Sestdiena, 15. Maijs, 2021
Sofija, Taiga, Airita, Arita

Jelgavas novada jaunsargi izcīna pirmo vietu sacensībās Zviedrijā

23.08.2016

No 19. līdz 21. augustam četras jaunsargu komandas Vālingē, Zviedrijā piedalījās Zviedrijas Zemessardzes un Brīvprātīgās militārās apmācības asociācijas organizētajās starptautiskajās jauniešu militāro organizāciju sacensībās. Kopumā sacensībās piedalījās 69 komandas.

Pirmo vietu spraigā cīņā izcīnīja Jelgavas novada jaunsargu komanda (jaunsargi no Platones, Vircavas un Lielvircavas filiālēm): jaunsargi Gatis Petrovs, Ģirts Gatis Beļskis, Gatis Lejnieks un Egīls Lībietis.1.novada jaunsargu instruktors Oskars Karls ir gandarīts par augsto sniegumu, ciešo sadarbību ar Zviedriju, un stāsta, ka šī jau ir astotā reize, kad viņš kopā ar jaunsargiem dodas uz šīm sacensībām. Lielu atbalstu jaunsargu dalībai sacensībās sniegusi Jelgavas novada dome.

“Sacensības norisinājās divas dienas. Pirmajā dienā bija jāveic seši uzdevumi – šaušana ar mazkalibra ieroci, šķēršļu joslas pārvarēšana, attāluma noteikšana, granātas mešana, pārsteiguma uzdevuma izpilde – šaušana ar loku, vasaras biatlons. Pirmās dienas noslēgumā jaunsargi devās arī orientēšanās sprinta stafetē,” stāsta O.Karls.

Jaunsargu instruktors ir gandarīts par augstajiem komandas sasniegumiem šķēršļu joslas pārvarēšanā: “Šķēršļu joslā mūsu komanda uzstādīja augstu latiņu, ko vēlāk izdevās pārspēt tikai divām komandām. Pirmās dienas rezultāti noteica starta laiku sporta orientēšanās disciplīnā nākamajā sacensību dienā.  Mūsu komanda startēja pirmā un šajā disciplīnā bija jāizmanto ne tikai visas orientēšanās iemaņas, bet arī jāpiedalās ātršaušanā, kur bija soda apļi par katru nenogāztu biatlona mērķi un jāveic forsētais pārgājiens-skrējiens uz finišu, skrienot 13 kilometrus mežainā un kalnainā apvidū.”

Informācija no: www.sargs.lv

Jelgavas novada jaunsargi izcīna pirmo vietu sacensībās Zviedrijā

Foto: Oskars Karls, Artūrs Vaselis