Sestdiena, 15. Maijs, 2021
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Dievnami ielūdz uz Baznīcu nakti

27.05.2016

Jau trešo reizi jūnija sākumā Latvijā notiks Baznīcu nakts, kad apmeklētājiem durvis vērs dievnami un ļaus baznīcas iepazīt mazliet citādā gaismā. Šogad Baznīcu naktī 10. jūnijā no plkst. 18:00 līdz 22:00 vai pusnaktij būs atvērtas arī Zaļenieku, Lielvircavas, Sesavas un Valgundes baznīcas, aicinot iedzīvotājus ekskursijā, baudīt koncertus un piedalīties kopīgā lūgšanā plkst. 21:00.

Šogad Baznīcu nakts sāksies ar zvanu zvanīšanu visās 190 Latvijas baznīcās, kuras piedalīsies šajā pasākumā, bet plkst. 21:00 baznīcās, tostarp Jelgavas novada baznīcās, gaidāma tēvreizes lūgšana. Tāpat baznīcu draudzes aicinātas savos dievnamos pacelt Latvijas karogu un noturēt aizlūgumu par Latvijas tautu un valsts ceļu uz simtgadi. Arī mūsu novada dievnami iesaistījušies Baznīcu naktī.
Zaļās draudzes mācītājs Gundars Lūsītis stāsta, ka Zaļenieku baznīca apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 18:00 līdz 24:00 un šajā laikā varēs noskatīties videostāstu par Zaļenieku baznīcas vēsturi, būs dzejas lasījumi, bet plkst. 21:00 – svētbrīdis ar kopīgu lūgšanu. “Baznīcu naktī piedalīsimies pirmo reizi. Uzskatu, ka dievnamam ir jābūt atvērtam. Šī ir iespēja ar īpašu pasākumu aicināt ciemos arī tos, kuri ikdienā uz baznīcu nenāk,” tā mācītājs.

Sesavas baznīca apmeklētājiem būs atvērta no plkst. 17:30 līdz 22:00. Bērvircavas bibliotēkas vadītāja Aija Valontīna stāsta, ka plkst. 17:50 varēs dzirdēt baznīcas zvanu skaņas, pēc tam būs ekskursija pa baznīcu, bet plkst. 19:00 varēs klausīties koncertu, kurā ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs koris “Runda” no Pilsrundāles, bet Baznīcu nakts aktivitātes Sesavas baznīcā noslēgsies ar tēvreizi.

Lielvircavas baznīcā viss sāksies ar zvanu skaņām plkst. 18:55, bet plkst. 19:00 būs baznīcas zvana torņa apgaismojuma atklāšana. Plkst. 19:10 paredzēts koncerts, kurā piedalīsies Jelgavas Svētās Vienības draudzes koris, bet plkst. 19:30 – lekcija “Latviešu valodniecības pirmsākumi, šodiena un Juris Alunāns”, ar ko uzstāsies draudzes locekle akadēmiķe Dace Markus. Pēc lekcijas – koncerta turpinājums ar Platones Kristiešu centra Svētdienas skolas bērnu ansambļa uzstāšanos. Plkst. 20:25 iecerēta ekskursija, kuras laikā varēs izstaigāt baznīcu, balkonu un iemēģināt jauno bruģi apkārt baznīcai, apmeklējot arī J.Alunāna atdusas vietu. Plkst. 20:40 – koncerta trešā daļa, kurā uzstāsies Platones pagasta vokālā grupa “”Savējie”. Tāpat kā citos dievnamos, arī Lielvircavas baznīcā plkst. 21:00 paredzēta kopīga lūgšana, bet pēc tās – dokumentālās filmas “Lielvircavas baznīca laiku lokos un 2016. gadā” pirmizrāde, kurā iemūžinātas baznīcas 420. jubilejas svinības un draudzes garīgās aktivitātes. Plkst. 21:20 – sadraudzība jeb pārrunas pie tējas, kafijas un kliņģera.

Savukārt Kalnciema – Klīves evaņģēliski luteriskajā baznīcā programma ar baznīcas zvanu skaņām sāksies plkst. 17:50. Pēc tam baznīcas apmeklētāji aicināti piedalīties korāļu dziedājumos. No plkst. 18:30 klātesošie būs aicināti darboties dažādās radošās darbnīcās, kuru laikā varēs uzzīmēt, uzgleznot vai uzlīmēt savu vīziju par baznīcu, kā arī izgaismot baznīcu ar stikla trauciņiem, kuros ievietotas sveces. Tiks piedāvāta arī iespēja iepazīties ar baznīcas vēsturi. Plkst. 19:00 iecerēti muzikāli skaņdarbi un dziesmas Elīnas Skuteles vadībā, kā arī korāļu dziedājumi ar draudzes ērģelnieku Dāvi Beitleru, bet plkst. 21:00 – svētbrīdis ar kopīgu lūgšanu, pēc kura sekos koncerts divās daļās - pirmajā daļā uzstāsies jauniešu kamerkoris “Mītava” un dziesminieks Kārlis Kazāks. Savukārt otrajā daļā skatītājus priecēs Vīru ansamblis ‘’Kārkli pelēki zied’’ un ansamblis “Ne citu rīt”. Jāpiemin, ka pirms koncerta otrās daļas notiks arī aizlūgums par Latviju, draudzes mācītāja Kaspara Kovaļova vadībā. Bet noslēgumā - pusnaktī visi aicināti uz mierīgām sarunām pie tējas un cepumiem.