Trešdiena, 8. Decembris, 2021
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Sveikta ilgdzīvotāja Katrīna Brēdiķe

19.09.2016

19. septembrī Svētes pagasta iedzīvotāja Katrīna Brēdiķe svinēja 101. jubileju, un viņu šajā dienā sveica Jelgavas novada pašvaldība un "Samariešu atbalsts mājās" Jelgavas nodaļa. Jau vairākus gadus K.Brēdiķe saņem pašvaldības nodrošinātu pakalpojumu "Samariešu atbalsts mājās", izmantojot iespēju nomazgāties siltā dušā, izmazgāt drēbes veļasmašīnā, tāpat palīgi ienes malku un ūdeni. Pakalpojuma "Samariešu atbalsts mājās" Jelgavas nodaļas vadītāja Aija Purmale norāda, ka Katrīna joprojām ir enerģijas pilna un ar spieķīša palīdzību iet pati savām kājām, pat ūdeni mazā spainīti viņa nes pati, kaut jākāpj pa stāvām koka kāpnēm.

"Pagājušajā gadā sākām īstenot projektu "Vecums nav vientulība", senioriem organizējot ekskursijas.  Pēc viņiem uz mājām aizbrauc autobuss, un, kad visi ir paņemti, dodamies ceļā. Katrīna piedalījusies divās mūsu ekskursijās. Pirmajā mēs bijām minizoodārzā "Dobuļi" Dzimtmisā, apskatījām zvērus, paēdām un atgriezāmies mājās. Pirmoreiz Katrīna bija nobijusies un savai radiniecei teikusi, ka šaubās, vai braukt, jo citi smiesies par viņu un to, ka viņa ir tik veca. Bet mūsu darbinieki viņu iedrošināja, norādot, ka neviens par otru nesmiesies. Otrā ekskursija mums bija uz Mežotnes pili. Katrīna ir no tiem, kuriem visu vajag zināt laikus. Viņa zināja, kurā datumā būs ekskursija, jau visu laikus bija izdomājusi, sagatavojusi kleitu," ar sirsnību stāsta A.Purmale.

"Acīmredzams ir Katrīnas dzīvesprieks, jo viņa arvien smaida un labprāt uzņem viesus, tāpat arī darba tikums, apkopjot piemājas mazdārziņā kartupeļus, pupas un citus dārzeņus. Katrīnai tīk rādīt arī piemēru vīriem – izmantojot izkapti, appļaut zāli ap māju. Lielais gadu gājums viņai netraucē būt enerģiskai," norāda pašvaldībā. Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola un Svētes pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Grīnofs dāvāja jubilārei ziedus, vēlēja saglabāt dzīvesprieku un labu veselību.