Trešdiena, 23. Jūnijs, 2021
Līga

Nākotnē izveidots "Skolas" kalns

17.01.2017

Nojaucot ilggadēju graustu, Jelgavas novada pašvaldība Glūdas pagasta Nākotnes ciema skolas bērniem un mazuļiem sarūpējusi ziemas prieku baudīšanu. No būvmateriālu atliekām tapušais "Skolas" kalniņš 6 metru augstumā sniegotajās dienās vietējiem pagasta bērniem sniedz iespēju ziemas priekus tagad baudīt daudz atraktīvākā veidā. 

Astoņdesmito gadu nogalē kolhozā "Nākotne" tika uzsākta vidusskolas ēkas būvniecība. Likvidējot kolhozu, kā arī valstī esošās ekonomiskās situācijas dēļ,  ēkas celtniecības darbi netika pabeigti, ēka palika bez jumta seguma. Nepabeigtā vidusskolas ēka nebija uzņēmējiem saistoša. Vairāk nekā 25 gadu garumā  dabas apstākļu ietekmē ēka kļuva par bīstamu objektu, kas kā magnēts piesaistīja bērnu un pusaudžu uzmanību. Plānojot  pašvaldības 2016. gada budžetu, tika aktualizēta nepieciešamība demontēt bīstamos graustus dažādās Jelgavas novada teritorijās, tostarp arī Glūdas pagastā.

"Lai sakārtotu demontētās ēkas apkārtni, kurā jau gadu desmitiem glabājās ar zāli un krūmiem apaugušas būvmateriālu atliekas, padarītu to izmantojamu sporta aktivitātēm ziemas periodā, tika uzbērts "Skolas" kalniņš. Tagad šis kalniņš neapšaubāmi ir augstākā vieta Nākotnes ciemā. Kalna pamatā izmantotas demontētās ēkas betona plāksnes, tām pa virsu sabērti sasmalcināti būvgruži un savesta pamatīga kārta ar melnzemi. Esmu gandarīta, ka mums izdevies realizēt šo ideju, tagad sniegotajās dienās pēc skolas bērniem ir iespēja azartiski nodarboties ar sportiskām aktivitātēm. Jāteic, ka ilgi arī nebija jādomā par kalna nosaukumu. Tā kā tas tapis vietā, kur kādreiz bija plānota skola, tad loģiski, ka to nosaucām par "Skolas" kalnu, stāsta Glūdas pagasta pārvaldes vadītāja Silvija Zīberte

Nepabeigtās vidusskolas ēkas demontāžas darbi tika uzsākti pērn jūnijā, tie izmaksāja 48300 EUR. Sadrupinātais materiāls tika izmantots ne tikai kalna izveidošanai - lielāko tā daļu, saskaņojot ar Valsts vides pārvaldi, kopumā 5000 m3, izlīdzināja uz pašvaldības ceļiem, kopumā uzlabojot 8 grants un grunts ceļu posmu segumus.

"Skolas" kalniņa izmaksas summējamas 16938 EUR apmērā. Kā uzsver pagasta pārvaldes vadītāja, tad kalna izveide ļāvusi kopumā sakārtot vecās vidusskolas apkārtni. Plānots, ka vasarā teritorijas labiekārtošanas darbi turpināsies - tiks vēl uzbērta melnzeme un veikta apzaļumošana.  Pagasta pārvalde lūdz iedzīvotājus izteikt savus priekšlikumus "Skolas" kalna teritorijas labiekārtošanai, lai šajā vietā varētu izveidot pievilcīgu sporta un atpūtas zonu.