Otrdiena, 22. Jūnijs, 2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Latvijas IV olimpiādes pirmajā dienā sadalīti 35 medaļu komplekti

04.07.2016

Latvijas IV olimpiādes pirmajā dienā, 1.jūlijā, sadalīti 35 medaļu komplekti. Kopvērtējumā 1.vietā šobrīd ar izcīnītām 20 medaļām (8 – zelta, 4 – sudraba, 8 – bronzas) ir Jūrmala. 2.vietā ar izcīnītām 19 medaļām (5 – zelta, 5 – sudraba, 9 – bronzas) ir Rīga. Savukārt 3.vietā ar izcīnītām 12 medaļām (2 – zelta, 5 – sudraba, 5 – bronzas) ierindojas Jelgava.

Augsto 4. vietu pirmajā sacensību dienā ieņem Ventspils sportisti ar 11 medaļām. 5.vietā ar 7 medaļām ierindojas Liepāja, savukārt olimpisko sešinieku noslēdz mājinieki – Valmieras sportisti – ar izcīnītām 7 medaļām (3 – zelta, 3 – sudraba,  1 – bronzas).

Pirmajā sacensību dienā savu meistarību vēlreiz apliecināja valmieriešu lepnums – divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, kurš uzvarēja Latvijas IV olimpiādes BMX riteņbraukšanas sacensībās vīriešiem. 2.vietu ieguva Jelgavas pilsētu pārstāvošais Kristens Krīgers, savukārt 3.vietā ierindojās Kristaps Veikša no Saldus novada. BMX sacensībās sievietēm uzvarēja Vineta Pētersone no Smiltenes novada. Augsto 2.vietu ieguva Sandra Aleksejeva no Valmieras, bet 3.vietā – Vanesa Buldinska no Jelgavas.

Sestdien, 2.jūlijā, turpinājās Latvijas IV olimpiādes otrā sacensību diena. Medaļu komplekti tika izcīnīti šādos sporta veidos: Valmierā – pludmales volejbolā, vieglatlētikā, badmintonā, handbolā, svarcelšanā, orientēšanās sportā, futbolā, airēšanas slalomā, volejbolā, basketbolā, boksā, šosejas riteņbraukšanā; Cēsīs – florbolā, tenisā, paukošanās sacensībās, cīņā, džudo; Burtniekos – golfā, stendu šaušanā, burāšanā; Rīgā – jātnieku sportā, peldēšanā, mākslas vingrošanā, sporta vingrošanā, burāšanā; Alojā – galda tenisā; Priekuļos – loka šaušanā; Valkā – ložu šaušanā; Jūrmalā – airēšanā; Limbažos – smaiļošanā un kanoe; Rūjienā – regbijā.

Par Latvijas IV olimpiādi. No 1. līdz 3.jūlijam Valmiera kļuvusi par olimpisko galvaspilsētu – Latvijas IV olimpiādes mājvietu. Olimpiādei kopumā akreditējušies 4724 dalībnieki, pārstāvot 94 pašvaldības. No tiem 3729 ir sportisti, bet 995 ir treneri, apkalpojošais personāls, komandu vadība.

Latvijas IV olimpiādei ir izvēlēts sauklis “Iedvesmo Latviju! Piedalies, uzvari!”, kas radīts ar mērķi vienot sportistus kopējiem sporta svētkiem, veicināt patriotismu, pārsteigt ar sportisko sniegumu, iedvesmot un motivēt citam citu, kā arī mudināt Latviju, tās iedzīvotājus justies lepniem par saviem sportistiem un viņu sasniegumiem. Olimpiskās vērtības popularizē četri Latvijas IV olimpiādes vēstneši: valmierietis, vienīgais divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs, cīkstone Anastasija Grigorjeva, šķēpmetēja Sinta Ozoliņa un svarcēlājs Artūrs Plēsnieks. Vēstneši katrs pārstāv savu novadu, tādējādi simboliski apliecinot Latvijas vienotību, spēju satikties Valmierā, pulcināt labākos Latvijas sportistus un līdzjutējus. Katru no viņiem varēsim sastapt arī Valmierā, startējot Latvijas IV olimpiādē.

Jāpiemin, ka vieglatlētiem Latvijas IV olimpiāde būs viens no pēdējiem atlases posmiem XXXI Vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, kas norisināsies no 5. līdz 21.augustam.

Latvijas IV olimpiādi organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.  

Informāciju sagatavoja: Justīne Deičmane, Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja