Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Līnijdeju kolektīvs “Rančo” svin 10 gadu jubileju

09.05.2016

7. maijā Bērvircavas tautas namā norisinājās līnijdeju koncerts “Dejā dzīvi dzīvojam”, atzīmējot līnijdeju kolektīva “Rančo” 10 gadu pastāvēšanas jubileju.  Koncerts notika divās daļās, parādot skatītājiem tematiskus pašmāju deju iestudējumus, klasiskās līnijdejas un īpaši radītus priekšnesumus apaļajai jubilejai.

Koncerta pirmajā daļā jubilāri uzstājās kopā ar dažādiem novada pašdarbnieku kolektīviem, rādot skatītājiem, ka līnijdejas var aptvert dažādus dejas stilus. Kolektīva dalībnieces dejoja kopā ar senioru kolektīviem, vēderdejotājām, kā arī dzīvās mūzikas pavadījumā, proti, uzstājās arī ansambļi. Savukārt koncerta otrā daļā priekšnesumus sniedza pieredzējuši līnijdejotāji.

“Man ir patiess prieks, ka šo gadu laikā mums ir izdevies izveidot stabilu un prasmīgu līnijdejotāju kolektīvu. Priecē arī fakts, ka par šo dejas stilu sāk interesēties arvien vairāk cilvēku, nav vairs tāda klišeja, ka līnijdejas ir tikai pastaigu dejas – tās ļauj piepildīt vēlmi dejot jebkura vecuma cilvēkiem, neuztraucoties par to, ka nav deju partnera. Līnijdejas sniedz zināšanas par dažādiem deju un mūzikas stiliem, piemēram, valsi, tango, cha-cha, rumbu, polku, sambu un dažādām tautu nacionālajām dejām”, stāsta kolektīva vadītāja Ilva Rozentāle.

Ilva Rozentāle “Rančo” vada jau piecus gadus, kolektīva pirmā skolotāja bija Siāra Vīgante. Šobrīd kolektīvā dejo 13 dāmas un, lai gan desmit gadu laikā viņas uzstājušās neskaitāmos koncertos, tomēr dejotājām ir kāds nepiepildīts sapnis, proti, piedalīšanās nopietnās līnijdeju sacensībās.

Sesavas pagasta līnijdeju kolektīva "Rančo" 10 gadu jubilejas svinības