Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Kalnciemā aizvadīti pirmie pagasta svētki

27.05.2016

Ar svētku gājienu, tirgošanos, jautrām stafetēm, koncertiem un balli - 20., 21. un 22. maijā pirmo reizi Kalnciemā tika atzīmēti Kalnciema pagasta svētki.

Kā stāsta Kalnciema pagasta pārvaldes vadītājs Dainis Keidāns, Kalnciema pagasts jelgavniekiem, un ne tikai viņiem visbiežāk asociējas ar rūpniecības zonu, daudzstāvu mājām un neko apskates vērtu, bet tā tas nebūt nav, jo pagastā ir teicamas atpūtas iespējas. “Kalnciema teritoriju veido trešdaļa ūdens, šeit ir lieliskas makšķerēšanas vietas un skaistas ainavas. Pagasta svētki ir vienojošais elements – esam diezgan paliels pagasts un svētki ir tā reize, kad var satikties ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī viesi. Jāteic, ka iepriekšējos gadus arī esam organizējuši vietējiem ļaudīm pasākumus, bet šogad nolēmām organizēt plašāku un vērienīgāku svētku programmu, lai piesaistītu arī ciemiņus. Maijā svētkus organizējam tādēļ, ka šis mēnesis mums vienmēr ir bijis tuvs – vēl tad, kad Kalnciemam bija pilsētas statuss, pilsētas svētkus atzīmējām tieši  nedēļu pēc vasaras svētkiem”, stāsts D. Keidāns.

Svētku programma tika veidota trim dienām ietverot dažādas aktivitātes un radošās darbnīcas gan lieliem, gan maziem. Bija vērojami Zemessardzes 52.kājinieku bataljona tehnikas, ieroču un militārā motokluba “Patrioti” paraugdemonstrējumi, vakarpusē cilvēki tika aicināti uz svētku koncertu, kā arī balli. Savukārt viens no vienojošajiem svētku elementiem bija gājiens – “Mosties un nāc kopā ar mums”, kurā piedalījās gan pagasta pārvalde, gan iestāžu un uzņēmumu kolektīvi, gan mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kā arī Kalnciema pagasta iedzīvotāji. Aktīvi cilvēki arī iesaistījās dažādās sporta aktivitātēs - skriešanas sacensībās, spēka aktivitātēs, dažādās stafetēs u.c.

Kalnciema pagasta svētki