Svētdiena, 7. Marts, 2021
Ella, Elmīra

Aizvadītas orientēšanās sacensības Jelgavā un apkārtnē

27.09.2016

Sestdien, 26.septembrī, Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā norisinājās orientēšanās sacensības, atzīmējot Pasaules tūrisma dienu. Sacensības organizēja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar biedrību “Remoss”, piedāvājot iespēju iepazīt ar tūrismu un atpūtu saistītas vietas un uzņēmumus Jelgavā un apkārtnē.

Pasaules tūrisma dienai veltītajās orientēšanās sacensībās piedalījās 13 komandas 3 sacensību klasēs – autobraucēji devās sacensībās pa Jelgavas novadu, velobraucēji pa Ozolnieku novadu, bet gājēji iepazina Jelgavas tūrisma vietas. Sacensību laikā katrai komandai bija jāapmeklē dažādas vietas Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā, kas iekļautas sacensību uzdevumu lapā un jāizpilda uzdevumi, liekot lietā gan veiklību, atjautību un ātrumu, gan arī radoši meklējot risinājumus uzdevumu izpildē. Vairākos kontrolpunktos darbojās biedrības “Remoss” pārstāvji, kas iesaistīja komandu dalībniekus sportiskās aktivitātēs. Ar tūrismu un atpūtu saistītie uzņēmēji arī darbojās sacensību organizēšanā, ļaujot iepazīt tūrisma piedāvājumu, un dalībniekus iesaistīja izjādēs ar zirgiem, atkritumu šķirošanā, tautas deju priekšnesumos, kā arī izbraukumos ar tandēmvelosipēdu.

Interesanti, ka sacensību jaunākajai dalībniecei velobraucēju klasē bija tikai 3 gadi un visu 30 kilometru garo distanci viņa veica pati, minot velosipēda pedāļus. Autobraucēju klasē bija jāveic 80 kilometru gara distance, kur tika iekļauti apskates objekti Valgundes pagastā, ātrākā komanda distanci ar uzdevumiem veica divās stundās un 40 minūtēs. Savukārt ātrākā kājāmgājēju komanda finišā ieradās jau pēc divām stundām.

Sacensību noslēgumā tika apbalvotas ne tikai trīs veiksmīgākās komandas katrā klasē, bet arī komandas, kas parūpējušās par oriģinālāko un tēmai atbilstošāko vizuālo noformējumu. Apbalvotās komandas:

  • Autobraucēju klasē 1.vietu ieguva komanda “Olimpiskie tūristi”, 2.vietu – “Nenotveramie kurmji”, 3.vietu – “Kopā”.
  • Velobraucēju klasē 1. vieta komandai “Piektais (5) ritenis”, 2.vieta – “KODO”, 3.vieta – “Kanclers”.
  • Kājāmgājēju klasē 1.vieta komandai “Pēdotāji”, 2.vieta – “Jelgavas Jaunsargi”, 3.vieta – “Gobulēni”.
  • Žūrijas simpātiju balvu par atraktīvāko komandas vizuālo noformējumu saņēma komanda “Opeļ-tour”, savukārt komanda “Sprīdīši” saņēma žūrijas veicināšanas balvu par ātrāko finiša laiku autobraucēju klasē.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs saka lielu paldies par atsaucību un atbalstu sacensību organizēšanā: ceļojumu aģentūrai “N-Travel”, Jelgavas ugunsdzēsības ekspozīcijai, picorānam “Tami-Tami”, Ādolfa Alunāna memoriālajam muzejam, SIA “Karameļu darbnīca”, viesnīcai “Jelgava”, ekskluzīvo auto nomai “Monta Limo Rent”, BMX klubam "Mītavas kumeļi", SIA “Zemgales Eko”, velonomai “Pepijas velomānija”, Ozolnieku bibliotēkai, gaļas produkcijas veikalam “Iecēnu delikateses”, zirgu audzētavai “Princis”, IKSC “Avoti”, SIA “Buku audzētava”, mini zoo “Pie tēvoča Garika”, Latvijas Kara muzeja filiālei „Ziemassvētku kauju muzejs", viesu namam “Aitiņlauvas”.

Ar sacensību rezultātiem iespējams iepazīties mājas lapā www.tornis.jelgava.lv

Informāciju sagatavoja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs