Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

Aicina baudīt 18. un 19. gadsimta atmosfēru

05.08.2016

14. augustā Lielvircavas muižā Platones pagastā notiks pasākums «Galanto gadsimtu pēcpusdiena», kura mērķis ir interesentiem ļaut baudīt nesteidzīgo, galanto gadsimtu atmosfēru un skaistas lietas. «Uzsvars šajā pasākumā tiks likts uz modes vēsturi – viesiem būs iespēja atskatīties uz 18. un 19. gadsimta modes tendencēm un dzīvesstilu,» stāsta pasākuma organizatore Lielvircavas muižas gide Zanda Zariņa.

Ideja par šāda pasākuma rīkošanu viņai radās apmēram pirms gada, jo modes vēstures izzināšana ir viņas aizraušanās jau vairākus gadus. Tieši šī tēma ir Lielvircavas muižas «odziņa», un Zanda interesentiem muižā lasa arī lekcijas par modes vēsturi. “Tā kā esmu aizrāvusies ar modes vēsturi, gribējās arī citiem parādīt tā laika modi, ģērbšanās stilu, kas patiesībā raksturo visu 18. un 19. gadsimta augstākā sabiedrības slāņa dzīvesstilu. Protams, šie gadsimti nav iedomājami bez mūzikas klātbūtnes, tāpēc pasākumā būs iespēja klausīties arī baroka, klasicisma un romantisma mūzikas skaņdarbus, ko izpildīs Endijs Rožkalns un grupa «La Viva”, stāsta Z. Zariņa.

Pasākums sāksies pulksten 14:00. Pirmajā daļā muižas zālē notiks oficiālā pieņemšanas ceremonija ar viesu priekšnesumiem. Otrajā daļā, kas no pulksten 15:30 notiks muižas dārzā, viesiem piedāvās dažādas atpūtas un izklaides iespējas, piemēram, darbosies Pommeru muižas krogs, būs iespēja vizināties muižas zirga pajūgā, būs arī pārsteigumi. Ieeja pasākumā ir bez maksas.