Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

Noskaidrotas gada skaistākās un sakoptākās lauku saimniecības Latvijā

17.10.2016

Ceturtdien, 13. oktobrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza balvas konkursa "Skaistākā lauku saimniecība" laureātiem, kur sakoptāko un skaistāko zemnieku saimniecību konkursa finālistu vidū bija arī Lolita un Kaspars Duges no Jelgavas novada zemnieku saimniecības "Terēni". Saimnieki devās uz pieņemšanu pie Valsts prezidenta līdzās citiem Latvijas vissakoptāko dārzu un pagalmu saimniekiem.

Konkursā, kura patrons ir Valsts prezidents, tiek izceltas un apbalvotas skaistākās un sakoptākās zemnieku saimniecības Latvijā šajā gadā.

"Konkursa "Skaistākā lauku saimniecība" laureāti ar savu darbu parāda, ka jebkurā Latvijas novadā ir iespējams izveidot skaistu saimniecību un tajā sekmīgi darboties. Novēlu, lai jūsu saimniecības plaukst un zeļ, jo tikai tad varēs uzplaukt arī Latvija!" svinīgajā ceremonijā sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

2016. gada skaistākās lauku saimniecības tituls piešķirts Guntara un Jolantas Bartkeviču zemnieku saimniecībai "Amatnieki/Riekstiņi". Guntara un Jolantas Bartkeviču iekoptā saimniecība "Amatnieki/Riekstiņi" atrodas pie pašas Latvijas un Krievijas robežas - Baltinavas novadā.

Speciālbalvu par sīkstumu un darba mīlestības nodošanu jaunajai paaudzei ar nosaukumu "Ilgtspējīgākā saimniecība 2016" saņēma zemnieks Viesturs Liepiņš ar ģimeni no Krimuldas. Zemnieku saimniecība "Kalndunduri" nodarbojas ar piena lopkopību.

Savukārt speciālbalva "Straumēnu gara mantinieki 2016" tika piešķirta Sandras un Imanta Kristovsku saimniecībai "Zemturi" Kuldīgas novadā. "Zemturi" audzē trušus, gatavo unikālus kulināros izstrādājumus un māca mīlēt laukus.

Konkursa finālā iekļuva arī Ilzes Stabulnieces saimniecība "Klajumi" Krāslavas novadā, Rihardija Logina saimniecība "Pīlādži" Balvu novadā, Atmatu ģimenes saimniecība "Atmati" Ogres novadā, Kalniņu ģimenes saimniecība "Veģi/Zvārguļi" Burtnieku novadā, Duges ģimenes saimniecība "Terēni" Jelgavas novadā.

Konkursu rīkoja piena pārstrādes uzņēmums "Food Union" un lauku dzīvesstila žurnāls "Ievas Māja"