Ceturtdiena, 23. Novembris, 2017
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Informatīvs materiāls par mobilo ierīču ļaunprogrammatūrām

22.12.2016

Valsts Policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4. nodaļa (Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa), sadarbībā ar Eiropola EC3 (Kibernoziegumu apkarošanas centru) ir sagatavojuši informatīvo materiālu Kibernoziegumu prevencijai par mobilo ierīču ļaunprogrammatūrām.

Ļaunprogrammatūra ir ļaundabīga programmatūra, kas reizēm tiek dēvēta arī par ļaunatūru vai datorvīrusu. Šādas programmatūras veidotas, lai pārkāpējs bez īpašnieka ziņas varētu iekļūt datorsistēmā vai mobilajā ierīcē un pārņemt šīs ierīces kontroli, zagt vērtīgu informāciju vai bojāt datus. Eksistē vairāki ļaunprogrammatūras veidi, kas uzbrukuma gadījumā var darboties gan atsevišķi, gan spēj papildināt viens otru.

Ļaunprogrammatūra joprojām ir viens no bīstamākajiem kibernoziegumu veidiem, ar kuru cīnās ES tiesībsargājošās institūcijas. Lai pievērstu cilvēku uzmanību ļaunprogrammatūru nodarītajam kaitējumam un iespējām sevi no tā pasargāt, Eiropas policijas birojs (Eiropols) šogad Eiropas kiberdrošības mēneša ietvaros izstrādājis virkni infograku, kuras viegli uztveramā veidā sniedz informāciju par būtiskākajiem nosacījumiem, kuri jāievēro mobilo ierīču lietotājiem.

Aicinām ne vien rūpīgi iepazīties ar šo informāciju, bet ikdienā patiesi pielietot šos vērtīgos padomus, kas pasargās jūs no kļūšanas par noziedzīga nodarījuma upuri.

Šeit var iepazīties ar izglītojošu materiālu par mobilo ierīču ļaunprogrammatūrām