Svētdiena, 9. Maijs, 2021
Klāvs, Einārs, Ervīns

Jaunsvirlauka kuplina “mūžam jauno” pagastu XI salidojumu

02.08.2016

Augusta pēdējā sestdienā JAUNsvirlaukas pagasta pārvaldes komanda kuplināja un aktīvi līdzdarbojās Latvijas JAUNpagastu salidojumā, kas “mūžam jaunos” pulcināja jau uz vienpadsmito kopā sanākšanu. Sabiedriski un arī profesionāli lietderīgais pasākums šoreiz notika Saldus novada JAUNlutriņu pagastā – vietā, kur šī tradīcija iedibināta. 

Iniciatore un tradīcijas virzītāja visus šos gadus ir Jaunlutriņu bijusī kultūras darba organizatore, tagad zemniece Sandra Medne, kura joprojām iestudē arī vietējā teātra lugas un organizē dažādus sabiedriskos pasākumus. Viņa ir gandarīta, ka JAUNpagastu tradīcijai ir piekrišana un atsaucība praktiski no visām Latvijas administratīvajām teritorijām, kas sākas ar JAUN. Salidojums kļuvis par vietu, kur ļaudis no dažādām Latvijas malām vieglā un nepiespiestā gaisotnē var satikt senus draugus, iepazīt jaunus, pasportot, salīdzināt un vienmēr atklāt kaut ko jaunu par vietu, kur ciemojas. Pagastu pārvalžu amatpersonas šo pasākumu formātu bieži izmanto profesionālai pieredzes apmaiņai. Piemēram, JAUNsvirlaukai aizvadītajā pasākumā bija interesanti uzzināt, ka JAUNpils novadam ir lielāka teritorija kā pagastam, bet mazāk iedzīvotāju, savukārt budžets, iespējams ir līdzīgs.

Līdzīgas kopā sanākšanas piekopj arī citi kaut kādā veidā “radniecīgie” pagasti. Celmlauži šīm tradīcijām esot “ēdamie” pagasti: Zirņi, Tume, Pampāļi (kurzemnieki tā dēvējot kartupeļus), Kūkas u.c..

Līdz ar šo salidojumu JAUNpagastu satikšanās svētki ir droši iesoļojuši nākamajā gadu desmitā, nākamā pasākuma organizēšanas stafeti pārņemot JAUNpilij. JAUNsvirlauka “mūžam jauno” uzņemšanu organizēja 2014.gadā un bija patīkami dzirdēt, ka tā dalībnieki viesošanos Jelgavas novadā vēl šogad atcerējās un minēja kā labu paraugu. 

Vēlreiz sirsnīgs paldies JAUNlutriņiem par brīnišķīgajiem atkal satikšanās svētkiem!