Trešdiena, 23. Jūnijs, 2021
Līga

Nedēļas nogalē deju un koru skates

31.03.2016

Šajā nedēļas nogalē gaidāmas ikgadējās Jelgavas novada deju un koru skates - 2. aprīlī plkst. 15:00 Jēkabnieku kultūras namā notiks Jelgavas novada deju kolektīvu skate, savukārt 3. aprīlī  plkst. 16:30 interesenti aicināti uz Jelgavas apriņķa (Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Ozolnieku un Olaines novadu kori, kā arī viens Rīgas) koru skati, kas noritēs Jelgavas Valsts ģimnāzijā.

Koru un deju skates ik gadu tiek rīkotas, lai apzinātu Jelgavas novada māksliniecisko kolektīvu dalībnieku kvalitatīvo un kvantitatīvo sastāvu, lai nodrošinātu kolektīvu nepārtrauktību un izvērtētu katra deju kolektīva sniegumu. Turklāt viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir attīstīt, kopt un tālāk pilnveidot Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējai nozīmīgo izpausmi, kā arī pārliecināties par kolektīvu gatavību piedalīties valsts nozīmes deju un koru nozares 2016.gada pasākumiem.

Deju kolektīvu skatē piedalīsies 21 novada deju kolektīvs - 5 senioru deju kolektīvi, 10 vidējās paaudzes deju kolektīvi un 6 jauniešu deju kolektīvi. Deju kolektīvi žūrijas vērtēšanai nodos divus priekšnesumus – vienu izlozes deju un otru izvēles deju. Skatē kolektīvu sniegumu vērtēs deju pedagogi Ieva Karele, Gunta Raipala un Gints Baumanis. Pēc skates žūrijai ar kolektīvu vadītājiem ir paredzēts deju snieguma izvērtējums un analīze. Skati rīko Jelgavas novada pašvaldības Kultūras pārvalde sadarbībā ar deju apriņķu virsvadītāju.

Savukārt koru skatē 3. aprīlī, kas notiks Jelgavas Valsts ģimnāzijā, piedalīsies 15 kori, no kuriem četri ir Jelgavas novada kori – senioru koris „Gaisma”, Kalnciema krievu jauktais koris, Lielplatones, Platones un Elejas pagastu jauktais koris „Sidrabe”, Jaunsvirlaukas un Salgales pagastu jauktais koris „Svīri” un jauktais koris “Vilce”. Katrs koris dziedās trīs dziesmas, proti, izlozes, izvēles un brīvās izvēlas dziesmu. Šogad koru dalībniekus vērtēs komponists Rihards Dubra, Limbažu koru apriņķa virsdiriģents Kaspars Ādamsons un Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss. Skati rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu/pilsētu pašvaldībām un koru apriņķu virsdiriģentiem.