Līnijdeju kolektīvs “Rančo” svinēs 10 gadu jubileju

05.05.2016

Sestdien, 7. maijā plkst 18:00 Bērvircavas tautas namā norisināsies līnijdeju koncerts “Dejā dzīvi dzīvojam”, kurš notiks, atzīmējot līnijdeju kolektīva “Rančo” 10 gadu pastāvēšanas jubileju.  Koncerts notiks divās daļās, parādot skatītājiem tematiskus pašmāju deju iestudējumus, klasiskās līnijdejas un īpaši radītus priekšnesumus apaļajai jubilejai.

Koncerta pirmajā daļā jubilāri ieplānojuši uzstāties kopā ar dažādiem novada pašdarbnieku kolektīviem, parādot skatītājiem, ka līnijdejas var aptvert dažādus dejas stilus. Kolektīva dalībnieces dejos kopā gan ar senioru kolektīviem, gan vēderdejotājām, kā arī dzīvās mūzikas pavadījumā, proti, uzstāsies arī ansambļi. Savukārt koncerta otrā daļā priekšnesumus sniegs pieredzējuši līnijdejotāji, kas skatītājus vairāk “ievedīs” klasiskās līnijdejas pasaulē.

“Man ir patiess prieks, ka šo gadu laikā mums ir izdevies izveidot stabilu un prasmīgu līnijdejotāju kolektīvu. Priecē arī fakts, ka par šo dejas stilu sāk interesēties arvien vairāk cilvēku, nav vairs tāda klišeja, ka līnijdejas ir tikai pastaigu dejas – tās ļauj piepildīt vēlmi dejot jebkura vecuma cilvēkiem, neuztraucoties par to, ka nav deju partnera. Līnijdejas sniedz zināšanas par dažādiem deju un mūzikas stiliem, piemēram, valsi, tango, cha-cha, rumbu, polku, sambu un dažādām tautu nacionālajām dejām”, stāsta kolektīva vadītāja Ilva Rozentāle.

Ilva Rozentāle “Rančo” vada jau piecus gadus, kolektīva pirmā skolotāja bija Siāra Vīgante. Šobrīd kolektīvā dejo 13 dāmas un, lai gan desmit gadu laikā viņas uzstājušās neskaitāmos koncertos, tomēr dejotājām ir kāds nepiepildīts sapnis, proti, piedalīšanās nopietnās līnijdeju sacensībās.