+A A
Trešdiena, 25. Novembris, 2020
Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne

Novada ziņas

Vecāku WhatsApp grupas: palīgrīks vai negāciju izlādes vieta?

25.11.2020. 13:00

Mūsdienu tehnoloģiju iespējas ļauj vecākiem arvien vairāk iesaistīties bērnu skolas dzīvē – tiešsaistē redzamas sekmes, reāllaika paziņojumi par uzvedību, kā arī uzdotie mājasdarbi, savukārt, par teju neatņemamu ikdienas saziņas rīku ir kļuvušas klases vecāku WhatsApp grupas. Tās ļauj pieaugušajiem operatīvi sazināties ar citiem vecākiem un pedagogiem, taču nereti raisa arī konfliktsituācijas un pārpratumus. Samsung Skola nākotnei eksperti sagatavojuši 7 ieteikumus, lai komunikācija grupā noritētu efektīvāk un jēgpilnāk.

Jelgavas un Ozolnieku novadu iedzīvotāji ar parakstiem iestājas par ceļu remontu

24.11.2020. 11:37

Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi LR Satiksmes ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai attiecinātu vēstuli kopsummā ar 386 Jelgavas un Ozolnieku novada iedzīvotāju parakstiem, kas iestājas par rekonstrukciju diviem ceļu posmiem  - reģionālā autoceļa P94 posmam Mežciems-Dzirnieki-Staļģene un vietējā autoceļa V1071 Mežciems-Staļģene-Stūrīši posmam Staļģene - LPKS “Latraps”. Jelgavas novada pašvaldība, atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, vērsusies abās institūcijās ar lūgumu izvērtēt iespēju abus minētos ceļa posmus rekonstruēt. 

Jelgavas novada daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “LAIPA” aicina darbā INTEREŠU PULCIŅA VADĪTĀJU (0,5 likmes)

24.11.2020. 11:24

Neatbalsta ierosinājumu piešķirt īpaši aizsargājamās dabas teritorijas statusu Elejas muižas parkam

19.11.2020. 14:24

Jelgavas novada dome 17. novembra Apvienoto komiteju sēdē izskatīja un virzīja uz domes sēdi lēmumprojektu, kas paredz neatbalstīt Dabas aizsardzības pārvaldes ierosinājumu Elejas muižas parkam piešķirt īpaši aizsargājamās dabas teritorijas – dabas pieminekļa (dendroloģiskā stādījuma) statusu. Iepazīstoties gan ar institūcijas iesniegtajiem datiem, gan publiskās apspriešanas rezultātiem, deputātu vairākums pārliecināts, ka statusa noteikšana radītu nevajadzīgu birokrātisku slogu.

Dāvini prieku un pārsteigumu Ziemassvētkos!

19.11.2020. 10:20

Šis gads nav izņēmums, jo sociālais uzņēmums "Eņģeļa Pasts" (www.engelapasts.lv) jau septīto gadu pēc kārtas organizē sociālo projektu “Ziemassvētku vecīša darbnīca 2020”. 

Vilces amatu mājā rokdarbnieces vēsajam laikam darināja maučus

17.11.2020. 16:22

Vilces pagasta rokdarbnieču kopas "Vilcenes" rokdarbnieces Zemgales kultūras programmas 2020 ietvaros apguva praktiskās iemaņas mauču adīšanā. Praktiskās nodarbības notika laika posmā no 2020.gada 11.augusta līdz 2020.gada 15.septembrim Vilces Amatu mājā, vieslektores  Zandas Kursītes vadībā.

16000 zandartu mazuļi ielaisti upē

16.11.2020. 14:29

Realizējot Zivju fonda projektu “Zandartu resursu palielināšana Lielupē - Jelgavas novada un Ozolnieku novada administratīvajā teritorijā - 2020”, Jelgavas novada pašvaldība 28.oktobrī sadarbībā ar Makšķerēšanas sporta klubu “Lielupes brekši”, Jelgavas novada pašvaldības policijas, Pārtikas veterinārā dienesta un Valsts vides dienesta pārstāvju uzraudzībā  veica 16000 zandartu zivju mazuļu ielaišanu Lielupē Jelgavas novada Valgundes pagasta Vītoliņos. 

