+A A
Piektdiena, 4. Decembris, 2020
Baiba, Barba, Barbara

Aizvadīts Pirtnieku festivāls, kas kļūs ik vasaru par tradīciju Jelgavas novadam

15.08.2016

Nedēļas nogalē Jelgavas novada Nākotnes ciemā sabrauca un zināšanās dalījās pirtnieki, bramaņi un suiti Pirtnieku festivālā 2016. Ar lekcijām un meistarklasēm, ar pirts rituālu piedāvājumu inidviduāliem apmeklētājiem, ar demonstrācijām masāžās un dažādās tehnikās cilvēka relaksācijai, veselīgas miesas un gara uzturēšanai bija iespējams piedzīvot plašu klāstu gan tuvu un tālu, gan labi zināmu, gan mazāk pazīstamus profesionāļus.

Darbojās gan masieri, gan skaņu terapijas meistari, noskaņas papildināja Maģie suiti, koklētāju ansamblis “AUSTRIŅA”, dvēseles dziedātāja Leilu Alijevu, vijolnieks Raimonds Ozols un citi. 

Festivāla laikā noritēja jauno pirtnieku vērtēšana - titula "Nākotnes pirtnieks 2016" vietu sadalījums:

  • 1.vieta: Veronika Ņemcova;
  • 2. vieta: Jānis Zustrups;
  • 3.vieta: Ingars Ozolnieks.

Ļoti labi sevi parādīja arī pārējie trīs konkursa dalībnieki - Sandra Galiņa, Viesturs Šķelteris un Evija Gluškonoka, kas ieguva atzinību ne tikai no žūrijas komisijas, bet arī no pasākuma apmeklētājiem.

Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Latvijas Pirtis” un radošās dzīvesziņas biedrību “Radosme” plāno šo pasākumu izveidot kā tradicionālu vasaras tematisko pasākumu. Nākotnes ūdensbaseina apkārtne ir īsteni piemērota gan brīvdabas izdarībām, gan enerģētiski spēcinošām nodarbēm latviskās tradīcijās.

Pirtnieku festivāls 2016