Piektdiena, 24. Janvāris, 2020
Krišs, Eglons, Ksenija

12.maijā Zaļeniekos notiek konference, kur diskutēs par restaurācijas speciālistu apmācību

06.05.2016

Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā aicināti visi interesenti, lai piedalītos konferencē “Iegūtā pieredze nākotnei”.

Īpaši aicināti darba devēji restaurācijas nozarē, kā arī izglītības iestāžu pārstāvji no iestādēm, kur tiek īstenota dažādu līmeņu restaurācijas apmācība. Konferences uzsvars ir skolas ieceres par profesionālās izglītības programmas “Restaurācija” paplašināšanu, attīstot Restauratoru mācību darbnīcu. Savā pieredzē par restaurācijas speciālistu apmācību un izglītības attīstības centra darbību dalīsies kolēģi no Vācijas. Savukārt celtniecības arheologs, Latvijas piļu un muižu asociācijas Valdes priekšsēdētāja vietnieks J.Zviedrāns prezentēs esošo situāciju restaurācijas nozarē Latvijā. Konferences otrajā daļā tiek organizēta paneļdiskusija, kur piedalīsies gan Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas pārstāvis, gan pašvaldības pārstāvis. Diskusijā piedalīsies arī pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Amatniecības kameras, Latvijas Piļu un muižu asociācijas un Valsts pieminekļu aizsardzības inspekcijas.

Konferences ietvaros atskatīsies uz šā mācību gada laikā īstenoto Erasmus + projektu „Praktisko zināšanu pilnveidošana Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem”, tā rezultātiem. Projekta ietvaros 16 topošie restaurācijas asistenti mēnesi stažējās Vācijas Būvniecības apvienības  Profesionālās izglītības attīstības centrā, savukārt 10 topošie automehāniķi divus mēnešus bija praksē Portugāles autoservisos. Projekta laikā sevi profesionāli pilnveidoja Vācijas un Portugāles izglītības iestādēs un uzņēmumos 10 pedagogi, lai uzlabotu profesionālās izglītības programmas.

Konferences dienas kārtība

Konference notiek Erasmus + programmas 1.pamatdarbības profesionālās izglītības sektora mobilitātes projekta „Praktisko zināšanu pilnveidošana Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas audzēkņiem un pedagogiem” (Nr.2015-1-LV01-KA102-013236) ietvaros. Projektu 116 526,00 Eur apmērā finansē Eiropas Komisija.