Piektdiena, 22. Novembris, 2019
Aldis, Alfons, Aldris

Kultūras pārvalde aicina apmeklēt Amatierteātru skates 2016 izrādes

14.11.2016

Novembris Jelgavas novadā veltīts teātrim – notiks amatierteātru skate, kurā teātri cīnīsies par biļeti uz Zemgales reģiona amatierteātru skati. Iedzīvotāji vairākos kultūras un tautas namos bez maksas no 21. līdz 27. novembrim aicināti novērtēt desmit jaunākos mūsu novada teātra iestudējumus. Četri teātri – Vircavas, Platones, Vilces un Zaļenieku – skatē piedalīsies ar pirmizrādēm.

Jelgavas  novada  Kultūras  pārvaldes kultūras  darba  organizatore  Nelda Ķikute  stāsta,  ka  šogad  novada  amatierteātru  skatei  pieteikušies  desmit novada  teātri. Būtiski, ka  visi   teātri izvēlējušies latviešu autoru darbus. Daži teātri piedāvās izrādes, kas jau piedzīvojušas pirmizrādi šoziem vai pavasarī, bet četri teātri skatē piedalīsies  ar  pilnīgi  jauniem  darbiem. Vircavas  teātris,  kas  šogad  apvienojis daudz  jauniešu,  iestudējis  mūsdienu autora  Andra  Niedzviedža  lugu  «...es jūs  tā  gaidīju».  Platones  teātris  priecēs ar Ritas Missūnes komēdiju «Par vīriešiem un kaķiem», Vilces amatierteātris iestudējis  «Īsu  pamācību  mīlēšanā» pēc  Rūdolfa Blaumaņa  darba  un  šajā izrādē  piedalīsies  arī  kapella «Tandēms trijatā». Bet Zaļenieku aktieri režisores Lūcijas Ņefedovas vadībā piedāvās pilnīgi jaunu dzejas uzvedumu, kas  veltīts  valsts  svētkiem.  Interesanti, ka  Kalnciema  amatierteātris  arī  šogad skatē piedalīsies ar pašu režisores Daces Dalgās  sarakstīto  lugu.  Šoreiz tas  būs iestudējums  «Gājputna  dziesma». Jāpiebilst, ka īpaša šī skate būs Bērvircavas amatierteātrim, jo pērn tas ieguva jaunu režisori – Aiju Treiju, kurai šī būs pirmā Jelgavas novada  amatierteātru  skate. Bērvircavas  teātris  piedalīsies  ar  mūsdienu autores Kristiānas Štrāles-Dreikas lugu  «Telefongrāmata»,  kas  pirmizrādi piedzīvoja šopavasar.

«Jelgavas  novada  iedzīvotāji  laipni aicināti piecas dienas novērtēt mūsmāju aktieru veikumu,» tā N.Ķikute, piebilstot,  ka  visas  izrādes  Jelgavas  novada kultūras un tautas namos ir bez maksas.