Trešdiena, 11. Decembris, 2019
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Eiropas kultūras mantojuma dienas pasākumi Elejā

06.09.2016

Eiropas kultūras mantojuma dienas ir starptautiska iniciatīva, kas katru gadu septembrī aicina kultūras pieminekļu saimniekus uzņemt ieinteresētus ciemiņus, lai dalītos zināšanās un sniegtu iespēju ikvienam veidot saikni ar kultūras mantojumu, iepazīstot to neikdienišķā veidā. Šogad šī skaistā, kultūras mantojuma ideālus vienojošā tradīcija, kas katru gadu vieno vairāk nekā 20 miljonu cilvēku visā Eiropā, notika jau 25. reizi.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija 2016. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā veltīja kultūrvēsturiskajai ainavai, lai akcentētu tās īpašo lomu cilvēka dzīves kvalitātes veidošanā un ceļā uz Latvijas simtgadi aicinātu pievērst uzmanību kultūrvēsturiskajai ainavai kā Latvijas ilgtermiņa attīstībai nozīmīgai tēmai.

10. septembrī ikviens bija aicināts arī uz Eiropas kultūras mantojuma dienām Elejā, kur varēja noklausīties lekcijas, piedalīties izzinošā ekskursijā, apskatīt muižas parku un Elejas Tējas namiņu.

Pasākuma programma šeit!

Vairāk informācijas par pasākumiem Latvijā - http://mantojums.lv/lv/eiropas-kulturas-mantojuma-dienas/  un Zemgalē - skatīt šeit.

Eiropas kultūras mantojuma dienas Elejā

10.septembrī, skaistā un brīnumsiltā dienā, pie mums Elejā, tika svinētas Eiropas kultūras mantojuma dienas!

No rīta pasākuma dalībniekiem iedvesmojošus un atzinīgus vārdus veltīja Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Elvīra Mantrova un Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte.

Interesantu prezentāciju par Elejas parka kultūrvēsturisko ainavu sniedza ainavu arhitekte Kristīne Dreija, un ar Tējas namiņa un mūra žoga pārtapšanas procesu 2015.gadā iepazīstināja arhitekts Ēriks Cērpiņš.

Plkst. 12:00 apmeklētāji devās izzinošā ekskursijā pa Elejas parku, uzzinot vairāk par Elejas muižas vēsturisko dzīvi un parka nākotnes plāniem.

Noslēgumā Tējas namiņā tika degustēta tēja, uz terases klausoties flautas mūzikas skaņās un pavadot laiku sarunās!

Klātesošajiem bija iespēja noskatīties nesen izveidoto video par Elejas parku (biedrība “Zemgales kultūras studija”) un foto prezentāciju par notikušajām aktivitātēm Elejas Tējas namiņā.

Pasākumā piedalījās gan tie, kas bija plānojuši to apmeklēt, gan nejauši apmeklētāji,  visi devās prom ar patīkamām un siltām sajūtām!

Uz tikšanos nākamreiz Elejas Tējas namiņā!