpojums. No Jelgavas novada apmācībās piedalījās Vilces muižas gide un Tūrisma informācijas punkta vadītāja Elita Priedniece un topošā gide Ramona Zariņa, kura praktizējas Lielvircavas muižā.

Berķenes muiža guvusi atzinību apceļošanas akcijā “Apmeklēsim Baltijas muižas – svinēsim kopā!”

29.11.2018. 09:29

Svinot Latvijas un Baltijas valstu simtgadi, Baltijas piļu un muižu asociācijas īstenoja apceļošanas akciju „Apmeklēsim Baltijas pilis un muižas – Svinēsim kopā!”. Akcijas noslēgums norisinājās 28. oktobrī, kad svinīgā pasākumā tika sveikti arī ceļotāju kartēs atzīmētie un balsojumam nominētie akcijas dalībnieki.

Noslēdzies Jelgavas novada un Ozolnieku novada 5.-6.klašu skolēnu erudītu konkurss "Latvijai 100"

28.11.2018. 08:34

Jelgavas un Ozolnieku novadā  novembrī tradicionāli notiek   5.-6.klašu skolēnu  erudītu konkurss. Šogad, 22.novembrī, 12 skolu  - Elejas vidusskolas, Sesavas pamatskolas, Vilces pamatskolas, Vircavas vidusskolas, Platones filiāles, Staļģenes vidusskolas, Aizupes pamatskolas, Šķibes pamatskolas, Zaļenieku KAV, Kalnciema pagasta vidusskolas, Ozolnieku vidusskolas un Garozas pamatskolas  - komandas apliecināja savas zināšanas par tēmu “Latvijai 100”.

Zemgales ciema rokdarbnieces aktualizē tautisko brunču aušanas prasmes

27.11.2018. 16:12

Glūdas pagasta biedrība "Attīstības centrs - Dzīvo gudri" no 2018.gada 23.maija līdz 2018.gada 15.decembrim īsteno Valsts Kultūrkapitāla fonda , Zemgales Plānošanas reģiona un  AS Latvijas Valsts meži finansiāli atbalstīto projektu "Aušanas amata prasmju attīstība un popularizēšana Zemgales ciemā".