Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Šogad pirmo reizi Jaunsvirlaukas pagastā 1. maija Darba svētki tika svinēti ar vērienīgu gadatirgu

03.05.2016

Iecere par gadatirgus sarīkošanu radās jau ziemas mēnešos, kad iedzīvotāji aptaujā izteica savas vēlmes par to ko vēlētos iegādāties.

Pasākuma organizatorisko darbu veikšanā  iesaistījās IKSC “Līdumi” radošā komanda, ģimenes locekļi, pagasta pārvaldes čaklākie darbinieki un sadarbības partneri. Aicinājums piedalīties gadatirgū tika izvietots dažādās interneta vietnēs, laikrakstā, mājas lapā, afišās un informatīvajās lapiņās.

1.maija rīts Staļģenē ausa rosības pārpilns. Pasākuma norises vietā tika izvietotas norādes, nesti galdi, soli, noformēta pasākuma skatuve Staļģenes vidusskolas ēkas priekšā.  Pašvaldības policijas darbinieki organizēja piebraucošo tirgotāju izvietošanos pēc norādēm. No mikroautobusiem mājražotāji un tirgotāji izvietoja savu piedāvājumu gadatirgus apmeklētājiem. Taurēm skanot, sākās tirgošanās! Četrus desmitus tirdzniecības vietas apskatīja vairāk kā 500 apmeklētāju, tajā skaitā  - vietējie iedzīvotāji, draugi, radi un viesi.

Gadatirgū piedalījās tirgotāji no Lietuvas pierobežas, Ādažiem, Ķeguma, Limbažiem, Valmieras, Skrīveriem, Apšuciema, Lapmežciema, Rīgas,  Bauskas, Jelgavas, Brunavas, Codes, Elejas, Platones, Vircavas, Zaļeniekiem un pat no Kalnciema “Dzintara raktuvēm”.

Varēja iegādāties dažādus saldus un sūrus produktus, apģērbu, augus, ogulājus un rotaslietas. Tiesa, pietrūka trīs lietas - maize, medus un gaļa.  Kultūras programmas ietvaros Staļģenes kolektīvi izrādīja, izdancoja un izdziedāja tirgus lietas. “Liepāres” dziedātāji apdziedāja klātesošos; VPDK “Svirlauka” dejotājiem papēži svila pa bruģi naski dancojot; dramatiskā pulciņa “Madakaress leģendas pieskāriens” jaunie aktieri izspēlēja Tirgus gaitu.

Paldies  visiem, kuri palīdzēja organizēt, līdzdarbojās un piedalījās pasākumā!

1.maija gadatirgus Staļģenē

Tiekamies nākamgad!