Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

Noritēs ikgadējās upju tīrīšanas talkas

05.07.2016

Domājot un rūpējoties par upju veselību, arī šogad Jelgavas novadā tiks rīkotas upju tīrīšanas talkas, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents. Šovasar pirmā tīrīšanas talka plānota 13. jūlijā Elejā, kad talciniekiem būs iespēja sakopt Elejas muižas apbūves grāvju sistēmu, kopumā paredzētas trīs šādas talkas, vēl attīrot Platones un Vilces upju posmus.

Turpinot jau iesākto, kas aizsākās 2011. gadā, kad tika tīrīts Svētes upes posms, arī šovasar Jelgavas novadā iesaistot gan pieaugušos, gan jauniešus tiek domāts par upju "ārstēšanu”. Piesaistot zinošu un sertificētu ekspertu – Lauru Grīngbergu izkristalizējušies nepieciešamie darbi izvēlētajām šī gada vietām. Upes tiks atbrīvotas no aizaugumiem, atbrīvotas no sakritušiem kokiem, kas nereti traucē upes tecējumam, kā arī tiks izpļautas un attīrīties no krūmiem.

Jelgavas novadā šogad notiks trīs upju talkas: 13. jūlijā plkst. 10:00 visi interesenti aicināti kopt Elejas muižas apbūves grāvju sistēmu, tikšanās vieta pie Elejas parka ieejas, 22. jūlijā plkst. 10:00 tikšanās Platones upē pie Lielplatones muižas un 12. augustā plkst. 09:30 Vilces upē, tikšanās vieta pie Vilces muižas.

Jāteic, ka iepriekšējos gados Jelgavas novads upju tīrīšanu nodrošināja ar dažādu projektu piesaisti, šogad projektu līdzekļi sakopšanas darbos netiks piesaistīti. Lai upju tīrīšanu varētu veikt kvalitatīvāk, tad izveidojusies sadarbība ar biedrību “Liel.Barons” ar kura palīdzību upju tīrītāji tiks nodrošināti ar nepieciešamo inventāru – neoprēna zābakbiksēm un krūmgriežiem.


Elejas muižas apbūves grāvju sistēmu kopšanas talka noritēs projekta “Mana Vide” ietvaros, talkai pievienosies hidrobiologs un zinātnieks Andris Urtāns. Jaunieši var pieteikt savu dalību talkā  Elejā līdz 11.jūlijam rakstot sintija.zilite@jelgavasnovads.lv. Tiks organizēts transports no Jelgavas uz talkas norises vietu un atpakaļ.

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2016.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.