+A A
Otrdiena, 19. Janvāris, 2021
Alnis, Andulis

Lemj par papildus aizņēmumu Svētes pamatskolas vecās ēkas daļas pārbūvei

29.11.2016

Jelgavas novada dome 23. novembra ārkārtas domes sēdē atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz ņemt papildus aizņēmumu 53 540 EUR apmērā projektam “Svētes pamatskolas vecās ēkas daļas pārbūve”. Svētes skola ir viena no tām izglītības iestādēm, kura jau iepriekš ir piedzīvojusi vērienīgus labiekārtošanas darbus. Lai skolu ēku ansambli nokomplektētu pilnībā, šovasar aizsākās būvdarbi vecās ēkas daļā. Darbu gaitā, veicot demontāžas darbus, radusies nepieciešamība veikt papildus drošības pasākumus.

2016. gada 13. jūnijā, noslēdzoties iepirkumam par “Svētes pamatskolas vecās ēkas daļas pārbūvi”, septiņu pretendentu konkurencē būvdarbu veikšana uzticēta SIA “Latvijas Energoceltnieks”, kas piedāvājumā būvdarbus apņēmās veikt par 356 934 EUR. Visu būvdarbos nepieciešamo summu Jelgavas novada pašvaldība kā ilgtermiņa aizņēmumu ņem Valsts kasē. Apstiprinātais ārkārtas domes lēmums paredz palielināt aizņēmumu par 53 540 EUR.

Balstoties uz SIA “Namejs Plus” izstrādāto projektu, būvdarbi skolā aizsākās jūlijā. Līdzšinējo darbu process skolā norit veiksmīgi, bet darbu gaitā būvnieki konstatējuši, ka nepieciešama papildus jauna stāvu pārseguma izbūvēšana un starpsienas, kuras pēc vecās apdares slāņa demontāžas atklājas pārāk sliktā tehniskā stāvoklī. Pieaicinot ekspertu un sadarbojoties ar Būvniecības valsts kontroles biroju, paredzēti arī papildus ugunsdrošības pasākumi, piemēram, nepieciešamība nokrāsot metāla un koka konstrukcijas ar ugunsdrošu krāsojumu, kā arī veikt grīdas un griestu apstrādi ar ugunsdrošiem materiāliem.

Lai izpildītu būvprojekta izmaiņu ekspertīzes norādījumus, Jelgavas novada domes deputāti domes ārkārtas sēdē atbalstīja lēmumprojektu, kas paredz palielināt aizņēmumu un tātad skolas rekonstrukcijas darbiem sastādīs summu 415 024 EUR apmērā. 

Izstrādātais projekts paredz pārbūvēt ēkas trešo stāvu, gan nomainot tam jumta konstrukcijas, paplašinot esošās klašu telpas un veicot to kosmētisko remontu, gan atjaunot un pārbūvēt koka kāpnes, kas vairs neatbilst būvnormatīviem. Tāpat projekts paredz izbūvēt jaunas un uzlabot esošās inženierkomunikācijas, samazinot elektroenerģijas patēriņu.

Šobrīd būvnieki skolas vecajā ēkā pirmajā stāvā ierīkojuši visas komunikācijas, grīdas segumus un sienām veikuši pirmās kārtas krāsošanu. Arī ēkas otrajam stāvam veikta pirmās kārtas krāsošana, kā arī pilnībā sagatavota  pamatne grīdas seguma ieklāšanai. Savukārt trešajā stāvā ierīkotas pārseguma un jumta konstrukcijas un sagatavotas grīdas pamatnes līdzināšanai.

Kopējās projekta izmaksas ir 424 220 EUR. Jāatzīmē, ka šajā kopējā summā ierēķinātas arī autoruzraudzības, būzuzraudzības un būvprojekta izstrādes izmaksas – 13 745 EUR apmērā.