Otrdiena, 13. Aprīlis, 2021
Egils, Egīls, Nauris

Jelgavas novada jaunieši tiekas Eiropas dienas pasākumā Eiropa - Tavai izaugsmei

16.05.2016

Jelgavas novada jaunieši 10.maijā tikās Eiropas dienas pasākumā “Eiropa – Tavai izaugsmei”, kas norisinājās Jelgavas novada Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centrā, kas atrodas Elejas pagastā.  Jau ceturto gadu Europe Direct Informācijas Centrs kopā ar Jelgavas novada Jauniešu padomi Jelgavas novada jauniešiem organizē pasākumu, lai iepazīstinātu ar  izglītības un karjeras iespējām Eiropas Savienībā. Valsts Izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departamenta vecākā programmas speciāliste Ilze Jansone pastāstīja par studiju iespējām ārzemēs, kur meklēt informāciju, kā pieteikties un kāpēc izmantot šādu iespēju. Kā piemēram, portālā http://brauktvainebraukt.lv/ ikvienam, kas vēlas doties studēt uz ārvalstīm, tiek piedāvāts uzdevumu komplektus, lai pārliecinātos, vai ir īstais brīdis doties pasaulē.

Pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja arī piedalīties viktorīnā, lai pārbaudītu savas zināšanas par Eiropu.  Tik pat svarīga pasākuma daļa ir pieredzes stāsti no pašiem jauniešiem. Šogad Eiropa dienas pasākumā ar savu pieredzes stāstu dalījās divas jaunietes  - jelgavnieces Kristīne Rulle un Ieva Buškevica. Jaunietes stāstīja par piedzīvoto starptautiskā vidē un aicināja izmantot lielisko iespēju gūt jaunu pieredzi un zināšanas par sevi, sabiedrību, iepazīt citas kultūras starptautiskos projektos, ko piedāvā Eiropas Savienības programma izglītības, mācību, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+.

Plašāk ar Kristīnes Rulles pieredzes stāstu par jauniešu apmaiņu Vācijā var iepazīties šeit un Ievas Buškevicas pieredzes stāsts par Eiropas Brīvprātīgo darbu Horvātijā viņas pašas blogā: https://sharingevs.wordpress.com/author/avvei/

Rakstu sagatavoja: Kristīne Kode

Eiropas diena