Svētdiena, 9. Augusts, 2020
Madara, Genoveva

Izsludināts konkurss “Sakoptākā sēta Jelgavas novadā” 2016

15.03.2016

Jau piekto gadu pēc kārtas Jelgavas novada pašvaldība organizē atjaunoto konkursu “Sakoptākā sēta Jelgavas novadā 2016”, lai aktivizētu un rosinātu novada iedzīvotājus savas darba un dzīves vietas sakopšanā un latviskās kultūrvides veidošanā, kā arī attīstītu vēlmi savstarpējai sadarbībai un novada iepazīšanai. Šogad dalībai konkursā var pieteikt objektus sešās nominācijās. Dalībniekiem konkursā iespējams pieteikties pagastu pārvaldēs līdz 3. jūnijam, savukārt pieteikto objektu vērtēšana notiks no 17. jūnija līdz 30. jūnijam.

Līdz 2016. gada 3. jūnijam, aizpildot vienotu pieteikuma formu, ikviens Jelgavas novada ciemu individuālo māju, lauku viensētu, daudzdzīvokļu māju, dārzu īpašnieks, nomnieks vai apsaimniekotājs, kā arī ikviena pašvaldības iestāde aicināta pieteikties konkursam “ Sakoptākā sēta Jelgavas novadā”. Konkurss ir iedibināta tradīcija vēl pirms teritoriālās reformas, kas Jelgavas novadā atjaunota kopš  2012. gada. Konkursa devīze ir „Sakopta vide kā pamats stabilai nākotnei".

Šogad iespējams pieteikties sešām nominācijām – “Sakoptākā pašvaldības iestāde”, “Sakoptākā individuālā māja ciemā”, “Sakoptākā lauku viensēta”, “Krāšņākais balkons”, “Sakoptākais dārzs” (puķu, augļu, dārzeņu dārzi, akmensdārzi),. Kā ikgadēji mainīgā nominācija šogad ir iespēja salīdzināt  “Interesants vides objekts – veselības veicināšanas laukums”, kas var būt gan sporta laukums, bērnu rotaļu laukums, ūdenstilpne vai līdzīgi objekti. Jāatzīmē, ka katrai nominācijai ir savi vērtēšanas kritēriji. Piemēram, Sakoptākai pašvaldības iestādei, privātmājai vai lauku viensētai līdzās nopļautai zālei vai krāšņām, sakoptām puķu dobēm uzmanība tiks pievērsta arī karoga mastam, soliņu, pastkastītes esamībai, atkritumu urnām, celiņiem, stāvlaukumiem, objekta nosaukuma noformējumam un citām lietām.

Līdz 10. jūnijam pagastu pārvaldes izvērtēs pieteiktos nominantus  un pieteiks konkursa žūrijai katras nominācijas vienu pārstāvi.  Vēlāk - no 17. jūnija līdz 30. jūnijam žūrija piecu cilvēku sastāvā objektus dosies apskatīt dabā, tos filmējot un fotografējot. Iegūtos materiālus un fotogrāfijas komisija var izmantot noslēguma pasākumā vai publicēšanai plašsaziņas līdzekļos. Jāatzīmē, ka pieteiktos objektus, kuros ir notikusi patvaļīga būvniecība, konkursa komisija nevērtē!

Kandidatūras izvirzāmas, iesniedzot vienotu pieteikuma formu pagastu pārvaldēs, Jelgavas novada Attīstības nodaļā Katoļu ielā 2b, Jelgavas novada pašvaldības centrālās administrācijas ēkā Pasta ielā 37 sekretariātā, kā arī aizpildot pieteikuma formu elektroniskā formā novada mājas lapā.

Uzvarētāji visās nominācijās tiks godināti svinīgā ceremonijā jūlija sākumā - Jelgavas novada svētku laikā Elejas muižas parkā, saņemot atzinību – goda plāksni un naudas balvu. Pirmā vieta var pretendēt uz naudas balvu 140 EUR vērtībā , otrā vieta – 100 EUR un trešā vieta – 70 EUR vērtībā.

Ar konkursa nolikumu un tā pielikumiem var iepazīties Jelgavas novada pašvaldības mājas lapā www.jelgavasnovads.lv vai sazinoties ar uzņēmējdarbības atbalsta projektu vadītāju Sandu Lakutijevsku, sanda.lakutijevska@jelgavasnovads.lv, tālr. 63048447 vai 29558505.