Ceturtdiena, 21. Novembris, 2019
Andis, Zeltīte

11. Līvbērzes pagasta svētkus svinēs atjaunotajā pagasta estrādē

26.07.2016

Vasaras pilnbriedā, kad ik katru nedēļas nogali dažādās Latvijas vietās tiek svinēti pilsētu, novadu, ielu, māju un citi svētki, kārta pienākusi arī Jelgavas novada Līvbērzes pagastam, kur sestdien, 30.jūlijā, notiks pagasta svētki. Tie Līvbērzē kļuvuši jau par tradīciju, pirms vienpadsmit gadiem iedzīvotāju sanāksmēs, tieši vietējie ļaudis nobalsoja par to nepieciešamību.

“Pagasta svētki ir vienojošais elements, un šī nu ir tā reize, kad visi varam satikties, sacensties kādā sporta spēlē, piedalīties dažādās atrakcijās, labākie un veiksmīgākie saņemt arī kādu balvu un citādi izcelties”, stāsta pagasta pārvaldes vadītāja Ruta Medne.

Plkst. 13:00 iecerēta svētku atklāšana, pēc kuras gan lielie, gan mazie svētku viesi varēs nodoties sev tīkamām nodarbēm. Piemēram, bērni no plkst. 13:20 līdz 14:00 tiek aicināti uz bērnu pašdarbības kolektīvu koncertu “Raiba vasara”. Paralēli noritēs ar tradicionālas, netradicionālas un individuālas atrakcijas, sporta sacensības un aktivitātes. No plkst. 14:00 sāks darboties radošās darbnīcas un piepūšamās atrakcijas. Pasākuma dienā viesi tiks cienāti arī ar garšīgām tortēm, jo svētku laikā tiks organizēts “Garšīgāko toršu cepēju konkurss”. Vakara daļā, no plkst. 18:30 tiks apbalvoti sporta sacensību uzvarētāji, kā arī “Skaista mana tēva sēta” un “Garšīgāko toršu cepēju” laureāti. Uzreiz pēc tam visi aicināti uz svētku koncertu un plkst. 22:00 uz zaļumballi kopā ar grupu “Flora”.

Pagasta pārvaldes vadītāja neslēpj, ka šogad bijušas bažas, kur tieši svētki tiks svinēti, jo jūlija sākumā Līvbērzes pagasta estrādē, vietā, kur ierasti vietējie ļaudis pulcējās dažādu svētku svinēšanai, notika nelaime – vētras laikā kokiem gāžoties estrāde tika nopostīta.

“Esam ļoti gandarīti, ka estrādes atjaunošanai tika atrasts finansējums, tādējādi steidzamības kārtā varējām aktualizēt pirms četriem gadiem izstrādāto brīvdabas estrādes projektu. Lai gan šonedēļ vēl norit pēdējie būvniecības darbi pie estrādes atjaunošanas, esam priecīgi, ka uz svētkiem tā būs pabeigta”, piebilst R. Medne.

Atgādinājumam:

Vētras nodarītie postījumi radīja 16 849 EUR lielus zaudējumus. Lielāko finansējuma daļu – 12 049 EUR Jelgavas novada pašvaldība Līvbērzes pagasta estrādes atjaunošanai piešķīra no rezerves fonda. Atlikušo summu - 4800 EUR apmērā Līvbērzes pagasta pārvalde pārvirzīja no iepriekš plānotajiem citiem darbiem kultūras nama vajadzībām.