Ceturtdiena, 4. Marts, 2021
Enija, Alise, Auce

Tūrisma vakarā atklās Jelgavas novada muižu noslēpumus

16.09.2016

29. septembrī plkst. 18:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies rudens sezonas pirmais tematiskais tūrisma vakars “Atklāj Jelgavas novada muižu noslēpumus!”. Vakars tiks veltīts Jelgavas novada muižu vēsturisko bagātību, leģendu, stāstu un noslēpumu izzināšanai.

Jelgavas novada viena no lielākajām vēsturiskajām bagātībām ir muižu kompleksi un to parki, no kuriem liela daļa ir saglabājušies līdz pat mūsdienām, sniedzot iespēju ikvienam savām acīm redzēt 18. un 19. gadsimta muižu apbūves paraugus. Tūrisma vakars būs lieliska iespēja iepazīt kultūrvēstures vērtības tepat Jelgavas apkārtnē, lai jau tuvākajās brīvdienās dotos baudīt rudens skaistumu Jelgavas novada muižās un parkos un piedalītos akcijā “Pa hercogu un baronu pēdām”.

Tūrisma vakara laikā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve, vēsturniece Mārīte Putniņa sniegs ieskatu Jelgavas novada muižu vēsturē un to kultūrvēsturiskajā bagātībā, kā arī prezentēs trīs grāmatas par muižām – Zaļenieku muižu, Vilces muižu un Mūrmuižu, ko vakara noslēgumā dalībnieki varēs iegūt savā īpašumā.  Savukārt ainavu arhitekte Kristīne Dreija stāstīs par muižu parkiem vēsturiskā un mūsdienu skatījumā, īpaši izceļot Elejas muižas parku.

Vakara turpinājumā, baudot tēju, dalībnieki iepazīs tūrisma piedāvājumu Lielvircavas muižā, kur ceļotājiem tiek piedāvāts iejusties 19. gadsimta atmosfērā un izzināt tā laika modes tendences. Noslēgumā varēs uzzināt par piedāvājumu un aizvadītās tūrisma sezonas aktivitātēm atjaunotajā Elejas muižas tējas namiņā.

 Dalības maksa – 1,50 EUR, pirmskolas vecuma bērniem – bez maksas. Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv