Otrdiena, 13. Aprīlis, 2021
Egils, Egīls, Nauris

9. maijā atzīmē Eiropas dienu ar dalību Eiropas eksāmenā!

06.05.2016

Tradicionāli Eiropas dienā, 9. maijā, ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts piedalīties „Eiropas eksāmenā”. Eksāmens notiek tiešsaistē www.esmaja.lv, un šogad tā kārtošanai jau pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – vairāk kā 7500 dalībnieku! Aicinām ikvienu uzzināt ko jaunu, pārbaudīt savas zināšanas un pievienoties!

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā aicina ikvienu piedalīties Eiropas eksāmenā! To tiešsaistē iespējams kārtot ŠEIT no plkst. 8:00 līdz 21:00.

Pēc eksāmena - katrs  saņems gan apliecinājumu un informāciju par iegūto punktu skaitu, gan, uzrādot labākos rezultātus, tiks arī pie vērtīgām balvām. Eksāmenā ir 30 jautājumi par mums pašiem – dzīvi Eiropas Savienībā, mūsu tiesībām, pienākumiem, ieguvumiem un iespējām. Balvās – lidojumi ar gaisa balonu, lidojumi vēja tunelī un nobraucieni ar vasaras bobu Siguldā.

Plkst.10:00 Eiropas eksāmenu tiešraidē Rīga TV24 kārtos Lelde Lietaviete, Andris Kivičs  un Roberto Meloni – tieši viņus, gatavojoties Eiropas eksāmenam, skolēni solīja pārspēt un iegūt lielāku punktu skaitu. Kā viņiem veiksies – seko līdzi tiešraidē!

http://esmaja.lv/eiropas_eksamens

http://www.esmaja.lv/eiropas-diena/eiropas-dienas-pasakumi-9maija-riga

Plaši tiks atzīmēta Eiropas diena arī Jelgavā:


Lai sagatavotos dalībai "Eiropas eksāmenā, vai vienkārši uzzinātu par dzīvi Eiropā ko jaunu, iespējams izmantot sagatavotos mācību materiālus vietnēs www.esmaja.lv un www.e-klase.lv. Tajos iekļauta informācija par ES vēsturi, eirozonas izveidi, Latvijas dalību ES u. c. tēmām.