Ceturtdiena, 17. Jūnijs, 2021
Artis, Artūrs

Zaļenieku muižā viesosies meditācijas budistu mūks no Taizemes

01.11.2016

Miers Tevī, Miers Apkārt – tāds ir globālā projekta Peace Revolution sauklis un pārliecība, ka miers vispirms sākas ar katru pašu, tikai tad to var dāvāt citiem. Lai šo ideju veicinātu, Latvijā no 1. līdz 9. decembrim pirmo reizi tiks organizēta Peace Revolution meditācijas tūre Miers Tevī, Miers Apkārt. Savukārt, jau 3. decembrī plkst. 14.00 Zaļenieku muižā notiks meditācijas seminārs par tēmu - Meditācija un pašattīstība, padomi sabalansētai un harmoniskai dzīvei, sevis izzināšana, dzīves misija, kuru vadīs Teravādas budistu mūks un meditācijas skolotājs no Taizemes Godājamais Džons Paramajs Danisaro (John Paramai Dhanissaro). Semināra dienaskārtībā būs bezmaksas meditācijas sesijas un lekcijas par dažādām tēmām (miera kultūra, kreativitāte, prāts un apzinātība, pašattīstība u.c.).

Sesijas tiks organizētas gan Rīgā, gan citviet Latvijā, pulcējot vismaz 500 interesentu. Turklāt katra sesija piedāvās izzināt noteiktu tēmu, tādējādi labāk parādot meditācijas un iekšējā miera sasaisti ar ikdienas dzīvi. Piemēram, radošās iniciatīvas un garīgās izaugsmes centrā Mansards tiks organizētas sesijas par kreativitāti (Kā uzlabot kreativitāti?), kā arī prātu un apzinātību (Mind Your Mind). Zaļenieku (Zaļās) muižas pilī varēs uzzināt par meditāciju un pašattīstību, savukārt Jaunpils pilī – par to, kā būt šeit un tagad. Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā 4. decembra rītā notiks Meditācija spēkam, un tai pašā dienā Ogres novada Kultūras centrā visi ir aicināti uz tūres titulsesiju par miera tēmu Miers Tevī, Miers Apkārt. Tāpat arī tiks organizētas relaksējošākas sesijas, piemēram, Loving Kindness meditācija ar beznosacījuma mīlestības koncepta izzināšanu Gētes institūtā. Būs iespēja arī iepazīties ar mūku un viņa dzīvesstilu sesijā “Mūka dzīve, dzīvojot harmonijā ar dabu” Kaņepes kultūras centrā, kā arī uzdot mūkam visdažādākos jautājumus izzinošā sesijā Google ar mūku Rīgas Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas dienas centrā Kamene.

Vizītes laikā Godājamais Džons Paramajs Danisaro iespēju robežās apskatīs arī Rīgu un pārējās Latvijas vietas, kā arī sniegs privātu sesiju meditācijas tūres lieldraugam Draugiem.lv.

Sesijas ir bezmaksas (vai par ziedojumiem mūka vizītes izmaksu nosegšanai), publiski atvērtas jebkuram interesentam, un tām nav reliģiska rakstura. Viena sesija ilgst apmēram 2 stundas un ietver 30 minūšu meditāciju, kā arī noteiktās tēmas izklāstu. Mūks runā angļu valodā, taču pēc nepieciešamības tiks nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu. Sesijām vēlams reģistrēties, aizpildot pieteikuma formu, kas atrodama katras sesijas pasākumā Peace Revolution Latvia Draugiem.lv vai Facebook lapā. Var arī reģistrēties, piezvanot vai atsūtot epastu.

Peace Revolution ir projekts, ko 2008. gadā Taizemē aizsāka starptautiska organizācija World Peace Initiative Foundation (WPI). Organizācijas mērķis ir veicināt miera kultūru pasaulē ar meditācijas un apzinātības (mindfulness) praksi. Tāpēc Peace Revolution sauklis Peace In Peace Out (PIPO) apzīmē katra indivīda izvēli būt pārmaiņām, ko viņš vai viņa vēlas redzēt. Tādējādi WPI tic, ka miers pasaulē ir sasniedzams, ja katrs indivīds vispirms attīsta sevī iekšējo mieru.

Projekts piedāvā dažādas aktivitātes, piemēram, 42 dienu bezmaksas pašattīstības programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā. Tiek organizēti arī retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi Taizemē un citās pasaules valstīs. Kopš 2010. gada Peace Revolution ir noorganizējusi vairāk nekā 130 miera veicināšanas aktivitātes 95 pasaules valstīs, pulcējot vairāk nekā 46 tūkstošu dalībnieku.

Meditācija ir prāta treniņš, un tās ieguvumi ir zinātniski pierādīti. Meditācija samazina stresu, uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un kognitīvās funkcijas, vairo kreativitāti, veicina sevis pilnveidošanos, ļauj labāk izzināt un saprast sevi un pārējos, tādējādi uzlabojot attiecības ar ikvienu. Indivīds var efektīvāk veikt intelektuālas un profesionālas aktivitātes un uzlabot pašsajūtu. Regulāri meditējot, cilvēks sāk pievērst uzmanību savām domām, runai un darbiem, tādējādi iemācoties kontrolēt prātu un pieņemt labākus lēmumus.

Godājamais John Paramai Dhanissaro (Supadulchai), saukts par mūku Džonu, ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks Džons ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Mūks Džons ir attīstījis un programmējis  Peace Revolution platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs.

Madiācijas sesiju programma

Kontakti:
Agnija Kazuša, meditācijas tūres organizatore; agnija.kazusha@gmail.com, +371 26111319
Liene Ķeķere, meditācijas tūres organizatore; liene.kekere@gmail.com, +371 29215791