Svētdiena, 11. Aprīlis, 2021
Hermanis, Vilmārs

VARAM aicina piedalīties Eiropas Sadarbības dienas pasākumos Jelgavas novadā, Iecavā, Kuldīgā un Rīgā

20.09.2016

21.septembrī Eiropas Sadarbības dienas 2016 ietvaros notiks atvērto durvju dienas pasākumi Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projektos Jelgavas novadā, Iecavā, Kuldīgā un Rīgā.

Visi interesenti tiek aicināti uz dažādām aktivitātēm Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projektu atvērto durvju dienas pasākumos:

  • Jelgavas novadā meliorācijas eksperti un ūdeņu biologi interesentus iepazīstinās ar Zemgales ūdensteču stāvokli, tajās joprojām sastopamo ūdens organismu bioloģisko daudzveidību, ūdens organismu lomu ūdeņu pašattīrīšanās procesos un iespējamajiem risinājumiem Zemgales ūdeņu bioloģiskās daudzveidības un funkcionalitātes saglabāšanai intensīvas saimniekošanas apstākļos. Pasākums plānots projektā NutrInflow. Vairāk informācijas šeit.
  • Savukārt Kuldīgā ikviens aicināts iepazīt vēsturisko ēku restaurācijas procesu klātienē, vērojot fasāžu atjaunošanas darbus un uzdodot interesējošos jautājumus meistariem. Skolēniem tiks piedāvātas radošas aktivitātes kultūras mantojuma izpratnes veicināšanai. Minētās aktivitātes notiks projektā „LiviHeri.” Sīkāka informācija un pieteikšanās - ilze.zarina@kuldiga.lv. Informācija par projektu https://liviheri.wordpress.com/.
  • Rīgā būs iespējams iepazīties ar Senioru zvanu centra darbību. Visi interesenti ir aicināti uz zvanu centru no plkst. 10.00 līdz 14.00. Šajā centrā telefoniski tiek sniegta informācija par brīvprātīgā darba iespējām Rīgas pašvaldībā kā arī par brīvā laika pavadīšanas iespējām un aktuāliem kultūras pasākumiem. Seniori te var rast saprotošus domubiedrus un vienkārši parunāties.  Aktivitātes notiek projektā „Būsim aktīvi! Vecāka gadagājuma cilvēku sociālās izolētības mazināšana caur brīvprātīgo darbu Igaunijā, Latvijā un Somijā” („Let us be active”). Sīkāka informācija - http://www.letusbeactive.eu/ .
  • Radošajā darbnīcā Iecavā piedalīsies apmēram 70 bērni no Latvijas (Zālītes speciālā internātpamatskola) un Lietuvas (Ķelmes speciālā skola). Viņi kopīgi ar mūziķiem Nilu Īli (Latvija) un Viliusu Matuti (Lietuva) veidos mūzikas instrumentus un sagatavos muzikālu priekšnesumu. Pulksten 15:00 visi interesenti ir aicināti uz pasākuma dalībnieku un Iecavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu koncertu „Mūzika. Pilsēta. Kaimiņi.”

Eiropas Sadarbības diena tiek atzīmēta 21.septembrī visā Eiropā. Šajā dienā notiek simtiem pasākumu visā Eiropā, lai parādītu teritoriālās sadarbības projektu rezultātus un teritoriālās sadarbības nozīmību. Informāciju par Eiropas Sadarbības dienas pasākumiem dažādās Eiropas valstīs var atrast vietnē http://www.ecday.eu/events/14.