Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Zemgales Kultūras programmas projektu konkursam šogad lielāks pieteikumu skaits

08.04.2016

Plānošanas reģionā noslēgusies Zemgales Kultūras programmas 2016 projektu pieteikumu pieņemšana. Pavisam saņemts 118 pieteikumu, kas ir vairāk nekā pērnajā gadā, kad programmas atbalstu konkursa dalībnieki vēlējās saņemt 103 projektu īstenošanā. Šogad attaisnojusies arī konkursa rīkotāju rastā iespēja projektu pieteikumus iesniegt arī Jēkabpilī. To izmantoja pavisam 30 autori, galvenokārt no Sēlijas puses pašvaldībām. Kā jau vēstīts, programmas īstenošanai šogad Valsts Kultūrkapitāla fonds bija piešķīris 75 000 eiro lielu finansējumu, taču visos 118 projektu pieteikumos kopējais pieprasītais atbalsts ir ievērojami lielāks – 303 738, 09 eiro. Tas nozīmē, ka konkurence projektu iesniedzēju vidū būs necerēti liela un vairākos gadījumos vērtētājiem nāksies atbalsta intensitāti arī samazināt.

Konkursa rīkotāji pauž gandarījumu, ka projektu pieteikumu autori pārstāv reģiona visu 22 pašvaldību teritorijas. Tradicionāli visaktīvākie ir bijuši abu lielo pilsētu - Jelgavas un Jēkabpils kultūras dzīves veidotāji, kuri iesnieguši attiecīgi 18 un 14 pieteikumus. Daudz neatpaliek Jelgavas un Dobeles novads - attiecīgi ar 12 un 11 pieteikumiem. Savukārt no Rundāles un Koknese novada saņemts pa sešiem projektiem no katra. No reģiona līdzsvarotas attīstības, arī kultūras sfērā, viedokļa raugoties, patīkami, ka bagātīgi pārstāvēts ir Sēlijas vēsturiskais novads, no Jēkabpils pilsētas, Aknīstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novada saņemti pavisam 25 projektu pieteikumi.

Šonedēļ sāksies iesniegto projektu pieteikumu izvērtēšana, ko veic ekspertu komisija, kuras sastāvā iekļauti pārstāvji no Zemgales plānošanas reģiona Attīstības padomes, ZPR administrācijas, Zemgales Nevalstisko organizāciju atbalsta centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un akciju sabiedrības „Latvijas Valsts meži”. Tādējādi konkursa rezultāti kļūs zināmi drīz pēc 21. aprīļa, kad minētās ekspertu komisijas lēmumu plānots apstiprināt Valsts Kultūrkapitāla fonda padomē.