Līvbērzes kultūras namā apskatāma izstāde "Rakstainās zeķes"

16.11.2020. 11:43

No 12. novembra līdz 20. decembrim Līvbērzes kultūras namā apskatāma izstāde "Rakstainās zeķes". Dažādu novadu rakstainās zeķes tapa Zemgales kultūra programmas 2020 ietvaros laika posmā no 2020.gada 25. maija līdz 2020.gada 7.septembrim, Līvbērzes kultūras namā, praktisko nodarbību adītājām ar priekšzināšanām laikā.

Amatnieki un tirgotāji aicināti piedalīties Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirdziņā

13.11.2020. 14:56

Jelgavas novada pašvaldība organizē dalību Jelgavas novada amatniekiem un tirgotājiem Kalnciema kvartāla Ziemassvētku tirdziņā, Rīgā-  20.decembrī (svētdiena) no plkst. 10.00-16.00.

Izgaismosim savu novadu svētkos!

12.11.2020. 11:45

Jelgavas novada pašvaldība šogad valsts svētkos, 18. novembrī, katru novada iedzīvotāju aicina iedegt svecīti par godu Latvijas dzimšanas dienai. "Radīsim svētku sajūtu, kopā izgaismojot Jelgavas novadu!" aicina Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna, atklājot, ka šajā dienā Kultūras pārvalde sadarbībā ar pagasta kultūras darbiniekiem un pagastu pārvaldēm ar sveču un lāpu veidotām spēka zīmēm gan izgaismos kādu vietu katrā pagasta centrā, gan arī iedegs sveces un lāpas pie novada ciemu robežzīmēm.

Donoru diena Jelgavas novada pašvaldībā

12.11.2020. 08:57

Jelgavas novada pašvaldība šajā ārkārtējās situācijas periodā atbalsta Valsts asinsdonoru centru, kas, strikti ievērojot visus distancēšanās un drošības pasākumus, īsteno arī iedzīvotājiem tik būtisku palīdzību un aicina - ziedo asinis, lai kādam palīdzētu. Pēc starptautiskajām rekomendācijām, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā.

Lemj par atbalstu izglītojamajiem ēdināšanai

10.11.2020. 19:50

Jelgavas novada dome šodien ārkārtas domes sēdē, atsaucoties uz valstī izsludināto ārkārtējās situācijas periodu, lēmusi par pašvaldības nodrošinātu atbalstu izglītojamajiem no daudzbērnu, maznodrošināto, trūcīgām ģimenēm vai ģimenēm, kam ārkārtējā situācijas izraisītie nosacījumi raisījuši finansiālus sarežģījumus.

Valgundē vērienīgi rekonstruēs “Avotus”

09.11.2020. 16:33

Noslēdzoties iepirkuma procedūrai un gūstot domes atbalstu, jau tuvākajā laikā Valgundes pagastā aizsāksies rekonstrukcijas darbi teju 1,7 miljonu EUR apmērā. Vērienīgos būvdarbus izglītības, kultūras un sporta centrā “Avoti” pašvaldība īstenos par saviem budžeta līdzekļiem, daļu summas ņemot kā aizņēmumu Valsts kasē. Būvniecības procesā pamatīgākais darbs plānots pie ēkas inženierkomunikāciju nomaiņas, siltināšanas darbiem, vides pieejamības nodrošinājuma, iekštelpu remontdarbiem, kā arī  piebūves celtniecības, kur iecerēts iekārtot doktorātu.

Izmaiņas pašvaldības darba ikdienā

07.11.2020. 14:28

Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību un rūpētos par darbinieku un apmeklētāju veselību, sekojot līdzi noteiktajām Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām un valdības noteiktajiem noteikumiem, Jelgavas novada pašvaldības iestādēs, struktūrvienībās un kapitālsabiedrībā ieviestas korekcijas darba organizācijā un pasākumu nodrošinājumā.

Mazaizsargātās personu grupas saņems sejas maskas

05.11.2020. 13:37

Ņemot vērā Ministru kabineta pieņemto lēmumu par obligātu mutes un deguna aizsegu lietošanu vairākās sabiedriskās vietās, Jelgavas novada pašvaldība lēmusi novadā dzīvojošajiem senioriem nodrošināt sejas masku pieejamību bez maksas.

