Otrdiena, 13. Aprīlis, 2021
Egils, Egīls, Nauris

No 23. līdz 29. maijam aicina iesaistīties veselības nedēļā

05.05.2016

Jelgavas novada pašvaldība, atsaucoties Latvijas Tautas sporta asociācijas aicinājumam, ir iesaistījusies  projektā "Latvijas Veselības nedēļa 2016" jeb MOVE Week, kas norisināsies no  23. līdz 29. maijam visā Latvijā. Jelgavas novadā veselības nedēļā iedzīvotāji aicināti piedalīties gan velobraucienos, gan dažādās stafetēs, gan veselīga ēdiena pagatavošanā, kā arī veikt veselības pārbaudes.

Plānotās aktivitātes:

  • Pagastos un skolās notiks  dažādas sportiskas aktivitātes visas nedēļas garumā;
  • Pasākums “Ķeram veselību” 29. maijā Līvbērzes pagastā (Afiša šeit);
  • Aicinot sievietes rūpēties par savu veselību, 27.maijā Vilcē un Līvbērzē sadarbībā ar SIA “Veselības centru 4” sievietēm rasta iespēja veikt mamogrāfijas (krūšu dziedzeru rentgenoloģisko) izmeklējumu. Skrīninga mamogrāfija sievietēm ar uzaicinājuma vēstuli – bezmaksas, sievietēm bez uzaicinājuma vēstules, bet ar ģimenes ārsta nosūtījumu – 2.85 euro. Sievietes aicinātas iepriekš pieteikties izmeklējumam pa tālruni 67142840; 27866655;
  • Glūdā aktivitāšu centrā “Zemgale” 27. maijā plkst.15.00 Veselības nedēļai veltītā tematiskā pēcpusdiena “Mācāmies pagatavot veselības kokteiļus”!;
  • Līvbērzē aktivitāšu centā “Vārpa” 23. maijā plkst. 18.00 veselības nedēļai veltīts velobrauciens;
  • Aktivitāšu centrā “Ārstu māja” Tīreļos Valgundes pagastā 28. maijā plkst. 12.00 sporta un atpūtas pasākums - velobrauciens uz “Mangaļiem” (aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem);
  • Aktivitāšu centrā “Kalnciems” Kalnciema pagastā 24. maijā plkst. 18.00 izglītojošs pasākums par veselību - “Fiziskās aktivitātes”.

Aktīva dzīvesveida piekritēji aicināti arī uz kampaņas noslēguma pasākumiem Rīgā  - piemēram, 28. maijā plkst. 14:00 informatīvi izklaidējoši pasākumi notiks pie Brīvības pieminekļa, plkst. 15.30 tiks organizēts gājiens “Ejam kopā, lai dzīvotu”. Savukārt plkst. 17.00 Arēnā Rīga notiks sieviešu basketbola izlases spēle (Latvija - Jaunzēlande).

“Latvijas Veselības nedēļa” tiek organizēta, lai sniegtu informāciju  un veidotu izpratni, ka fiziskās aktivitātes ir neatņemama veselīga dzīves veida sastāvdaļa un viens no labākajiem un lētākajiem slimību profilakses veidiem. Ar šīs kampaņas palīdzību organizatori vēlas piedāvāt fizisko aktivitāšu dažādību un sniegt iespēju piedalīties aktivitātēs, lai tās kļūtu par ikdienas dzīves sastāvdaļu, kā arī motivēt iedzīvotājus kopā ar ģimeni un draugiem pavadīt laiku aktīvi atpūšoties.

“NowWeMOWE”  ir Eiropas “sports visiem” kampaņa, kuras mērķis ir līdz 2020. gadam iesaistīt fiziskās aktivitātēs 100 miljonus Eiropas iedzīvotājus. To plānots sasniegt, sadarbojoties ar valsts mēroga organizācijām, kas koordinētu un veicinātu pašvaldību rīkotās aktivitātes savu valstu ietvaros. Koordinējošā organizācija Latvijā ir LTSA .