Ceturtdiena, 12. Decembris, 2019
Otīlija, Iveta

Jauniešu komanda dodas uz Zviedriju, lai piedalītos projekta YOUNG EYES noslēguma darbnīcā

30.05.2016

Laikā no 31.maija līdz 5.jūnijam Jelgavas novada jauniešu komanda piedalīsies stratēģiskās partnerības projekta “Young Eyes” noslēdzošā starptautiskā ideju darbnīcā Robertsforsā, Zviedrijā.

Nedēļas ietvaros jaunieši iepazīs vietējo pašvaldību, tās pārvaldi, jauniešu līdzdalības iespējas. Ekspertu vadībā katra nacionālā grupa strādās pie sava vietējā rīcības plāna izstrādes, lai apkopotu visas tās zināšanas, prasmes, kas tika apgūtas iepriekšējās trīs ideju darbnīcās. Projekta ietvaros jau ir notikušās trīs ideju darbnīcas jauniešiem, un katrai no tām izvēlēta tēma atbilstoši projekta mērķim (pārvaldība, identitāte, pievilcība un rīcības plāns). Noslēgumā katrai grupai būs izstrādāts rīcības plāns, vīzija konkrēta mērķa sasniegšanai. Mūsu pašvaldības jauniešu komandas rīcības plāns ir Jauniešu centra kā multifunkcionālas jaunatnes platformas pašvaldībā attīstīšana Jelgavas novadā. Centrs atrodas Jelgavas novada Elejas pagastā, un jaunieši šobrīd turpina darbu, lai apkopotu labākās idejas centra turpmākai attīstībai un darbam novada mērogā.

Projektā iesaistītās organizācijas – Innovation Circle Network (Norvēģija), Raunas novada pašvaldība un Jelgavas novada pašvaldība (Latvija), Planning Aid for Scotland (Lielbritānija), Robertsfors pašvaldība (Zviedrija) un Suvalku pašvaldība (Polija). Projekta mērķis ir ietekmēt vietējās vides – pilsētas vai novada attīstību un tās pievilcību, no jauniešu perspektīvas radot noderīgus priekšlikumus turpmākiem politiskiem lēmumiem projektā iesaistīto partneru pašvaldībās. Projekts tiek realizēts Eiropas Komisijas programmas ERASMUS+ ietvaros.

Projekta aktivitātēm var sekot sociālajā tīmeklī www.facebook.com publiskā grupā Project Young Eyes.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Kode, projekta asistente, Jelgavas novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste, kristine.kode@jelgavasnovads.lv