Trešdiena, 12. Maijs, 2021
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Brīvprātīgais darbs un iedvesmas avots laukos

14.07.2016

Daudziem pilsētas un kādreizējiem lauku teritoriju iedzīvotājiem ir siltas atmiņas par bērnības vasarām laukos, un viņi labprāt uz laukiem dotos arī šovasar, taču pašiem dažādu iemeslu dēļ savu lauku vairs nav. Risinājums – brīvprātīgo darbs laukos.

Idejas iniciatore Elīna Šuļeva par brīvprātīgo darbu laukos: “Pilsētniekiem vai jebkuram citam, kurš grib palīdzēt laukos, tā ir lieliska iespēja izskriet rīta krosu pa neierastu maršrutu, iemācīties kādu interesantu amatu, piemēram, biškopību, vīna darīšanu vai podniecību, vākt zāļu tējas, iemācīties kādu jaunu recepti vai vienkārši pagulēt zālē, satikt interesantus cilvēkus un smelties iedvesmu jaunām bildēm sociālajos tīklos.”

Brīvprātīgais darbs laukos tiek organizēts šādi:

  • Cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība lauku darbos, ievieto “sludinājumu” ar darbu sarakstu domu biedru grupā - Brīvprātīgais darbs un iedvesma laukos interneta vietnē www.facebook.com un aptuvenajām darba stundām, kā arī nelielu aprakstu par saviem laukiem. Savukārt cilvēki, kuri gribētu palīdzēt lauku darbos, attiecīgi atbild uz konkrēto sludinājumu.
  • Savukārt tie, kuri vēlas doties uz laukiem palīdzēt lauku darbos, ievieto savu sludinājumu ar darbiem, kuros ir gatavi palīdzēt ar savām prasmēm, kas laukos varētu noderēt.

“Wwoofings” jeb ”World Wide Opportunities on Organic Farms” ir pasaulē jau sena prakse. Lai arī sākotnējā doma bija par brīvprātīgo darbu organiskajās fermās, šobrīd vārds “wwoofing” jau tiek attiecināts uz dažāda veida brīvprātīgajiem darbiem laukos, kas ir jau gadiem pierasta prakse ārzemēs.

Vairāk informāciju par domu biedru grupu, kurā ir jau teju 2000 dalībnieku iespējams iegūt, pievienojoties grupai: https://www.facebook.com/groups/492949174230784/