Piektdiena, 24. Novembris, 2017
Velta, Velda

Konkursā sacentīsies septiņas biznesa idejas

16.09.2016

Biznesa ideju konkursā “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā”, ko Jelgavas novada pašvaldība organizē potenciālajiem uzņēmējdarbības pārstāvjiem, saņemti septiņi pieteikumi no cilvēkiem, kas konkrētā jomā vēlētos uzsākt uzņēmējdarbību un labprāt izmantotu pašvaldības sniegto starta kapitālu biznesa uzsākšanai.

Kā zināms, līdz 9. septembrim pašvaldība gaidīja piesakāmies tos azartiskos novada iedzīvotājus, kas vēlētos prezentēt savu biznesa ideju un pretendēt uz pašvaldības dāvātu finansiālu dāvinājumu sava uzņēmuma dibināšanai. Noslēdzoties pieteikumu termiņam, pašvaldība var apstiprināt septiņu pilntiesīgu konkursantu dalību atlases pirmajā kārtā.

Konkursa “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” pamatnosacījumi paredz, ka biznesa idejas pieteicējam ir jābūt Jelgavas novadā deklarētam iedzīvotājam, kam vēl nav reģistrēta uzņēmējdarbība, bet kas lolo sevī uzņēmējdarbības ideju, ar atbilstošu prasmju kopumu ir gatavs sniegt savu pakalpojumu vai kas mājas apstākļos jau radījis kādu produktu, preci, kas varētu kļūt par ražošanas priekšmetu.

Pārstāvētās jomas pieteiktajiem potenciālajiem uzņēmumiem aptver gan pārtikas ražošanu, svētku inventāra ražošanu un tirdzniecību, teritorijas labiekārtošanu, pirts pakalpojumus, gan metāla un koka apstrādi, gan floristiku. No visām pieteiktajā biznesa idejām žūrijas komisija varēs atbalstīt ne vairāk kā sešas, piešķirot katrai idejai ne vairāk kā EUR 1500. Kopumā konkursa īstenošanai piešķirts finansējums 6000 EUR apmērā. Vērtējuma kritēriji paredz izraudzīties dzīvotspējīgāko, konkurētspējīgāko un arī atraktīvāko dalībnieku tirgum un pārstāvētajām uzņēmējdarbības jomām Jelgavas novadā.

Jau otro gadu pēc kārtas Jelgavas novada pašvaldība organizē biznesa ideju konkursu ar mērķi motivēt iedzīvotājus realizēt savas biznesa idejas jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai un sniegt pašvaldības atbalstu fizisku personu biznesa ideju realizācijai, kā arī sekmēt  jaunu komersantu (saimnieciskās darbības veicēju) veidošanos Jelgavas novadā.

Žūrijas komisija uz pirmo pretendentu vērtēšanu sanāks oktobra sākumā un to pārstāv gan uzņēmējdarbības jomas, gan akadēmiskā lauka profesionāļi, gan pārstāvji no novada pašvaldības. ​