Pirmdiena, 23. Oktobris, 2017
Daina, Dainida, Dainis

Pasniegtas piedzimšanas veltes 127 novada jaundzimušajiem

29.12.2016

Ar sešiem svinīgiem un muzikāliem pasākumiem dažādos pagastos noritējusi tradicionālā Jelgavas novada jaundzimušo sveikšana, pasniedzot pašvaldības piedzimšanas velti vecākiem, kas mazuļus pasaulē laiduši gada otrajā pusgadā. Kopumā Jelgavas novada pašvaldības vadība simbolisko dāvanu pasniedza 127 mazuļiem.

Dāvājot sudraba monētu ar bērna pēdiņu nospiedumu un vēlot nest Jelgavas novada vārdu pasaulē, novada pašvaldība janvāra sākumā sveic 127 mazuļus, kas pasaulē nākuši pēdējā pusgada laikā. Kopumā 2016. gadā Jelgavas novadā dzimuši un deklarēti 230 jaundzimušie.

“Šogad jaundzimušo skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir aptuveni par 50 bērniem mazāks, taču jānorāda, ka skaita samazinājums skaidrojams ar šī gada saistošo noteikumu izmaiņām, ko novada dome apstiprināja martā. Proti, līdz šim sudraba monētu pasniedzām tām ģimenēm, kurās viens no vecākiem ne mazāk kā 12 pēdējos mēnešus pirms bērna dzimšanas pamata dzīvesvietu bija deklarējis Jelgavas novada administratīvajā teritorijā. Jaunās izmaiņas šogad pieļauj piemiņas dāvanu piešķirt jaundzimušajam, kurš pirmreizēji deklarēts Jelgavas novada teritorijā. Šādu lēmumu pieņēmām, lai mēs precīzāk varētu uzrunāt ģimenes, kam mazulis patiešām dzīvo un, iespējams, uzaugs novadā”, stāsta Jelgavas novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anda Strautniece.

2016. gada otrajā pusgadā visvairāk jaundzimušie ir Glūdas pagastam, kur ģimenēs sagaidīti 16 mazuļi, nedaudz mazāk bērnu reģistrēti Kalnciemā - 14 un Valgundes pagastā – 13. Jaunsvirlaukā piedzimuši 12, Svētē 11, Elejā 10, Līvbērzē 9, Sesavā un Vilcē 8 bērni, Zaļeniekos 7, Lielplatonē un Vircavā 6 mazuļi un Platonē - 5 bērniņi.

Organizētie pasākumi:

4. janvārī plkst. 10:00 - Nākotnes kultūras namā sveikti Glūdas un Līvbērzes jaundzimušos.

4.janvārī plkst. 13:00 - Jēkabnieku tautas namā sveikti Svētes un Zaļenieku jaundzimušos.

5.janvārī plkst. 10:00 - Bērvircavas tautas namā sveikti Sesavas, Elejas un Platones pagasta jaundzimušos.

5. janvārī plkst. 13:00 - Lielplatones kultūras namā sveikti Lielplatones un Vilces pagastu jaundzimušos.

6. janvārī plkst. 10:00 - Valgundes pagasta IKSC "Avoti" sveikti Valgundes un Kalnciema pagastu jaundzimušos.

6. janvārī plkst. 13:00 IKSC "Līdumi" sveikti Jaunsvirlaukas un Vircavas pagastu jaundzimušos.

Jaundzimušos un viņu vecākus pašvaldībā sveic jau piekto gadu – simbolisko dāvanu pasniedzot divreiz gadā. Plānots, ka 2017. gada pirmajā pusgadā dzimušos mazuļus suminās 30. maijā un 1. jūnijā.

Pasniegtas piedzimšanas veltes 127 novada jaundzimušajiem