Ceturtdiena, 6. Maijs, 2021
Didzis, Gaidis

Jelgavas novada jaunieši piedalās mākslas plenērā “Zemgale 7”

12.07.2016

Jelgavas novada skolēnu mākslas nometnes “Izkrāso pasauli” dalībnieki šodien - 12. jūlijā apmeklēja un piedalījās mākslas plenērā “Zemgale 7”, kas notiek Dobeles novada Krimūnu pagastā īpašumā “Ķērkšļi”. Plenērs norit jau septīto gadu kā starptautisks pasākums, arī šogad iesaistot 16 dažādu valstu māksliniekus. Gleznotāji kopā ar Jelgavas novada jauniešiem darbojās radošās nodarbībās, dalījās ar savām zināšanām un pieredzi. Jauniešiem tika dots laiks arī pašiem izpausties, radot jaunus darbus.

Dobeles novada Krimūnu pagastā starptautiskais mākslinieku plenērs “Zemgale 7” aizsākās jau pagājušajā nedēļā – 8. jūlijā un turpināsies vēl līdz 18. jūlijam. Šoreiz tradicionālā pasākumā, kuru septīto gadu pēc kārtas Krimūnu pagastā īpašumā “Ķērkšļi” rīko gruzīnu mākslinieks Nugzars Paskadze, piedalās 16 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Turcijas un Krievijas. 

“Lai taptu jauni darbi, daudziem māksliniekiem ir svarīgi iedvesmoties. “Ķērkšļos” ir pievilcīgi dabasskati un ļoti patīkama, radoša aura. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ šeit gadu no gada rīkoju plenēru. Man pirms daudziem gadiem izveidojās cieša draudzība ar “Ķērkšļu” mājas saimnieku Igoru, viņam ļoti tuva ir māksla, tādēļ viņš labprāt katru gadu mūs uzņem. Iedvesmojoties no dabas, satiktajiem cilvēkiem un vietējās kultūras, radām jaunus darbus, stāsta Nugzars Paskadze.

Plenērā viena diena šogad tiek veltīta sadarbībai ar bērniem, kura laikā audzēkņi var ne tikai paši nodoties jaunu darbu radīšanai, bet iepazīties ar starptautiska mēroga māksliniekiem un viņu darba tehniku. Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi - kopā 30 jaunieši, atzīst, ka plenērs ir iespēja pilnveidoties, jo šeit gleznot esot daudz grūtāk nekā skolā nodarbības laikā, jo, piemēram, gaisma nemitīgi mainoties.

„Kad bērni pārbrauc mājās no plenēra, viņi ir pārņemti ar to atmosfēru, kas šai vietai, telpai un sabiedrībai piemitusi. Mākslinieciskās enerģijas pietiek ilgam laikam. Viņi šādā radošā enerģijā pēc tam var strādā vismaz pusgadu, dažreiz pat ilgāk. Un, protams, bērni, kuriem patīk gleznot, kuri prot gleznot,- viņi tiecas uz pilnību kā visi mākslinieki, viņi visu dzīvi pilnveidojas. Šie plenēri visiem bērniem dod iespēju dalīties pieredzē un tehniskajos risinājumos”, stāsta nometnes “Izkrāso pasauli” vadītāja Liene Āboma.

Visi radītie mākslinieku darbi būs apskatāmi izstādē, kura tiks rīkota 18. jūlijā “Ķērkšļu” mājās. Plenēra vadītājs Nugzars Paskadze arī plāno darbus izstādīt plašākai auditorijai, izstādi sarīkojot vai nu Jelgavas novadā vai Jelgavas pilsētā.

Jauniešu iesaiste tradicionālajā mākslas plenērā norit saskaņā ar Jelgavas novada pašvaldības organizētajām un līdzfinansētajām vasaras nometnēm Jelgavas novada jauniešiem.

Šeit var iepazīties ar pilnu sarakstu nometnēm, ko līdzfinansē un atbalsta Jelgavas novada pašvaldība: Nometnes

Mākslas plenērs "Zemgale 7"