+A A
Pirmdiena, 18. Janvāris, 2021
Antis, Antons

Jaunieši apgūst zināšanas nometnē par uzņēmējdarbību

22.07.2016

Laikā no 18. līdz 22.jūlijam Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā tikās Jelgavas novada un pilsētas vidusskolēni, lai piedalītos nometnē “Savas uzņēmējdarbības uzsākšana. Biznesa kultūra. Diplomātija”, kas organizēta kā Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēna projekts Junior Achievement Latvia Līderu programmas ietvaros.

Projekta – nometnes iniciatīvas autors ir Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolēns Jānis Grūtups, kurš nometni rīkoja, lai veicinātu topošajos, jaunajos uzņēmējos apziņu, ka viņi var izveidot veiksmīgu biznesu, kā arī radīt pašapziņu, vidusskolēniem, ka viņi var augt par līderiem un topošajiem Latvijas ekonomikas balstiem.

Nometnē piedalījās 15 Jelgavas pilsētas (5 no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas; 5 no Jelgavas Valsts ģimnāzijas; 5 no Jelgavas 6.vidusskolas) vidusskolēni un 3 Jelgavas novada vidusskolēni (Kalnciema pagasta vidusskola, Vircavas vidusskola, Vircavas vidusskolas Platones filiāle). Visi uzaicinātie dalībnieki 2015./2016. mācību gadā ir ieguvuši atzinību un parādījuši labus rezultātus olimpiādēs un dažādos konkursos ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Savukārt nometnes skolotāju komandu veidoja divi Jelgavas pilsētas skolotāji  (Inta Jorniņa - Jelgavas Spīdolas ģimnāzija,  Aleksejs Lukjančikovs – Jelgavas 6.vidusskola)  un viens novada skolotājs (Dace Vīpule-Kuļika – Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola). Nometnes mentors – Baiba Rubesa (Junior Achievement Latvija).

Skolēniem visas nedēļas garumā bija iespēja apmeklēt dažādus Jelgavas novada uzņēmumus, tikties ar jomas profesionāļiem no akadēmiskās un biznesa vides un runāt par konkrētām tēmām: pieredzes un karjeras stāsti; komandu apmācības; biznesa kultūra un sociālie projekti. Jelgavas novadā ir atsaucīgi uzņēmēji, kuri labprāt gan materiāli atbalsta jauniešu nometnes organizēšanu, gan arī stāsta par savu uzņēmējdarbības pieredzi un dalās ar padomiem uzņēmējdarbības idejas veicināšanai. Tāpēc visiem dalībniekiem ir bijusi iespēja viesoties kūdras apstrādes uzņēmumā SIA “Laflora” un redzēt kūdras pārstrādes vadības procesus, tikties ar uzņēmēju Madaru Lasmani un dzirdēt personisko pieredzi uzņēmējdarbībā, viesoties Zemnieku saimniecībā “Mežacīruļi” un uzklausīt saimnieka Jura Cīruļa pieredzes stāstu saimniecības vadībā un attīstībā. Jaunieši tikās arī ar SIA “Viesu Līči” un kafejnīcas “Zemnieku cienasts” saimnieku Modri Jansonu, kurš izklāstīja par uzņēmuma saimniekošanas un attīstības aspektiem.

Nometnes ietvaros jaunieši arī piedalījās dažādās diskusijās, piemēram, par tēmu “Diplomātija un ekonomika”, kuru vadīja Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstniece Latvijā Lironni Bar-Sadē. Tika organizētas arī meistarklases, dažādu nozares speciālistu lekcijas, biznesa simulācijas spēles, darbnīcas un pieredzes stāsti par starptautiskās uzņēmējdarbības principiem, tostarp jaunieši tika iepazīstināti arī ar veidu kā attīstīt savu radošumu, apzinoties savas personīgās izaugsmes iespējas.

Uzņēmējdarbības nometne “Savas uzņēmējdarbības uzsākšana. Biznesa kultūra. Diplomātija”