Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Jelgavas novada svētki – Laidenes noskaņās

31.05.2016

Vērienīgāki, krāsaināki, sulīgāki un visām vecuma grupām interesantāki - solās būt šā gada Jelgavas novada svētki laika posmā no 26. jūnija līdz svētku kulminācijas dienai – 2. jūlijam.

Iesoļojot svētku nedēļā, būs baudāmi vairāki koncerti baznīcās:

• 26. jūnijā plkst. 12:00 Zaļenieku evaņģēliski luteriskajā baznīcā muzicēs Evita Zālīte un ērģelniece Ilona Birģele;
  • 29. jūnijā plkst. 20:00 Lielvircavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā muzicēs Indra Nasteviča, Solvita Bukšāne, Māra Ansonska un Maija Andersone;
  • 3. jūlijā Jelgavas novada svētki noslēgsies ar skaistu kora mūzikas koncertu Sesavas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Elejas pagastā plkst. 12:00, kur uzstāsies Sv. Annas baznīcas koris, Jaunsvirlaukas pagasta jauktais koris “Svīri” diriģenta Farhada Stades vadībā un solists Guntars Vētra.

Šajās dienās pašvaldība godinās arī jaundzimušos, kas nākuši pasaulē no 1. janvāra un reģistrēti līdz Līgo svētkiem.

Ikviens tiek aicināts 1. jūlijā Zaļenieku muižas parkā izbaudīt brīvdabas zinātnes un mūzikas performanci - Dabas koncertzāli, kas Eiropas līmenī ir unikāls pasākums ar brīnumainu gaismas, radošo darbnīcu un mūzikas priekšnesuma radīto gaisotni. Ik gadus šis pasākums mēdz pulcēt vairāk kā 4000 klausītāju, kurus vieno patiesa cieņa pret dzīvību dabā, tās fascinējošo pasauli skaņās, gaismās, universa izjūtā. Dabas koncertzāles organizatoru šī gada izsludinātā tēma ir Sikspārnis. 1. jūlijā no plkst. 19:00 Zaļenieku muižas parkā, radošajās darbnīcās, iesaistot bērnus, ģimenes un ikvienu interesentu, pētīsim sikspārņu dzīvesveidu. Viss Zaļenieku muižas parks 1. jūlija vakarā pārvērtīsies par maģisku gaismas un mūzikas performanci, kas atainos un tuvinās klausītāju sikspārņa dzīves atklāsmei. Dabas koncertzāles koncerta daļa sākas plkst. 22:30 un noslēdzas ap pusnakti. Ar visu, kas saistās ar Dabas koncertzāles apmeklējumu, lūdzam iepazīties mājaslapā – www.dabaskoncertzale.lv.

Dabas koncertzāles karte šeit!

2. jūlijā Jelgavas novada svētki pieskandinās Elejas pagastu, kur jau tradicionāli - Elejas muižas parkā pulcēsies dziedātāji, dejotāji, aktieri, amatnieki, tirgotāji. Sākot no plkst. 12:00 aicinām uz svētku uzvedumu “Laidene ir klāt”, kur uzstāsies amatiermākslas kolektīvi, būs iespēja vērot no Moldovas ciemos atbraukušo kolektīvu “Hora Moldovei”, bērniem darbosies gan izzinošas, gan aktivitāšu darbnīcas, atrakcijas, interesenti varēs degustēt un iegādāties amatnieku darinājumus. Parkā katrs tiek aicināts līdzdarboties Laidenes dienas ziedu kompozīcijas veidošanā.

Bērnus ar uzvedumiem priecēs Jūrmalas rotaļnieku apvienība “Svētku brīnumu sargi” ar programmu “Veram širmi”, kā arī radošā apvienība “Pasaku nams” ar savām izklaidēm “Brīnumu meža piedzīvojumi”, tāpat no plkst. 13:00- 15:00 Zili brīnumi aicinās uz Raķešu darbnīcu un jauniešus iesaistīs eksperimentos, Suns Funs no plkst. 17:00 izdancinās disenītē. Jebkurš aktīva dzīvesveida atbalstītājs aicināts iesaistīties veselību veicinošās aktivitātēs un veiklības un izturības pārbaudījumos.

Svētku ietvaros visas dienas garumā Elejas tējas namiņš būs izrotāts kāzu tematikā – piedāvājot romantisku fotosesiju un gardu tēju. Ar vēsturiskām dejām priecēs kolektīvs “Senvedere”.

Starp citu, ja nu jaunie pāri, mīlestības pārņemtie vai kāzu datumus jau iezīmējušie patiesi grib atzīmēt Laideni, svētku ietvaros visas dienas garumā Elejas tējas namiņš būs izrotāts kāzu tematikā – ikvienam ir iespēja “iešmaukt” Elejas tējas namiņā uz romantisku fotosesiju, ja vien līdz ir pašiem savs fotoaparāts, mobilais telefons vai kamera. Un ja nu kāda/-a patiesi tiek uzrunāta vai bildināta Elejas tējas namiņā, ļaujiet to vēlāk publiskot, atsūtot savu fotogrāfiju ar laimīgajām emocijām – Dzimtsarakstu nodaļa sniegs Jums pārsteiguma piedāvājumu laulību ceremonijai rudenī.

Vakara daļā – plkst. 18:00 – novada kolektīvi, pašvaldības iestādes, uzņēmumi, zemnieku saimniecības, novada iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties gājienā no Parka ielas līdz estrādei.

Plkst. 19:30 koncertuzvedums “No Jāņiem līdz Laidenei”, ko režisors Valdis Lūriņš ir radījis kā brīnišķīgu dejas un teātra spēli, kurā uzstāsies Jelgavas novada amatiermākslas kolektīvi un vieskolektīvs “Hora Moldovei”(Moldova), savukārt ap plkst. 22:00 plānota svētku balle Raita Ašmaņa vadībā.

Interesentiem tiks piedāvāta ekskursija gida pavadībā pa Elejas muižas parku. (Interesēties informācijas punktā)

Tiem, kam gribas romantisku un tajā pat laikā komfortablu atpūtu pie dabas – viena no novada svētku aktivitātēm ir brīvdabas kino atpūtas kompleksā “Grantiņi” Svētes pagastā, kur plkst. 21:00 varēs noskatīties režisora un scenāriju autora Pētera Krilova filmu “Maestro”

Jelgavas novada pašvaldība aicina dažādu amatu pratējus - mājražotājus un amatniekus no Jelgavas novada, Jelgavas pilsētas un apkārtējiem novadiem līdz 17.jūnijam pieteikt savu dalību amatnieku tirdziņā, kurš norisināsies Jelgavas novada svētku laikā 2.jūlijā no plkst.11.00 – 18.00 Elejas muižas parkā.

Pieteikuma anketu līdz 2016.gada 17.jūnijam (ieskaitot) lūdzam nosūtīt uz e-pastu: dome@jelgavasnovads.lv vai sanda.lakutijevska@jelgavasnovads.lv.

Svētku pasākuma programma un tirdzniecības pieteikuma veidlapa pieejama zemāk. Jāņem vērā, ka atbilstoši svētku nolikumam tirgošanās ar rūpnieciski ražotām plaša patēriņa precēm netiks akceptēta.

Atļaujas izsniegšana tirdzniecībai publiskās vietās