Ceturtdiena, 14. Novembris, 2019
Fricis, Vikentijs

Novada daudzbērnu ģimenei pasniegta Amerikas latviešu stipendija

04.10.2016

Vairāk kā 22 gadus Amerikas latviešu apvienība sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu piešķir stipendijas labām un centīgām, bet maznodrošinātām daudzbērnu ģimenēm, studentiem no maznodrošinātām ģimenēm un studentiem bāreņiem. Šogad finansiāla ikmēneša stipendija divu gadu garumā piešķirta arī Misunu ģimenei no Jelgavas novada, Svētes pagasta.

Vinetas un Oskara ģimeni stipendijai pieteica Jelgavas novada pašvaldība. Viņu ģimenē aug trīs bērni – meitiņa šogad sāka mācības trešajā klasē, vidējais brālis ir pirmklasnieks, savukārt pastarītis vēl apmeklē bērnudārzu.  Katram bērnam ir savi hobiji un intereses - vecākais brālis apmeklē sporta nodarbības un dramatisko pulciņu, bet māsai patīk vizuālās mākslas nodarbības. Uz diviem gadiem piešķirtā ikmēneša stipendija 300 EUR apmērā vecākiem  būs ļoti liels atspaids tieši bērnu izglītošanai.

“Daudzbērnu ģimenes un studentus, kas saņem palīdzību, Amerikas latvieši rūpīgi atlasa sadarbībā ar Sociālajiem dienestiem. Tās ir ģimenes, kurās aug vairāk kā trīs bērni un, kurām ikdienā nepieciešama finansiāla palīdzība. Amerikas latviešiem svarīgi, lai ģimene būtu atbildīga, lai tajā netiktu lietots alkohols, lai vecāki rūpētos par bērniem, lai tie tiktu audzināti latviskā vidē.  Piešķirtās stipendijas ģimenēm var kalpot kā milzīgs atbalsts krīzes situācijā, bezdarbā un pesimismā, tās var kalpot arī kā atspēriena punkts tālākai – labākai dzīvei.  Misunu ģimeni pieteicām, jo viņi sevi apliecinājuši kā centīgu un kārtīgu ģimeni. Abi vecāki strādā algotu darbu, ir aktīvi sabiedriskā dzīvē un labi vecāki saviem bērniem”, stāsta Ilze Vītola, Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece.

Misunu ģimene ir viena no desmit daudzbērnu ģimenēm, kuras šogad saņēma Amerikas latviešu sarūpētu stipendiju. Ārzemēs dzīvojošie tautieši finansiāli atbalsta arī daudzsološus, dažādu jomu studentus –  1792 eiro lielo stipendiju viņiem izmaksā divās daļās – mācību gada sākumā un pēc semestra sekmīgas nokārtošanas. Vairāki studenti ar šo atbalstu var rēķināties līdz pat bakalaura grāda iegūšanai.

Amerikas latviešu apvienībā ir ap 100 000 latviešu ASV. Finansiālo palīdzību veido apvienības biedru ziedojumi un testamentu novēlējumi. Šādu palīdzības programmu Amerikas latvieši īsteno jau 22 gadus, kopsummā latviešu ģimenēm, studentiem un bāreņiem piešķirot vairāk kā 2 miljonus eiro.

Ģimenei pasniegta Amerikas latviešu stipendija