Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Jēkabpilī notiks Zemgales tūrsima konference „Zemgale – tūrisma galamērķis”

28.11.2016

Šī gada 1. decembrī Jēkabpilī norisināsies ikgadējā Zemgales tūrisma konference, kuras ietvaros tiks vērtēts reģiona piedāvājums kopējā Latvijas tūrisma kontekstā, ieskicētas reģiona tūrisma nozares stiprās un vājās puses, sniegtas būtiskākās atziņas strādājot uz ārvalstu tirgiem, kā arī būs iespēja uzklausīt dažādus reģiona tūrisma veiksmes stāstus un dzirdēt Latgales kulinārā mantojuma tīkla pārstāvju pieredzi veiksmīga produkta veidošanā.

Jau tradicionāli gada nogalē Zemgales reģiona tūrisma uzņēmēji, pārstāvji, interesenti satiekas reģionālajā tūrisma konferencē, lai pārrunātu būtiskākās nozares tendences un attīstības virzienus, uzklausītu ekspertu viedokļus un dalītos dažādos pieredzes un veiksmes stāstos. Konference  "Zemgales – tūrisma galamērķis" notiks 1. decembrī Jēkabpilī, Rīgas ielā 150a. Konference dos iespēju izvērtēt Zemgales reģiona tūrisma nozares pārstāvju piederību kopējam Latvijas tūrisma piedāvājumam, apzināties reģiona tūrisma nozares stiprās un vājās puses un identificēt virzienu, pie kuriem noteikti ir jāpiestrādā, lai veidotos labi un konkurētspējīgi reģiona tūrisma piedāvājumi, kas ir saistoši un piemērojami ne tikai vietējam, bet arī ārvalstu tirgum.

Pārstāvis no biedrības „Latgales kulinārā mantojuma centrs”, kas apvieno nedaudz vairāk kā 30 Latgales uzņēmējus, kuri aktīvi strādā Latgales kulinārā mantojuma tīklā un saviem viesiem piedāvā kulinārā mantojuma ēdienus, iepazīstinās konferences apmeklētājus ar galvenajiem nosacījumiem, kurus ir būtiski ievērot veidojot gastronomiskā tūrisma piedāvājumu, kuram Zemgales reģionā veidojas arvien lielāks potenciāls. Savukārt savos veiksmes stāstos dalīsies vairāki nu jau Latvijā zināmu tūrisma objektu pārstāvji, kas konferences dalībniekiem, iespējams, atklās savu veiksmes formulu, kā veidot interesantus un aizraujošus tūrisma piedāvājumus, iesaistot apmeklētājus dažādos lauku darbos, kā var kļūt par izcilu vietu ar lauku mieru piesātinātu viesnīcu, oriģinālu alus darītavu un lielisku restorānu, vai kā no mazas karameļu darbnīcas pārtapt par visgardāko karameļu ražotni, kurā ikvienam interesentam ir iespējams izveidot savu karameli vai vērot ražošanas procesu.

Par konferences norises vietu šoreiz ir izvēlēta Jēkabpils, kas aizvien vairāk kļūst interesanta ne tikai vietējiem, bet arī ārvalstu tūristiem un ir viens no galvenajiem tūrisma galamērķiem Sēlijā. Konferences noslēgumā ikvienam interesentam būs iespējams klātienē apskatīt vienu no Zemgales reģiona pilīm – Krustpils pili. 

Ir patīkami atzīt, ka pēdējos gados pieaug ceļotāju skaits, kas Zemgali izvēlas par savu tūrisma galamērķi, lai pavadītu savas brīvdienas un iepazītu reģiona tūrisma piedāvājuma daudzveidību.

Konferenci „Zemgales – tūrisma galamērķis” organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sadarbībā ar biedrību „Zemgales tūrisma asociācija”.

Programma