Otrdiena, 22. Jūnijs, 2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Seniori kopā ar jauniešiem mācās gatavot saldos ēdienus

19.07.2016

26. jūlijā Lielplatones muižā norisinājās Jelgavas novada senioru biedrības organizētais pasākums, kurā piedalījās novada saimnieces, kuras prot gatavot kūkas, cepumus un dažādus saldos ēdienus, kopā ar jauniešiem. Aktivitātes notiek projekta “Latviešu kulinārā mantojuma popularizēšana” ietvaros. Projekts paredz vairāku pasākumu ciklu, kas nodrošina ne tikai informatīvus pasākumus, bet arī praktiskus, lai sadarbojoties paaudzēm tiktu nodotas prasmes ēst gatavošanā un veicināta  izpratne par sabalansētu uzturu, mudinot jauniešus mainīt savus uztura paradumus.

Projekta “Latviešu kulinārā mantojuma popularizēšana” ietvaros pirmās kulinārijas nodarbības notika jau jūnijā dienas centrā “Zemgale”, kurā seniori kopā ar jauniešiem gatavoja zupu uz ugunskura, cepa pankūkas un gatavoja rabarberu ķīseli. Savukārt pēc saldo ēdienu gatavošanas  augustā tiks organizēta jau trešā nodarbība Zaļeniekos, kurā jauniešiem būs iespēja apgūt konservēšanu un augu žāvēšanu.

Nodarbībās seniori savas zināšanas un prasmes nodod jaunajai paaudzei, parāda jauniešiem, ka ēst gatavošana var būt vienkārša, savukārt veselīgs uzturs – garšīgs. Projekta aktivitātēs iesaistās dalībnieki no visiem 13 pagastiem, uz katru nodarbību aicinot pieredzes bagātas saimnieces, kā arī atsaucīgus jauniešus, kuri vēlas apgūt ēst gatavošanas prasmes.

Sadarbojoties ar novada jauniešiem, nodarbību laikā paredzēts uzņemt video un izveidot nelielu filmu, kura tiks ievietota sociālajos tīklos. Saimnieču padomi un ēdienu receptes tiks arī apkopotas, lai vēlāk jau varētu izdot recepšu brošūras.

Projekta "Latviešu kulinārā mantojuma popularizēšana" aktivitātes jūnijā

Seniori kopā ar jauniešiem gatavo saldos ēdienus Lielplatones muižā

Aktivitātes notiek projekta “Latviešu kulinārā mantojuma popularizēšana” ietvaros