Ir noskaidroti jaunie 2020./2021. akad. gada Latvijas Universitātes fonda stipendiāti

04.11.2020. 13:19

Par šī gada LU fonda un mecenātu vārdu nesējiem kļuvuši 147 studenti no  LU un citām Latvijas augstskolām, pārstāvot visdažādākos studiju virzienus. Šogad kopumā piešķirtas 34 stipendiju kopas, pateicoties gan jau ilggadējiem un uzticīgiem, gan jauniem mecenātiem.

No atradumiem Svētes upē izveidota izstāde “Laika pēdas/Atvērts sarunai”

04.11.2020. 09:11

Variantu, kā piešķirt otro dzīvi iztukšotai un nolietotai stikla pudelei, ir ne mazums – var izmantot to saimniecībā vai kā interjera priekšmetu, bet var arī izveidot izstādi, kā to izdarījušas Latvijas Mākslas akadēmijas stikla mākslas nodaļas maģistrantūras studentes. Rīgā, Mencendorfa namā jaunietes izveidojušas savdabīgu izstādi, kas lielā mērā tapusi, pateicoties Jelgavas novada Svētes pils saimniekiem - Artūram Blumfeldam un Mārītei Bahromkinai. Viņi divu gadu laikā, veicot upes tīrīšanas darbus pie sava jauniegūtā īpašuma Svētē, savākuši apjomīgu krājumu ar padomju laika stikla taru. Saimniekiem radās ideja šī vēstures perioda atradumus uzticēt kādam, kas zinās, ko ar tiem darīt, un tieši tik vienkārši pudeles uzsāka savu ceļu mākslas pasaulē.

Zvanu kolekcijas ekspozīcija būs apskatāma brīvdienās

30.10.2020. 14:21

Jelgavas novada pašvaldība Lielplatones muižā ierīkojusi zvanu kolekcijas ekspozīciju, kurā ietilpst ap 1000 dažādas izcelsmes, vēstures, senuma, formas un materiālu zvanu. Noslēdzoties remontdarbiem un ekspozīcijas noformēšanas darbiem, zvanu kolekcija apmeklētājiem būs pieejama no 7. novembra. Šobrīd, ņemot vērā valstī izsludinātos noteikumus COVID 19 infekcijas izplatības ierobežošanai, apmeklētāji pagaidām kolekciju varēs apskatīt vien brīvdienās, bet, uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai, muiža apmeklētājiem būs pieejama arī darba dienās.

Konkursa “Ģederta Eliasa mīklu minot” laureāti balvas saņems muzejā

29.10.2020. 16:24

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas organizētais viens no lielākajiem ikgadējiem konkursiem ir starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Ģederta Eliasa mīklu minot”. Ierastā konkursa laureātu apbalvošana šogad bija plānota oktobrī, bet, ņemot vērā valdības noteiktos COVID 19 drošības pasākumus un nosacījumus attiecībā uz pasākumu norisi, apbalvošanas ceremonija nenotiks klātienē. Konkursa organizatori laureātiem balvas sagatavojuši un atstājuši saņemšanai Jelgavā, Ģederta Eliasa mākslas un vēstures muzejā no 29. oktobra līdz 17. novembrim.

Augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija pārcelta uz maiju

28.10.2020. 16:29

Kā ikkatru gadu arī šogad oktobra domes sēdē Jelgavas novada domes deputāti izskatīja un apstiprināja Apbalvošanas komisijas izvirzītos kandidātus pašvaldības augstākajiem apbalvojumiem. Ierasti apbalvojuma pasniegšanas ceremonija notiktu novembrī īsi pirms Valsts svētkiem, bet  šogad, ņemot vērā valdības noteiktos drošības pasākumus un nosacījumus attiecībā uz pasākumu norisi, Jelgavas novada pašvaldības vadība lēmusi par priekšsēdētāja pieņemšanas pasākuma atcelšanu. Stabilizējoties situācijai, iecerēts augstāko apbalvojuma pasniegšanas svinīgo pasākumu organizēt maijā par godu novada svētkiem.