Otrdiena, 22. Jūnijs, 2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Jānis un Signija Vinteri z/s "Līgo" atklāj jaunu siltumnīcu

20.04.2016

Vakar, 19. aprīlī ar svinīgu brīdi tika atklāta jauna Lielplatones pagasta zemnieku saimniecības “Līgo” siltumnīca viena hektāra platībā, līdz ar to palielinot un nodrošinot ASV uzņēmuma “Monsanto” ražoto gurķu sēklu apjomu līdz pat četrām tonnām gadā. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī Jelgavas novada priekšsēdētājs Ziedonis Caune, būvvaldes vadītājs Andris Ziemelis, Lielplatones un Elejas pagasta pārvalžu vadītāji, siltumnīcas būvnieki, kā arī citi sadarbības partneri.

Zemnieku saimniecības vadītājs Jānis Vinters pirms trim gadiem ar Eiropas fondu līdzfinansējumu investēja apmēram trīs miljonus eiro jaunā hibrīdo gurķu sēklu audzēšanas siltumnīcā. Šo gadu laikā saimniecībai ar hibrīdo gurķu sēklu audzēšanu ir labi veicies, tāpēc paplašināta esošā siltumnīca vēl viena hektāra platībā. Līdz ar jaunās siltumnīcas nodošanu saimniecībā, tiks ražotas vairāk kā 40 gurķu hibrīdšķirnes.

Jāatzīmē, ka pēc tam, kad eksportam plānotās sēklas ir iegūtas, no gurķu lapām saimniecības biogāzes iekārtā tiek ražota elektroenerģija, kas tiek pārdota AS “Enerģijas publiskais tirgotājs”.

Zemnieku saimniecība "Līgo" dibināta 1989.gadā Lielplatonē un ir viena no lielākajām Zemgalē. Līdz šim tajā pastāvīgi tika nodarbināti 23 darbinieki, bet ar siltumnīcas paplašināšanos darbinieku skaits audzis līdz 50 strādniekiem. Saimniecībā tiek audzēti arī ziemas kvieši, vasaras kvieši, kukurūza zaļbarībai un skābbarībai, kā arī  nedaudz ziemas rapša.

Z/S "Līgo" siltumnīcas atklāšana