Otrdiena, 22. Jūnijs, 2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Mūzikas un mākslas skolai iegādāsies keramikas apdedzināšanas krāsni

07.04.2016

Jelgavas novada pašvaldība, piesaistot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējumu, plāno iegādāties Mūzikas un mākslai skolai keramikas apdedzināšanas krāsni, lai nodrošinātu skolas audzēkņiem iespēju kvalitatīvi apgūt mācību priekšmetu  “Darbs materiālā”  un “Veidošana”, kuru apguvē liela nozīme ir darbam ar mālu un porcelāna masu.

Kopš 2006. gada, kad Glūdas pagasta mūzikas skola novadā pārtapa par Mūzikas un mākslas skolu, iestādes audzēkņiem ir iespēja apgūt vizuāli plastiskās mākslas programmu. Veidošanai vispieejamākais un izmantojamākais materiāls ir māls. Keramikas apdedzināšanas krāsns skolai nepieciešama, lai apdedzinātu jau gatavos darbus, lai nostiprinātu to formu pēc izveides un lai varētu izmantot māla un porcelāna glazūras darbu mākslinieciskajai apstrādei. Jāteic, ka viena krāsns Mūzikas un mākslai skolai jau ir, kura atrodas skolas centrālajā ēkā Glūdā, Nākotnē. Piesaistot Valsts Kultūrkapitāla fonda līdzekļus, plānots iegādāt otru krāsni Staļģenes mācību punktam.

“Mūzikas un mākslai skolai kopā novadā ir seši mācību punkti, audzēkņiem nevienā no tiem nav iespēja savus māla darbus pabeigt līdz galam. Šobrīd skolēni savus izvirpotos māla darbus liek kastēs un ved uz skolas centrālo ēku Glūdā, tas ir ļoti neparocīgi un laikietilpīgi, gadās arī, ka darbi pārvedot tiek sabojāti. Bērnu radošās idejas ir ļoti dažādas - no māla tie veido rotas lietas, skulpturālus veidojumus, dažādus dizaina priekšmetus. Otru krāsni izvēlējāmies ievietot Staļģenes mācību punktā, kas atrodas Staļģenes vidusskolā, jo šeit jauniešiem labo padodas darbs tieši ar mālu,” stāsta Dace Laure Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas direktore.

Pašreiz skolā mācās 281 audzēknis, no tiem 183 apgūst Vizuāli plastisko mākslu. Jāpiebilst, ka skola jau pērn startēja Valsts Kultūrkapitāla fonda projektā, vēloties iegūt komplektu – gan podnieku virpu, gan keramikas apdedzināšanas krāsni. Pērn skolai izdevās iegūt tikai māla virpu “Shimpo”.
Staļģenes vidusskolā jau ieplānota atsevišķa telpa, kurā ievietos gan māla virpu, gan krāsni, plānots, ka pie jaunās keramikas apdedzināšanas krāsns skolēni varēs strādāt no jaunā mācību gada - septembrī. 

Atbilstoši projektam tuvākajā laikā tiks apzināts potenciālais krāsns izgatavotāju piegādātājs. Kopējās projekta izmaksas ir EUR 2174,62.

Keramikas apdedzināšanas krāsns