+A A
Svētdiena, 28. Februāris, 2021
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Koru ”Gaismas” un ”Kolding Bykor” sadraudzības koncerts

30.05.2016

Šonedēļ - 3.jūnijā plkst. 15:00 ikviens interesents ir aicināts uz Jelgavas Amatu vidusskolas zāli, Elektrības ielā 6/8, kurā norisināsies divu pieredzējušu koru sadraudzības koncerts. Uzstāsies Jelgavas novada senioru koris ”Gaisma” un senioru koris ”Kolding Bykor” no Dānijas pilsētas Koldingas. Ieeja koncertā bezmaksas.

Katru otro gadu Koldingas pilsētas koris organizē izbraukumus ārpus dzimtās valsts - Dānijas. Šogad koris nolēmis viesoties Latvijā un laika posmā no 2.-5.jūnijam kopā ar pašmāju koriem sniegs koncertus gan Jelgavā (3.jūnijā, kopā ar Zitas Kurševas vadīto kori ”Gaisma”), gan Kuldīgā (4.jūnijā, kopā ar Anda Grozas vadīto kori ”Rāte”), kura laikā vienosies arī vienā kopīgā skaņdarbā, izpildot V.A.Mocarta ”Ave Verum”.

”Kolding Bykor” (Koldingas Pilsētas koris) ir koris ar vairāk kā 25 gadu senām muzicēšanas tradīcijām un visus šos gadus kori vadījuši diriģente Inge Hedeskova un viņas vīrs, kora koncertmeistars, Jens-Jorgens Hedeskovs.

Kora dalībnieki ir cilvēki labākajos gados, kurus vieno dzīvotprieks un kopā dziedāšana. Tas nekad nav vēlējies pretendēt uz profesionāla kora statusu, jo uzskata, ka pozitīvās emocijas gūstamas ne tik daudz no smaga un neatlaidīga darba, cik no sirsnības un atbalsta, ko sniedz dziesmas un kopābūšana mēģinājumos un koncertos.

Kora repertuārs ir ļoti plašs, taču vislielāko prieku koristiem sagādā populāru dziesmu izpildīšana – dziesmas no mūzikliem ”Kaķi” un ”Šahs”, Elvisa Preslija, ”Bītlu”, Ērika Kleptona kompozīcijas, arī īru un spāņu garīgās dziesmas un gospeļi, un protams dāņu komponistu radītie skaņdarbi korim, kurus dzirdēsim arī šajā programmā.

Savukārt, Jelgavas novada senioru korim “Gaisma” rit 11.sezona. To vada diriģente Zita Kurševa un kormeistare Gunta Paškovska. Koris ir  izveidots uz kādreizējā skolotāju kora “Gaisma” pamata. Tas pulcina gandrīz 60 dziedātājus no Ozolniekiem, Zaļeniekiem, Valgundes, Svētes, Tērvetes, Zebrenes un Rīgas, bet pārsvarā dalībnieki ir no Jelgavas. Dziedātāju vidū vēl joprojām ir strādājoši seniori un aktīvi sportisti, bet lielākajai daļai kora dziedātāju darba gaitas ir beigušās un katra ceturtdiena tiek gaidīta, lai satiktos draudzīgā gaisotnē mēģinājumos un apgūtu arvien jaunas dziesmas. Kora repertuāru veido latviešu tautasdziesmas, oriģināldziesmas un garīgā mūzika.Koris ir piedalījies Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos, koru karos, kā  arī Pasaules koru olimpiādē. Korim ir draugi Bauskā, Tukumā, Talsos, Mārupē, Rīgā un Šauļos.

Materiāls sagatavots pēc projekta ”Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā” publiskotās informācijas.