+A A
Otrdiena, 29. Septembris, 2020
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis

Skolu teātru festivāls “Spēlēsim te-ātri”

07.06.2016

No 2.līdz 4.jūnijam Liepājā Ģimenes svētku ietvaros notika Latvijas skolu teātru festivāls, labāko izrāžu parāde “Spēlēsim te-ātri!”.

Trīs dienās Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” kopumā varēja noskatīties 72 dažādas izrādes, ko piedāvāja Latvijas izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātru kolektīvi, pulciņi un studijas no visiem Latvijas reģioniem, tostarp arī Jelgavas novada:

  • Vircavas vidusskolas skolēnu teātra literāro uzvedumu A.Čaks “Mūžības skartie” (režisore S.Sustrupe);
  • Svētes pamatskolas Glūdas filiāles  teātra studijas “Klikšķis” Z.Purva dzejas uzvedumu “Juris, Muris un pārējie” (režisore N.Ķikute);
  • Zaļenieku KAV audzēkņu dažādu autoru dzejas iestudējums “Uz zemeslodes, zem saules, ir tāda zeme – Latvija…” (režisore S.Vīpule).

Šo iespēju mūsu kolektīvi nopelnīja ar labiem rezultātiem startējot VISC organizētajās literāro uzvedumu skatēs. Latvijas skolēnu teātru festivāls notiek reizi piecos gados (nākamajā gadā pēc skolēnu dziesmu svētkiem) un ir lielākais skolu teātru pasākums Latvijā. Dažādas interesantas  izrādes un uzvedumi, teātra sporta turnīra fināls, jaunas radošas idejas, teatralizēts gājiens caur pilsētu un, protams, pati Liepāja – pilsēta ar īpašu auru – tie ir iespaidi, kas bagātina mūsu bērnu garīgo pasauli, rada motivāciju tālākai sevis attīstīšanai un radošai darbībai.

Latvijas skolu teātru festivāls